15 sonuçtan 1 ile 15 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308

Exclamation Peugeot 308 1.6 vti lpg sorunu mutlaka okuyun!!!

Merhaba arkadaşlar aracımı 2 hafta önce aldım lpg yoktu benimde ilk işim lpg taktırmak oldu.
    lovato smart kit dedikleri modülü bağladılar sabah ilk tüpe geçtiğinde rolanti dans ediyordu resmen ve maceramız başladı defalarca ayar yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ( normalde lpg de bar ayarı 1.10 felan olması gerekirken 1.90 dan aşağıya indiremedik ) dibini deştikçe farklı şeylerde duyduk öğrendik meğer bana söyledikleri bu arabaların emişi zayıf olduğundan dolayı sabah yakıt katı geldiğinden emişi tam yapamadığı ve o yüzden rolantiyi ayarlayamaması dediler lafı çok uzatmadan çözüme geliyim bana 2 marka söylediler ya prins ya dymco diye marka bunlar emişsiz çalışıyormuş prins çok pahalı olduğundan dolayı dymco Kore malı ama prins ile aynı kalitede bir lpg kiti onu taktırdım bar ayarları normale döndü ama rolantide yine hafif bir titreme kaldı bunun içinde usta monifoltun içinden özel hortumlarla yakıtı direkt pistonların oraya getirdi sorun çözüldü mü evet çözüldü arkadaşlar biraz uzun ve can sıkıcı bir süreç yaşadım sizinlede paylaşmak istedim tabi ki ustanın tanıdık olması çok önemliydi çok uğraştı benim bilmediğim sizin bildiğiniz yada bu konuda aklınıza takılan başka bişey olursa burdan konuşalım arkadaşlar...saygılar

Uzman Üye sessizgece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    inş.tek.
    Model
    308
    bilgilendirme için teşekkürler.
    2011 Peugeot 308 HDI Auto6R 112 hp Premium Plus Beyaz

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Güzel ve faydalı bir paylaşım. Teşekkürler.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Yeni Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    308
    Alıntı ykslmhmmed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aracımı 2 hafta önce aldım lpg yoktu benimde ilk işim lpg taktırmak oldu.
    lovato smart kit dedikleri modülü bağladılar sabah ilk tüpe geçtiğinde rolanti dans ediyordu resmen ve maceramız başladı defalarca ayar yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ( normalde lpg de bar ayarı 1.10 felan olması gerekirken 1.90 dan aşağıya indiremedik ) dibini deştikçe farklı şeylerde duyduk öğrendik meğer bana söyledikleri bu arabaların emişi zayıf olduğundan dolayı sabah yakıt katı geldiğinden emişi tam yapamadığı ve o yüzden rolantiyi ayarlayamaması dediler lafı çok uzatmadan çözüme geliyim bana 2 marka söylediler ya prins ya dymco diye marka bunlar emişsiz çalışıyormuş prins çok pahalı olduğundan dolayı dymco Kore malı ama prins ile aynı kalitede bir lpg kiti onu taktırdım bar ayarları normale döndü ama rolantide yine hafif bir titreme kaldı bunun içinde usta monifoltun içinden özel hortumlarla yakıtı direkt pistonların oraya getirdi sorun çözüldü mü evet çözüldü arkadaşlar biraz uzun ve can sıkıcı bir süreç yaşadım sizinlede paylaşmak istedim tabi ki ustanın tanıdık olması çok önemliydi çok uğraştı benim bilmediğim sizin bildiğiniz yada bu konuda aklınıza takılan başka bişey olursa burdan konuşalım arkadaşlar...saygılar
    Hocam, bende de şöyle bir sorun var..geçtiğimiz yıl sonuna doğru lovatanun obdy 2 dedikleri - smart kit galiba- taktırdım. Şimdiye kadar pek bir sorun yaşamadım. Ancak dediğiniz rolantinin gezinmesi olayı benim araçta sabah değil akşam iş dönüşü oluyor. Sabah gayet iyi çalışan araç akşam...sanki gaz veriyormuş gibi, devir yükselip iniyor. taktırdığım yere sordum.. herhangi bir olmadığını söylediler. Filtre değişimi ve gaz ayarı yapıldıktan sonra biraz daha düştü gezinti. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Gidip bunları yapmaları için başlarına ekşiyeceğim.
    Doğası Gereği Güçlü

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    cok faydalı bir paylaşım teşekkürler..

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Hocam benim dediğim smart kit obd 2 dediklerinin bir alt versiyonu arasındaki fark ne diye soracak olursan obd 2 kendi ayarını kendi kendine yapabilmesi ve benim ustamın dediğine göre lovato obd 2 de taktırsam da ya da brc taktırsam yine aynı sorun olacağı söylendi.
    Benim sabah yapması diye bahsettiğim olay sabah ilk tüpe geçtiğinde yapıyor ki ben sabah işe giderim akşama kadar durur akşam tekrar bindiğimde yine aynı sorun yani araba soğukken yapıyor yani araba soğukken ilk tüpe geçtiğinde şunuda belirtiyim araba yeterli sıcaklığa geldiğinde sorun ortadan kalkıyordu şunu da belirtmek isterim yanlış anlaşılmak istemem lovato çok kötü marka gibi bu benim başımdan geçen olay hatta ben lovato nün genel disbiritörünü arayarak sıkıntı mı anlattım damla lpg ye bana bulunduğum ilden uzaktan bağlantı yaparak ayar yapacaklarını söylediler yaptılar da ama tüm düzeni kaçtı aracın
    yine söylüyorum başka marka deneyenler burda paylaşımda bulunursa daha faydalı olur diye düşünüyorum
    Saygılar...

Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    301
    prins çok verimli diye duydum
    Konu ozgurkso tarafından (17-04-2016 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Merhaba kardesim oncelikle sunu soylemek istiyorum ki bana katilan katilmayan olabilir peugeot kullaniyorsan ya dizel alacaksinya da benzinde bineceksin daha once 307 su an 308 lpg li kullanan birisi olarak soyluyorum.konunun aslina gelecek olursak ben nisan 2015 de yasamistim bu sıkıntıyı cok sukur o zamandan bu yana bir problem yasamadim hatta hic gitmedim ustayA o gunden bu yana bahsettigim monifolttan hortumlarla pistonlara direkt gazi getirme isi bunun icin lpg donusumculerinde ozel yanmaya dayanikli bir hortum varmis onunla yapiyorlar cok maliyetli birsey degil fiyat veremem cunku ustam bu isi gurur meselesi yaptigi icin bu islere para odemedim ben bu arada ben nevsehirdeyim ustam tayfun gorgun nevsehirin en eski lpg donusum ustadidir bu arada benim lpg markam dymco sizde hangisi var konuya ne kadar cok cevap gelirse konu o kadar aydinliga kavusur ki peugeot kkullanicilarina faydali olacagini dusunuyorum.saygilar herkese

Yeni Üye
    Meslek
    serbest
    Model
    301
    ne marka lpg takılmalı
    Konu ozgurkso tarafından (17-04-2016 Saat 00:34 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Öncelikle kusura bakmayın yoğun iş temposundan dolayı foruma girmeyi unutuyorum hocam bi kaç soru sormuşun ama o hortum takılırken ben araç başında değildim ne desem havada kalır ama bildiğim tek şey var tam bir yıl oldu ve sıfır sıkıntı bu hortum işini heralde lpg ustalarının çoğu biliyordur diye düşünüyorum denemekten bişey kaybetmezsiniz
    ben bu arada başka bir konuya daha değincem geçenlerde peugeot Servisi'nde birisi ile tanıştım böyle sohbet ederken bana dediği bu motorları lpg öldürüyor sen bu aracı hemen elden çıkar dedi bildiğine mi bilmediğine mi söyledi çok üstüne uğramadım ama kafamda bulanmadı değil
    daha öncese belirttiğim gibi daha önce 307 şimdi 308 ikiside lpg li ve ufak tefek sıkıntılar ama bir gerçek bu rahatlığı. Başka arabada bulmak çok zor yada çok para eğer bu arabanı da satıp yine peugeot alırsam tercihim kesinlikle dizelden yana olacak

Acemi Üye YuHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    serbes
    Model
    308
    Öncelikle kusura bakmayın yoğun iş temposundan dolayı foruma girmeyi unutuyorum hocam bi kaç soru sormuşun ama o hortum takılırken ben araç başında değildim ne desem havada kalır ama bildiğim tek şey var tam bir yıl oldu ve sıfır sıkıntı bu hortum işini heralde lpg ustalarının çoğu biliyordur diye düşünüyorum denemekten bişey kaybetmezsiniz
    ben bu arada başka bir konuya daha değincem geçenlerde peugeot Servisi'nde birisi ile tanıştım böyle sohbet ederken bana dediği bu motorları lpg öldürüyor sen bu aracı hemen elden çıkar dedi bildiğine mi bilmediğine mi söyledi çok üstüne uğramadım ama kafamda bulanmadı değil
    daha öncese belirttiğim gibi daha önce 307 şimdi 308 ikiside lpg li ve ufak tefek sıkıntılar ama bir gerçek bu rahatlığı. Başka arabada bulmak çok zor yada çok para eğer bu arabanı da satıp yine peugeot alırsam tercihim kesinlikle dizelden yana olacak
    Paylaşım çok güzel daha önca okumuştum ama Nevşehir de olduğunu bilmiyordum bende Nevşehir'deyim şahsen tanışmak isterim tayfun usta ile bende göruştum vialle diye bir marka önerdi hiç benzin kullanmadan direk lpg ile çalışıyormuş su osınması gaz donması diye bi sıkıntı yokmuş birde şunu söylemek isterim vti yi brak adamlar yıllardır şahinde kullandı lpg yi şahine bile olmadıysa Peugeot a bile olmaz ha tabiki benzinle kıyaslanamaz onu zaten herkes biliyor ben 2ayda bin tl yakıt harcadım benzinde. Herhalde 1 yılda yada 2yılda sıfır motor parası harcarım ��

Acemi Üye
    Meslek
    astsubay
    Model
    308
    yeni aldığım 308 için lpg araştırmasına girdim markadan çok bu işlemi yapan ustanın bizim araclarda önemli olduğunu görünce önce usta bulmaya karar verdim görüştüğüm usta aracın lpg uyumlu olduğunu yanlız emişle ilgili sıkıntısı oldğunu buna uyumlu kit takılması gerektiğini söyledi ve uyumlu kitin ramano olduğunu bildirdi bugünde sınav için şanlıurfa merkeze gittim birde usta ile yüz yüzegörüşelim dedim konuştuk bmw ile ortak geliştirilen bir motor olduğunu aynı sorunun bmw araçlarda olduğunu ve bu kitinde emişi olmayan araclar için geliştirildiğini söyledi cesaretimi toplarsan bende taktırmayı düşünüyorum

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Tabi hocam tanışalım ne zaman istersen görüşebiliriz

Yeni Üye
    Meslek
    Memur
    Model
    308
    Aynen dediğin gibi marka bi yere kadar ondan sonrası usta ile alakalı

Acemi Üye YuHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    serbes
    Model
    308
    Tabi hocam tanışalım ne zaman istersen görüşebiliriz
    Kusura bakma bazı sıkıntılar vardı ve forumdan uzun sure ayrı kaldım tarzım erkek kuaföründe yim ekonomik pazar yanı isim emre

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler