PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yay taktirdim ama araba çok yüksek duruyor

hasanylmz
01-03-2016, 16:34
Arkadaşlar 2000 model 206 1.4 sahibiyim.arabamin spor yaylari kirildi dün.çekiciyle sanayiye götürdüm.bugün usta normal yay takti ama arabanin ön tarafi şaha kalkmiş gibi yüksek duruyor şu an.ustam yaylar şu an çok sert zamanla alçalacak dedi,ben de nette araştirdim doğru söylüyor ama benim arabamin en az 3-4 cm inmesi gerekiyor.fikri olan?

Cagatay
01-03-2016, 17:10
Normal yaylar iner ama seni tatmin etmeyebilir spor yayın tadı başkada normal yaylara alışmaya bak derim belki böle rahat ediceksin rampalarda felan ama karar senin ama yay ısıtma soğutma işlemlerine girme tavsiye etmem.

407 exe.b.
01-03-2016, 17:32
206 ina 3.5 mm eibach yakisir.

hasanylmz
01-03-2016, 17:49
dostum önceki yay çok yere yakındı yaylaya falan gittiğimizde çok sıkıntı oluyordu.benim çok bir performans beklentim de yok zaten.usta merak etme zamanla inecek dedi ama ben ilk kez yay değiştirdiğim için şu an araba bana çok yabancı geliyor :) sanki arazi aracı önü gibi durdu.neyse zamanla iner inşallah

stackerc
01-03-2016, 18:01
Spor yayların yerine coil over yapman daha mantıklı dilediğin gibi indirip kaldırabilirsin. Çünkü takılan yaylar seni tatmin edecek kadar düşmez

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

converse10
01-03-2016, 19:46
Hocam geçmiş olsun yayı nasıl kırdıniz

hasanylmz
01-03-2016, 20:07
hocam coilover ucuz bir şey değil ki en az 1200 tl.

converse , dostum aracı eşim kullanıyordu kasisten geçtikten sonra sağ taraftan bir sürtünme sesi gelmiş hemen arabayı durdurmuş.ben gittiğimde kesin aks çıkmıştır yerinden dedim ama sanayiye gidince anlaşıldı.zaten baya eskiymiş içinden çıkan yay.hem de kesikmiş ben fark etmedim 3 yıldır.

arkadaşlar araba şu an bariz şekilde önü kalkmış duruyor.ustam kesin iner meraklanma sen dedi ama ola ki inmezse ne yapmalıyım ? yay kestirmeye karşıyım ayrıca.

hasanylmz
01-03-2016, 20:09
stackerc hocam spor yay takılmadı normal yay takıldı.ustam inecek meraklanma dedi.sence çok inmez mi ? bu şekilde çok abes duruyor

MaLi
01-03-2016, 20:48
Yaylar inecek. İlginç. Bekleyip görelim.

Bu mantıkla arabayı sıfır aldıktan sonra arabanın yükseliği değişmeli değil mi?

hasanylmz
01-03-2016, 21:23
mali , evet yeni takılan yaylarda düşme oluyor.internetten bakabilirsin.benim merak ettiğim şey bu düşüşün bariz bir şekilde olup olmayacağı.çünkü benim arabam şu an önü havada resmen.veya bana öyle geliyor

Cagatay
01-03-2016, 22:32
Arabanın önü bariz bir şekilde inmez biraz kullanımdan sonra farkeder misin bilmem ama düşündüğün gibi inme durumu olmuyor.Yaylar sıfır aldıysan bence gerek yok artık uğraşmana masraf olur.Çok rahatsız ederse ustanla bi konuşman lazım ama arabayı biraz kullan usta sonra demesin yeni aldın biraz insin felan diye sende dersn bariz bi inme oluyormuki bekliyelim ya biraz kestircen yada spor yay düşün Hangisi mantığına gidiyorsa onu yap.Kolay Gelsin

hasanylmz
01-03-2016, 22:57
çağatay hocam dediğin gibi biraz bekleyeceğim.şöyle 1 ay falan bineyim ondan sonra durum değerlendirmesi yaparım.bir de benim kırılan yaylar spor yaymış.ustam bu sefer spor değil normal takalım dedi.belki de eski yere yakın haline çok alıştığımdan bana öyle geliyor diyecem ama ben demeden ustam dedi zaten araba şu an yüksek duruyor zamanla düşecek diye.

stackerc
02-03-2016, 01:53
Kalite ucuz olmaz zaten hocam evet yaylar inecek ama Max 1cm yani hiçbirşey değişmeyecek

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AliUmut
02-03-2016, 11:20
Eğer orjinal yay taktıysan arkadaşların dediği gibi 1cm ya iner ya inmez. Arka tarafta durum nasıl? Ön taraf leylek gibi mi duruyo?bir yandan fotosunu atabilirsen yardımcı olmaya çalışayım

BEŞİKTAŞ
Peugeot 206 2.0 GTI
Mutluluğu bende bulan benimdir. Gerisi misafir

hasanylmz
02-03-2016, 20:49
hocam peki 1 cm çok etki eder mi ? Arkalar da normalden 1 diş aşağıda.torsiyonları ekimde değiştirmiştim ama ustam biraz düşük ayarlamış arkaya 3 kişi binince sürtüyor.acaba onun da etkisi var mıdır önün çok yüksek durmasında ? Resim eklemeye çalışacağım