PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garip sorun

maymetmgs
22-03-2016, 07:07
Arkadaşlar biliyorsunuz yakın zamanda 2006 model 1.6 hdi 110 hp 307 SW aldım araç soğuk iken bir sıkıntı yok ısınmaya başladıkça soğutma suyu uyarısı veriyor suya bakıyorum araç çalışır vaziyette iken suda azalma var ama aşırı değil soguduktan sonra su normal halini alıyor neyse bu gün aracın yağı suyu triger falan hepsi değişti ve ustam dediki bu aracın termostati boşta o yüzden suyu fazla çekiyor belki conta yakmış olabilir hatta silindir kapağını catlatmis olabilir dediler başımdan aşağı kaynar su boşaldı sonra bu aracın özel servisini aradım adama durumu anlattım adam sakın abi peugeot bilmeyen adam yorumları bunlar dedi sakin motoru sokturme dedi bu aracın termostati cakilidir dedi sensör arızalı olduğu için biz musuru soktuk dedi kronik sorun bunlarda dedi anlayacağınız kafam iyice karıştı bu yardımcı olursanız sevinirim<br />
<br />
SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
22-03-2016, 23:26
Kronik sorunlar araçlarda evet olabiliyor ama çözümü de mevcut, conta yakmış diyen usta laf atan ustada en az diğeri kadar işgüzar bence,termostat değişmiyorsa tek başına termostat yuvası ile birlikte değişir sorun gene çözülür eğer sorun buysa, kullanıcıya yaranmak için sözde çözümler sunan ustalar bunlar,aracınızı başka bir kaç ustaya daha gösterip, aldığınız diğer bilgiler doğrultusundan çözüm yolu arayın.

rocker307
23-03-2016, 08:09
Uyarı verdiğinde fan açıyor mu? Belki müşür arızalıdır. Kaç dereceye kadar çıkıyor sıcaklık? Benimki dur kalkta 90 şehirler arasında 75-80derece oluyor. İstanbulda olsanız ömere gidin diyecektim..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

maymetmgs
23-03-2016, 14:25
70 80 fan hiç açmadı daha suda eksilme yok sadece çalışırken seviye biraz düşüyor oda abartılı şekilde değil normal bir şekilde sonra durunca eski seviyeye geri çıkıyor