Sayfa 2/53 İlkİlk 12341252 ... SonSon
1063 sonuçtan 21 ile 40 arası

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Güç Aktarım
    Model
    yok

Ynt: Kaza Yaptım...

Allah beterinden korusun kardeşim.
    Geçmiş olsun.

Herşey takip mesafesinden ve acelecilikten kaynaklanıyor işte.
    Gideceğimiz yere 5-10 dk.geç gidelim ama güvenle gidelim.
    Tekrar geçmiş olsun.
    Remzin kartallar gibi manileri yen aş,layıktır bu vasıflar sana ey şanlı BEŞİKTAŞ

Acemi Üye Thesoldier94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    ASTSUBAY-TELSİZ TEKNİSYENİ
    Model
    308

çok geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin
    2013 Wolksvagen 1.6 tdi otomatik Metalik Gri 97.000 km
    2009 Peugeot 308 VTI 120 Hp comfort İnci Siyahı 112.000km (SATILDI)BANDIRMA / İZMİR

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

berker büyük geçmiş olsun.reisin de belirttiği gibi bu tür kazalarda boyun bölgesinde ciddi sıkıntılar olabilir.
    ucuz atlaşmışsınız.başta forum üyeleri olmak üzere herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8

Berker Kardesim çok büyük geçmişler olsun, Allah cana vermesin, Allah bir daha göstermesin, cümlemize göstermesin arkadaslar... Ama Berker benim arabaya da arkadan 2 defa vurdular, bir defa da lamba direği devirdim geri geri gelirken, hiçbişey olmadı, çizik bile yok bizim arabalarda arka taraf sağlam maşallah ;D
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Yasaklı Üye

İyi dilekleriniz için herkese teşekkürler arkadaşlar... Dün akşam foruma bakamadım Final haftasındayız, gece geç saatlere kadar ders çalışıyoruz onun için mesajı geç yazıyorum...

Tekrar herkese teşekkürler...

Herkese kazasız belasız sürüşler...

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Alıntı Berker ÇELİK Nickli Üyeden Alıntı
    İyi dilekleriniz için herkese teşekkürler arkadaşlar... Dün akşam foruma bakamadım Final haftasındayız, gece geç saatlere kadar ders çalışıyoruz onun için mesajı geç yazıyorum...

Tekrar herkese teşekkürler...

Herkese kazasız belasız sürüşler...
    berker bende aynı durumdayım bende geç cevap yazdım biraz sana. Çok geçmiş olsun kardeşim Allah daha büyüğünden korusun bunada çok şükür.

Yasaklı Üye

Teşekkürler Abdullah, eksik olma sağol...

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

Geçmiş olsun Berkercim, çok ucuz atlatmışsın, Allah bir daha yaşatmasın..

Birde ne kadar sevildiğini gör bak, mesajlar yağmış resmen Sevenlerinin çoğalması dileğiyle...

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Yeni Üye

Oluşan Hasar Konusunda Yardım

Merhaba Arkadaşlar,

Pazar günü talihsiz bir olay yaşadık. Arabayi kaldirirken geriye dogru kaydi ve arkamizda bulunan kamyonete carpti. Aramizda cok az bir mesafe olmasina ragmen bagaj bolumunde fotografta gordugunuz gibi bir hasar olustu Hasar olusan yerde kullanilan sac ile mi alakali bilemedim ama yarim metre gibi bir mesafeden nasil boyle bir sonuc olustu dogrusu anlayamadim.

Dun araci autoking e goturdum. Mini hasar kapsaminda degerlendirilip degerlendirilmeyecegi icin. 10 cm'in uzerinde oldugu icin mini hasar kapsaminda olmayacagini soyledi ordaki uzman. Ya kasko dan karsilanacak ya da kendim yaptirmak istersem de %30 indirimle (anlasmali sigorta sirketi oldugu icin) 294 TL gibi bir ucret cikardi. Yapilacak islemi sordum. Vakum ile o bolgeyi cektiklerini ancak vakum cihazinin boyali zemine yapismadigi icin arka kapinin yarisi kadar bir bolgenin boyasini kaziyip, gocugu duzeltip sonra da yeniden boyayacaklarini anlatti. Dogrusu aracin orjinal boyasinin boyle hoyratca kazinmasina pek icim razi olmadi. O yuzden sizlere de danismak icin bir islem yaptirmadan geri dondum.

Sizlere sorum bu durumda atilacak en makul adim ne olabilir? Autoking'de bahsedilen yontem mi? Yoksa gocugu - tamamen olmasa bile - bir miktar duzeltecek sekilde ancak boyaya dokunmayacak bir yontem mi (tabii boyle bir yontem mevcut ise).

Boyadaki durum ise su. PEUGEOT yazisina dikkat ederseniz, O'nun sol ustunde derin bir cizik var. Ayrica yazinin altinda E'nin sonundan baslayarak yazinin bitiminin biraz ilerisinde sonlanan bir alan var ki orasi acilmis durumda Yani parmagimin ucu iceri girebiliyor o boslugu hissedebiliyorum oyle soyleyeyim.

Kasko'nun bozulmasi ya da cebimden odemem degil sorun aslinda. Sadece orjinalligi ve sonrasini dusundugumde (ornegin vakti gelir de satmayi planlarsam) bu sorunu cozmek icin atacagim en makul adim hangisi olur? Bu konuda bana yol gosterirseniz cok sevinirim. Cevap yazacak olan arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim.

[img width=640 height=480]http://img248.imageshack.us/img248/2189/p1040955.jpg[/img]

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Ynt: Oluşan Hasar Konusunda Yardım

Geçmiş olsun. Her halükarda boya ister gibi görünüyor. Bence yaptırın gitsin. Satmak istediğinizde kazalı fotoğrafları da gösterirsiniz gerekirse.
    Fiorino 1.3 Emotion

Acemi Üye
    Meslek
    Saha Zemin Etüt Şti. Proje Müdürü
    Model
    308

Geçmiş olsun. Önemli olan aracın motor, yürüyen aksam ve kapılardan darbe almış olmaması. Bu tür küçük şeyler olur satarkende çok kaybın olmaz.
    308 1.6 HDi 112 bg - Auto6R

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

Geçmiş olsun Metincim, Allah daha büyüklerinden korusun..

Önerim şu yönde olacak ; Peugeot ve 308 yazısını kaldır, daha güzel olacaktır emin ol
    Mersin'de var eminim Ankara'dada vardır "Göçükçü"..Sadece bu tip darbeleri boya kullanmadan düzelten yöntemleri var, birde onlara göster aracı. Şahsi fikrim sorunun boya kullanılmadan düzeltilmesi yönünde çünkü daha bir kaç aylık araç, sonra pasta cila ile görüntü düzeltilebilir, ufak tefek pürüz kalırsada görmezden geleceksin
    Haa onlarda yok boya şart derse zaten yapacak birşey yok, nazarlık diyecez...

Sıkma canını, olur böyle şeyler, ufaklığı öp yerime

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Geçmiş olsun. Şehir hayatında mutlaka ki bu tip insanı üzen durumlar oluyor. Bu tip nispeten ufak çaplı göçüklerin cihaz yardımı ile düzeltilmesi ve lokal boya ile eski haline getirilmesi çok kullanılan bir yöntem. Bu tip bir işlem yapılırken, iş yapan yerin işinin ehli olması lazım. Birde işlem yapılacak karoserin o bölgesinin kavisleri ve köşeleri işlemin güzel olup olmayacağını belirliyor. sizdeki darbenin olduğu yer hafif oval olan bir bölge. Usta bir yerde sıkıntısız düeltileceğine inanıyorum. araç yeni olduğundan lokal boyada da renk farkı olmaycaktır. Fakat bu tip işlemleirn ardından ilerki dönemde her zaman için boyanın çatlaması durumu illaki olur. Bunu da hatırınızda tutun .
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye

yurdaer, Guven, cok tesekkurler yorumlariniz ve gecmis olsun dilekleriniz icin. Yasinim, cok sagolasin sen de Operim ufakligi, sen de avukata selam soyle reisG size de tesekkurler, bahsettiginiz konuyu aklimda bulunduracagim.

