Merhaba dostlar...
Forumda adı geçen Punto ve değişim süreci karşınızda... Kardeşimden farkı olmayan üniversiye yıllarından beri yanımda olan kadim dostumun aracı
Kendisi bu modifiye işleriyle pek haşir neşir değildir ama çok sever Uzun süredir benim aracada bişeyler yapalım diyordu sonunda yaptık

Aracımız Grande Punto Multijet Active 1.3 16V 75Bg. Daha önce küçük dokunuşlarda bulunmuştuk.
Tavan folyo kaplama, plakalık ve bagaj yazı iptal, plaka yazı kalınlaştırma, arka stopu komple kırmızı yapma... gibi. Aracın işlemlere başlamadan önceki hali:

Uzun bir hazırlık süreci geçirdik. Jantlar gelmeden lastikleri ayrıldı, grafikere stickerlar çizdirildi, reklamcı kulanılacak folyoları hazırladı.
Bunun üstüne USTA kişilerle çalıştığımdan çok daha uzun sürecek işleri bir günde bitirdik.
Pimp My Ride' daki gibi arabasını bir günlük çaldım Ve operasyon başladı
Hafta sonu sizlerle paylaştığım üzere 17" Beyaz KONIG jant sipariş etmiştik. Jantlar hakikaten çok kaliteli

Bismillah diyerek başlıyoruz

Bitik jant lastiklerimiz

Yeni jantlarımıza 205/45/17 lastiklerimiz giydiriliyor...

Kaliperlerimiz, siyah astar, kırmızı astar ve kırmızı olmak üzere 3 kat boyanıyor...

Kampana ve kaliperlerimiz kuruyunca yeni takımlarımız takılmaya hazır...

Taban genişleyince araç arkadan daha güzel görünüyor

Vee reklamcı arkadaşımızın mekanına gideriz.. Aracın yere basan ilk fotoları

Gelelim stikıraaa Stickerda ABARTHmayı sevmem, bizim araçta Peugeot Le Mans'tan esinlendiğimiz gibi,
bu aracımızda Fiat'ın orjinal modifiye markası ABARTH'tan esinlendik Ellerimizle çizip, kesip, tane tane ayıkladık...

Stickerlar cm cm hesaplanarak özenle yapıştırıldı.

Dünyaca ünlü tasarımcı Giugiaro'ya ayıp olmasın diye ince işçilik yapıldı

Yakından bakalım...

Şimdi sıra aynalarda...

Daha bitmedi Araç yandan çok canlı oldu fakat ön biraz soluk kaldı, öne de biraz hareket katmak için far karartma yapıldı.
Aslında farı söküp boyatıp yaptıracaktım fakat daha pratik ve uygun bir uygulama oldu

Arada gözle görülür ciddi bir fark var...

Panjur ve altı birlikte görünüp bütünlük katması için plakalık etrafı kaplandı.

Artık Fiat olmaktan çıktığı için amblem karartıldı Orjinal Abarth logosu bulunca onuda değiştireceğiz

İşlemler biter...