PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2004 peugeot 307 1.4 hdi xr ILGINC sorularım olucak.

yunusozkan
14-03-2016, 16:27
arkadaşlar merhaba sizlere yenı aldığım 307 le ılgılı bır kac problemımı danışmak ıstıyorum..

öncelikle silecek kolu uzerındekı düğmeye bastığımda hıc bırsey degısmıyor ne yol bılgısayarında nede KM ekranında.
aynı sekılde sol taraftakı sınyal kolunun ucundakı düğmeye basıncada ne yol bılgısyarı nede km gostergesınde degısıklık yok bunun nedenı nedır
not: aynı zamanda dıreksıyon altındakı Teyp kumanda kolu ortasından kırıktır.

KM gostergesı uzerındekı 2 adet cıvıleme düğme var onlara bastıgımdada hıc bırsey olmuyor onlar ne ıse yarıyor onuda bılmıyorum. ve yol bılgısayarı uzerındeki sag sol olmak uzere 2 düğme mevcut bunada basınca bırsey olmuyor..

araçta double teyp kullanılmış fakat sahıbı sanırım kendısıne aıt olan double ı almış ıcıne bozuk bır trıdent marka double koymus oylece duruyor tamırı mumkun degılmıs. yenısını alacağım.

bu sorunlar sıgorta ıle alakalı olabılır mı dıcem? bılemıyorum.

sorunlarımdan bır dıgerıde motor bolumunde neresinden olduğunu bır turlu anlayamadığım bır CIZIRTI geliyor hem motor sesı boğuk geliyor aynı zamanda bırsey tıtresımlı bır sekılde sankı cızırtı çıkarıyor ve bu ses daha cok vıtes 1-2deyken yapıyor bunun nedenı ne olabılır.

tesekkurler

307bursa
14-03-2016, 16:48
Oncelikle yeni aracınız hayırlı olsun
Araç model ve donanım nedir ona göre yardım edelim

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bacadir68
14-03-2016, 18:34
Sinyal kolunda otomatik far'ın aktivasyon tuşu var. Araçta bu donanım varsa işe yarar. Göstergedekilerden sağda olana basılı tutarsanız km sıfırlanır. Solda olan ise gösterge ışık ayarıdır. Her basmanızda bir birim ışık kısılır. Farlar aktifken çalışır. Yol bilgisayarı yanında ki iki tuş saat tarih ayarı içindir. İkisine birlikte basılı tutunca saat tarih ayar moduna geçer tuşlar aktif olur.

yunusozkan
14-03-2016, 19:33
Sinyal kolunda otomatik far'ın aktivasyon tuşu var. Araçta bu donanım varsa işe yarar. Göstergedekilerden sağda olana basılı tutarsanız km sıfırlanır. Solda olan ise gösterge ışık ayarıdır. Her basmanızda bir birim ışık kısılır. Farlar aktifken çalışır. Yol bilgisayarı yanında ki iki tuş saat tarih ayarı içindir. İkisine birlikte basılı tutunca saat tarih ayar moduna geçer tuşlar aktif olur.

dostum teşekkür ederım verdıgın bılgıler ıcın deneyip haber verecegım

yunusozkan
14-03-2016, 19:34
Oncelikle yeni aracınız hayırlı olsun
Araç model ve donanım nedir ona göre yardım edelim

2004 model 1.4 hdi xr 307 hocam.

donanım olarak ne sınıfa gore belırtmem gerekiyor bılmıyorum ama 4 cam otomatık - manuel vites -

307bursa
14-03-2016, 20:49
Sinyal kolunda düğme yoktur ve yol bilgisayarı yoktur sizin araçta
Diğer dedikleriniz için arkadaşın yaptığı açıklamaya uymaniz yeterli
Motor konusunda görmeden bişey demek yanlış olur

yunusozkan
14-03-2016, 22:18
Sinyal kolunda düğme yoktur ve yol bilgisayarı yoktur sizin araçta
Diğer dedikleriniz için arkadaşın yaptığı açıklamaya uymaniz yeterli
Motor konusunda görmeden bişey demek yanlış olur

yol bılgısayarı da var , sınyal kolundakı düğmede var hatta silecek kolundakı düğmede var
neden olmasın anlamadım kı smdı

307bursa
14-03-2016, 22:38
O model ve donanımda orjinal de yoktur o yüzden aynı araçtan bendede vardı 5 yıl kullandım

yunusozkan
14-03-2016, 23:04
O model ve donanımda orjinal de yoktur o yüzden aynı araçtan bendede vardı 5 yıl kullandım

aldık bunu ama ıyı mı ettık bılmıyorum başkan ya

Pars
14-03-2016, 23:32
sinyal kolunundaki dügme otomatik far aktif etmek işine yarar
kontak anahtarını 1 kere çevirin
şarj lanbası yanan bölüme getirin
araçta otomatik far yakma varsa devreye dink sesiyle birlikte girer
aynı düğme silecek kolunda varsa yakıt tasarrufunu göre bilirsiniz
göremiyorsanız diag box cıhazla la çok foksiyonlu ekranda yakıt bilgi bölümünü aktif ettirmeniz gerekli..

yunusozkan
15-03-2016, 15:19
sinyal kolunundaki dügme otomatik far aktif etmek işine yarar
kontak anahtarını 1 kere çevirin
şarj lanbası yanan bölüme getirin
araçta otomatik far yakma varsa devreye dink sesiyle birlikte girer
aynı düğme silecek kolunda varsa yakıt tasarrufunu göre bilirsiniz
göremiyorsanız diag box cıhazla la çok foksiyonlu ekranda yakıt bilgi bölümünü aktif ettirmeniz gerekli..

diag box cıhazı nedır nerede yaptırmam gereken bır ıslem bu.

ve bırde sunu eklemek ıstıyorum ben gösterge ekranında sadece KM yı gorebılıyorum bıde çalışırken sureklı 18700 18900 felan dıye degısmelı bır rakam