PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 301 Devir Problemi

yeett
29-03-2016, 21:18
Merhabalar, iyi aksamlar..
301 1.6 hdi allure model sahibiyim. Geri geri gelirken vuruntu sesi geliyor ve de geri vitesteyken arabanin devri 2500 e kadar cikabiliyor. Normal viteslerde sikinti yok fakat geri vitesteyken boyle bir sikinti olusuyor. Yardimci olabilecel, tavsiye verebilecek olanlar var mi? Simdiden tesekkurler..

tebukan
29-03-2016, 21:36
Merhabalar, iyi aksamlar..
301 1.6 hdi allure model sahibiyim. Geri geri gelirken vuruntu sesi geliyor ve de geri vitesteyken arabanin devri 2500 e kadar cikabiliyor. Normal viteslerde sikinti yok fakat geri vitesteyken boyle bir sikinti olusuyor. Yardimci olabilecel, tavsiye verebilecek olanlar var mi? Simdiden tesekkurler..
İyi akşamlar. Bende 301 sahibiyim. Geri geri gelirken vuruntu sesi normal değil. 2500 devire kadar hiç geri vites denemedim. O konuda bir bilgim yok

Emrah_06
29-03-2016, 22:10
Geri viteste 2500 devirde kalması normal bir durum amaç şanzımanı korumak.

Konu hakkında problem yok.

Sadece senin aracına has bir durum değil. Misal benim aracım 2500 devirde kalıyor geri viteste.

ssgti
30-03-2016, 08:39
Araba balataya zarar gelmemesi için kendisini geri viteste korumaya alıyor. Bu nedenle fazla devir çevirmiyor. Bütün dizel 301 lerde böyle. Bu bir sorun değil arabanın çok önemli bir koruma özelliği. Geri viteste giderken vuruntuyu anlayamadım. Ancak geri kalkışlarda motor takozu daha fazla esnediği için vuruntu sesi yapması normal. Ayrıca geri gidişlerde şanzımandan daha fazla ses gelir bu da normal... Bu ses bütün araçlarda olur..