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308

koc

Geçmiş olsun. Darbe direk bagaj kapağına hizada gerçekleştiyse böyle hasar oluşması normal. Öncelikle göçük düzeltme yapan bir yere göstermenizi öneririm onlar Size ne derece düzeltebilecekleri hakkında bilgi vereceklerdir. Eğer olumsuz ise iyi bir boyacıda lokal boya uygulatın bir sorun oluşmayacaktır.
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

Aktif Üye

Tamamen şahsi düşüncemi söyleyeyim.
    Eğer aracı uzun süreli kullanmak için aldıysam (hevesimi alayım değiştiririm düşüncem yoksa) tamiratı orjinal GÖRÜNTÜSÜNE en yakın olacak şekilde yaptırırdım. Bu kadar lokal boya için aracımın değer kaybını düşünerek kullanacağım süre boyunca, aracımın her arkasına baktığınmda ufak ta olsa ezik, çatlak vs görüp keyfimin kaçmasını istemem. Sonuçta bu bir araç ve bizlerde sürekli tarfikteyiz. Daha ne gibi olaylarla karşılaşacağımız belli değil (allah daha kötülerinden korusun). O nedenle kazımaysa kazıma, çekiçlemeyse çekiçleme, boyaysa boya ne gerekiyorsa onu yaptırırdım. Öncelikli düşüncem aracın değer kaybı değil, gözüme güzel görünmesi, olayın izlerinin tamamen giderilmesi olurdu. Kullandığım süre içinde aracıma her baktığımda bu olayı hatırlamak istemem doğrusu.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308

Alıntı ibosener Nickli Üyeden Alıntı
    Öncelikli düşüncem aracın değer kaybı değil, gözüme güzel görünmesi, olayın izlerinin tamamen giderilmesi olurdu.
    Ben de bu düşüncedeyim. 308 ile eşimin yaptığı ufak çaplı kazada ön sağ çamurlukta çok ufak bir çatlak olmasına rağmen değişim yaptım . Pırıl pırıl kullanıyorum.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye

Cok tesekkurler arkadaslar degerli yorumlariniz icin. Birkac gun icerisinde sorunu cozmek icin adim atacagim. Herkese kazasiz belasiz gunler dilegiyle.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406

308 Fren sistemleri bugun hayatımı kurtardı.

arkadaşlar bu gün çok can sıkıcı bir olay yaşadım,Zonguldak - Ereğli kara yolunda bilinçsiz bir kullanıcı yüzünde az kalsın canımızdan oluyorduk,

seyir halinde bulunduğum yol rampa aşağı çok keskin virajlara sahip ve maalesef duble yol olmaya uygun değil onun için gidiş ve gelişler tek şerit,sert virajlar sollamalara pek müsade etmiyor biraz sabırlı olup çift şerit yollara kadar sakin olmak lazım ama bu gun kendisine öküz diyeceğim bir varlık 1.2 palio araca 6-7 kişi sıkışmışlar ve virajların en sık olduğu yerde kamyon sollamaya çıkmış,araç zaten gidemiyor o yükle neden böyle bir şey yaparsın be adam,yönüm yokuş aşağı olduğu için virajlarında sertliğin çok hızlı değildim ama yollar çok kötü stabilize diyebilirim asfaltın yarısı,benim kamyon ve bu palio yu görmem aynı anda oldu fren i kökledim ama nafile direksiyonu hafif sağa kırdığımda direk stabilize yolun içine girdim esp lambası deliler gibi yanıp sönmeye başladı ama 308 in kontrolu kaybolmadı sol taraf asfaltta sağ taraf çakıllı toprak bölge olmasına rağmen sağa çekme yapmadı,zaten flaşörleri falan yaktı anında,fren mesafesi biraz uzun gibi geldi bana ama o anın yaşattığı duygudan olabilir o derece yakın geçtik ki aynalarımız birbirine çarptı(savrulduğum anda önce refüje oradan Karadeniz in soğuk sularına doğru aynı tempo ile devam edebilirdim.),arkadan araç gelmemesi büyük şans oldu,hemen u dönüşü yapıp aracın peşinde gittim korna siren nafile durmadı,bende onu geçip jandarma karakoluna gidip hemen şikayette bulundum,aracı durdurdular şoför ehliyetsiz ve reşit bile değil,ben şikayetçi oldum ancak babası emniyet teşkilatından olduğu için 30 dakika içinde hiç bir şey olmamış gibi yollarına devam ettiler.beni de çok agresif gördükleri için sakinleşene kadar 45 dakika salmadılar.buda sanırım Türkyenin bir başka yüzü.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Uzman Üye γuяdaeя - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    -
    Model
    yok

Ynt: 308 Fren sistemleri bugun hayatımı kurtardı.

Ülkemin acı gerçekleri... Çok büyük geçmiş olsun üstad. Verilmiş sadakanız varmış
    Fiorino 1.3 Emotion

Sayfa 2/53 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)