PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyon güncelleme

Cimbom80
25-02-2016, 23:17
Merhabalar, forumda başka bir başlık altında sordum cevap alamadım, 2013 model 2008 active 1.6 HDi aracın usb ile navigasyonunu kendimiz güncelleyebiliyor muyuz? Usb den laptopa vs. bağlayıp. Zira navigasyon sürümü çok eski.

gecegoz
09-03-2016, 22:36
Aracınızda RNEG2 mi mevcut acaba,bu konuda yardımcı olmaya çalışırım...

tsinanb
10-03-2016, 08:16
Aracınızda RNEG2 mi mevcut acaba,bu konuda yardımcı olmaya çalışırım...
Peugeot 2008 modelinde smeg sistemi mevcut

gecegoz
10-03-2016, 23:13
Peugeot 2008 modelinde smeg sistemi mevcut

Çok uzun bir kullanımı yok smeg sistemlerin,
Biraz kurcalayıp yardımcı olmaya çalışacagım size....

Cimbom80
12-03-2016, 10:14
Evet mevcut bende.

Cimbom80
20-03-2016, 09:54
Çok uzun bir kullanımı yok smeg sistemlerin,
Biraz kurcalayıp yardımcı olmaya çalışacagım size....

Hâlen cevap yok sizden ve diğer arkadaşlardan.

gecegoz
03-04-2016, 14:16
Şuan bi güncelleme dosyası buldum, usb ile güncelleme yapılıyor avrupa sitelerinde yapanlar var, biraz sabırlı olursanız bir aractA test ettikten sonra sizinle paylaşacagım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cimbom80
03-05-2016, 14:29
Şuan bi güncelleme dosyası buldum, usb ile güncelleme yapılıyor avrupa sitelerinde yapanlar var, biraz sabırlı olursanız bir aractA test ettikten sonra sizinle paylaşacagım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet, bekliyoruz.

Cimbom80
02-07-2016, 21:55
Arkadaşlar şimdi 2012 2013 2014 model aracı olanlar hepiniz ilk fabrika sürümü mü kullanıyorsunuz smeg ekran ve navigasyon için?

serkan3d
03-07-2016, 00:44
benim aracımda da SMEG ekran ve navigasyon var ancak ankaradaki AVM lerin hiç birini görmüyor. Ankaradaki en ünlü AVM deyken bile harita dışı bölge yazıyor ve adres girerken AVM isimlerini de göremiyoruz. Güncelleme yapılırsa düzelir mi acaba ?

tsinanb
03-07-2016, 02:19
benim aracımda da SMEG ekran ve navigasyon var ancak ankaradaki AVM lerin hiç birini görmüyor. Ankaradaki en ünlü AVM deyken bile harita dışı bölge yazıyor ve adres girerken AVM isimlerini de göremiyoruz. Güncelleme yapılırsa düzelir mi acaba ?
Navigasyon ayarları içerisinde avm, restoran, benzin istasyonları, park yerleri hatta peugeot servislerini harita üzerinden görebileceğiniz bir menü var. Ordan görmek istediklerinizi seçebilirsiniz. Biz aracı satalı 1 sene oldu nerden ayarlandığını hatırlamıyorum navigasyon ayarlarını ve kitapçıkları biraz kurcalayın bulursunuz :)

Cimbom80
03-07-2016, 12:36
Navigasyon ayarları içerisinde avm, restoran, benzin istasyonları, park yerleri hatta peugeot servislerini harita üzerinden görebileceğiniz bir menü var. Ordan görmek istediklerinizi seçebilirsiniz. Biz aracı satalı 1 sene oldu nerden ayarlandığını hatırlamıyorum navigasyon ayarlarını ve kitapçıkları biraz kurcalayın bulursunuz :)

Olay sadece o değil ama ben boş yolda gidiyorum navide mesela. Bir arkadaş yazmış Türkiye' deki sürüm 3.1..... diye yani fabrikasyon daha . Bir de smeg ekran güncellemesi var naviden hariç. Yani bizim ülkemiz neden geri teknik konularda anlamış değilim.

tsinanb
03-07-2016, 12:39
Olay sadece o değil ama ben boş yolda gidiyorum navide mesela. Bir arkadaş yazmış Türkiye' deki sürüm 3.1..... diye yani fabrikasyon daha . Bir de smeg ekran güncellemesi var naviden hariç. Yani bizim ülkemiz neden geri teknik konularda anlamış değilim.
Güncelleme konusunda neden geri kalıyoruz ben de anlamıyorum. 308 in smeg+ ekranı için de internette yayınlanmış güncellemeler gördüm ama aracıma gelen bir güncelleme yok. Dosyaları indirip kendim yapmayı düşünüyorum

Cimbom80
04-07-2016, 02:43
Güncelleme konusunda neden geri kalıyoruz ben de anlamıyorum. 308 in smeg+ ekranı için de internette yayınlanmış güncellemeler gördüm ama aracıma gelen bir güncelleme yok. Dosyaları indirip kendim yapmayı düşünüyorum

Sanırım bütün smegler aynı(2008,307, 208vs..) Bulduğunuz kaynağın linkini paylaşır mısınız?

tsinanb
04-07-2016, 02:57
Sanırım bütün smegler aynı(2008,307, 208vs..) Bulduğunuz kaynağın linkini paylaşır mısınız?
208 ve 2008 lerin smeg ekranı aynı ama 308 de smeg+ var daha kapsamlı bir sistem.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?t=6193

Konunun linki bu fakat 2008 e uymaz bu yazılım

Cimbom80
04-07-2016, 15:21
Neden uymaz efenim?

tsinanb
04-07-2016, 16:17
Neden uymaz efenim?
Farklı ekranlar ve farklı sürümler var. ekranları incelerseniz aynı olmadığını anlarsınız hocam. 308 de klima kumandaları bile bu ekranın içinde

Cimbom80
04-07-2016, 20:00
Farklı ekranlar ve farklı sürümler var. ekranları incelerseniz aynı olmadığını anlarsınız hocam. 308 de klima kumandaları bile bu ekranın içinde

Evet fark ettim, geçen bir yerde link bulmuştum driver uzantılı siteden indirecektim ki telif hakkı vs diye hata verdi.

