PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW ve PSA hibrid sistemler için işbirliğini genişletiyor.

TanerHoca
18-10-2010, 20:41
İki şirket bugün bir mutabakat yaparak önden çekişli araçlarda hibrid bileşenleri içerecek şekilde işbirliğini genişletmek niyetlerini açıkladı. böylece BMW Grubu ve PSA Peugeot Citroën arasında sürmekte olan aşk ilişkisi daha yoğun hale geliyor. Her iki tarafın anlaşmanın mali detayları açıklamamayı kabul ettiler.

iki grubun 1.6 litre benzin motorlarının geliştirilmeşi ve üretimindeki işbiriği daha önceden biliniyordu.

böylece iki şirket arasındaki işbirliği bir adım daha ileriye gitmiş oluyor.

editörün notu:bmw - psa grubu arasındaki işbirliğinin bu günlerde artarak devam etmesinde forumpeugeot kurucusu ömer gedik in geçtiğimiz günlerde bir 7.50 satın almasının bir etkisi olup olmadığı ise ayrı bir tartışma konusu olarak otomotiv dünyasını meşgul ediyor.

taner hocanın notu: editöre bakmayın haber ciddidir talep edenlere kaynak gösterilebilir. ;)

Yasin CCK
18-10-2010, 22:12
:D

Ömer Gedik
19-10-2010, 00:32
750i aldıktan sonra BMW benimle irtibata geçip aracı beğenip beğenmediğimi sordu. Bende yeterli ama iyi demek için Peugeot olmalı dedim. Beni dikkate alıp PSA grubu ile çalışmalarını sürdüreceklerini ve geliştireceklerini söylediler. Teşekkür ettim. En azından müşteri ilişkileri Peugeottan iyi. :)

TanerHoca
19-10-2010, 07:08
bu arada haberin linkini de vereyim. bence önemli bir haber.editörün notu yüzünden güme gitmesin :D

http://carscoop.blogspot.com/2010/10/bmw-group-and-psa-peugeot-citroen.html