PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 motor kısmından gelen tıs tıs hava sesi

ozkank
14-03-2016, 15:58
Sa herkese hayırlı günler aracım önceden ilk çalışıtrmada tıs tıs hava sesi veriyordu fakat bu sesi kaputu açmadan anlaşılmıyordu dün araçla kasisten biraz sert geçtikten sonra bu ses aracın içinden duyulucak derecede arttı rölantide veya arac giderken ses hep var hala filtresi bağlantılarını kontrol ettim fakat bir sorun yok sizce neden olabilir aracım benzin lpgli (akşam videosunu ekleyecegim)
Örnek video https://www.youtube.com/watch?v=Q-hfpjS9kgE&feature=youtu.be

Cagatay
14-03-2016, 16:56
Aleyküm Selam Arkadaş o ses monifolttan geliyor olabilir monifolt tarafını iyice dinle ordan gelme ihtimali yüksek yada aşağıda hortum çıkmış olabilir yada azcık delinmiş olabilir ses tam olarak kaputun motorun neresinden geliyor?

ozkank
14-03-2016, 19:10
Arac alçak oldugundan altına giremedim ses cıkmaya başladıgından aracı evin önüne cekip bıraktım manifolttansa kullansam sıkıntı büyürmü

Cagatay
14-03-2016, 20:46
Manifolttansa conta bozuksa biraz kullanırsın sonra başlar çatlamaya ozaman sıkıntı oluşur ama şuda var acaba monifolttanmı geliyor bu ses oda var conta felan kötüyse hemen değiştr derim fazla bir masraf tutmaz sesi tam yer olsa bir netice söylerdim arkadaş:D

mimit
14-03-2016, 21:05
örnek video ya bakarak 406 nın o bölgesinde triger kayışı, alternatör kayışı falan doğal olarak gergi rulmanları falanda o bölgede, yüksek hızda hareket ettiklerinde bozuk parçaların benzer ses çıkarması olası, en kısa sürede bir usta görse iyi olur,manifold contaları da çok pahalı parçalar değil,monifold tan bile olsa motorun normal çalışmadığı ortada,bunun için yılanın başı küçükken ezilir diyip bir an önce bir servise gitmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ozkank
15-03-2016, 11:54
ist avrupa yakası servis için öneriniz varmıdır?