Cimbom80
11-11-2016, 21:53
Arkadaşlar, yok mu hâlâ çözen, gelişme kaydeden vs.?

gecegoz
25-11-2016, 23:38
Arkadaşlar, yok mu hâlâ çözen, gelişme kaydeden vs.?

Güncellemeler sadece 208 ve 2008 modelleri için geçerlidir. SMEG Cihazınızın hangi sürüm olduğunu öğrenmek için 10 saniye boyunca SMEG üzerinde bulunan MENU tuşuna basılı tutun. Karşınıza gelen ekranın sağ tarafında güncelleme bilgisi yazacaktır. Büyük ihtimal ile Türkiye'deki bir çok 208 ve 2008 3.15 sürümüne sahip.

Sistem tepsisinden gördüğüm kadarı ile 3 çeşit SMEG var , birisi standart sadece oynatım yapıyor (Multimedya ekran) , Diğeri hem dosya oynatıma sahip hemde internete girebiliyor (SMEG+) , bir üçüncüsü ise navigasyonlu + internet sistemi mevcut (SMEG Pro)

ileryen bi kaç gün içinde yükleme ve bazı dosyaları paylaşacagım...:buldum

gecegoz
25-11-2016, 23:47
Smeg ile ilgil arama yaparken Farklı sitelerde bazı şeyler buldum sizler ile paylaşıyorum,Fakat deneme şansım olmadı
çünkü smeg mevcut herhangi bir araç ile ugraşmadım,bu kodları kullanacak arkadaşların sorumlulugu kendilerine aittir.

SMEG Kodları ;

SMEG Kodlarını girmek için MENU tuşuna basılı tutun , smeg bilgi bölümü geldiğinde de basılı tutmaya devam edin (parmağınızı hiç çekmeyin) , CHEAT CODE bölümü karşınıza çıkacak.

BT : SMEG'de Bluetooth hep açıktır bu kodu girince , kapatıp açabilirsiniz.
BTINFO ; Bluetooth bilgilerini ekrana yansıtır.
BTRENAME ; Bleutooth ismini değiştirebilirsiniz.
BTSTARTER ; Bluetooth donanımı arıza ile karşılaştığında tekrar başlatabilmek için.
FPS : Ekran FPS oranını görüntüler.
HWINFO : SMEG Bilgisini görüntüler.
NETINFO : Navili modeller için internet bilgisini görüntüler.
PING : Navili modeller için GPS pingini ölçer .
REBOOT : SMEG Cihazı yeniden başlatır.
SPYCLN : Navili model için arama bölümünü siler.
SWINFO : Yazılım bilgilerini görüntüler.
SYSMON : Sistem yazılım kodlarını görüntüler.
TUNERINFO : Radyo - TA bilgilerini görüntüler.

gecegoz
25-11-2016, 23:51
Aşagıdaki linkteki dosyayı netten çekebilirsiniz:

Smeg dosyası:
https://mega.nz/#!KwxHSDTZ!tLFyZ09HHv6-lAhrJydJalTYgcHdXE9k8uscI4VUmtI

Daha sonra resimli paylaşacagım...

gecegoz
25-11-2016, 23:57
Burda Farklı bir sitede buldugum yüklemeyi paylaşıyorum...

Yalnız 4GB ve üzeri flash bellege sahip olmalısınız.
Flash bellegi FAT32 formatında biçimlendirin.

Winrarı açıp dosyayı çıkartıyoruz
Çıkardığımız dosyayı , klasörü açmadan direkt Flash belleğe atıyoruz.
Ve sıra geldi Güncelleme işlemine , Flash belleğimizi aracımızın USB girişine takmadan önce aracı çalışır vaziyete alıyoruz , ister aracı sürün ister rölantide bekleyin ama motor mutlaka çalışır durumda olsun.

USB Belleğimizi takıyoruz ve beklemeye başlıyoruz , SMEG otomatik olarak belleği tarayacak (Medya Doğrulaması diye bir ikaz) , sonrasında Eski güncelleme sürümünüz ve değiştirilecek olan yeni güncelleme sürümünü ekranda göreceksiniz. Güncellemeyi başlatmak için evet'e basın.
SMEG Ekranına hiç dokunmadan bekleyin. cihaz'a yeni firmware (yazılım) yüklenmeye başlanacak.

İşlem bitince otomatik olarak SMEG yeniden başlatılacak , ve buraya DİKKAT edin. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra bize tekrar güncelleme yapılsın mı diye soru sorulan ekran çıkacak , hiç bir şeye basmadan önce flash belleği çıkartıyoruz ve ardından Hayır seçeneğine dokunuyoruz.
İşte bu kadar , artık SMEG güncellendi.