PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 direksiyon

ensazl
24-02-2016, 15:04
Arkdaşlar Merhabalar direksiyon arayanlar için iyi bir yer buldum sizinle paylaşmak istedim,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-peugeot-308-direksiyon-simidi-sifir-ve-orjinal-275579065/detay

fiyatıda bana uygun geldi dun aldım bugun elime ulaştı sizde bi görüşün yada istanbulda olanlar gidip alsın derim kargo ücreti yok burada
http://i1077.photobucket.com/albums/w469/Ensar_Azili/IMAG0075_zpswydxgfjj.jpg (http://s1077.photobucket.com/user/Ensar_Azili/media/IMAG0075_zpswydxgfjj.jpg.html)

http://i1077.photobucket.com/albums/w469/Ensar_Azili/IMAG0073_zpszseqlmmn.jpg (http://s1077.photobucket.com/user/Ensar_Azili/media/IMAG0073_zpszseqlmmn.jpg.html)

http://i1077.photobucket.com/albums/w469/Ensar_Azili/IMAG0076_zpsi4raismq.jpg (http://s1077.photobucket.com/user/Ensar_Azili/media/IMAG0076_zpsi4raismq.jpg.html)

des0uza
24-02-2016, 15:07
İlana baktım. Size gelen orjinal dimi. Bir de benim aracım 308 comfort. Bu biraz küçük gibi göründü gözüme. Herhamgi bir sıkıntı olurmu?

ensazl
24-02-2016, 15:17
şöle söyleyim benim anladıgım bu çıkma gibi duruyor adamı aradıgımda sıfır gönderdik dedi ürünün dışından çizik dahi yok kaplama sıfır yani sadece içinde bir yer kalmıştı deri değil içindeki plastik normalde benim direksiyonum altı düz olan modeldi.

converse10
24-02-2016, 15:46
Sonradan kaplama sanırım çünkü dikiş şekilleri sıfırdan farklı ama gzl güle güle kullanin

uurgzl
24-02-2016, 16:00
acaba bu ürün 308 lere de uyan 3008 lerin direksiyonu mu? yoksa direk 308 özel olan direksiyon mu?

ensazl
24-02-2016, 16:24
onu bilmiyorum ama bana alırken adam 2 rengi var bunların dedi biri siyah biri antresit dedi benim tam siyah değildi bu üründe tam siyah değil zaten 308 ile 3008 arasında sadece renk farkı var diye biliyorum isterseniz kenarındaki stok numarası vereyim bilen biri varsa baksın

ensazl
25-02-2016, 09:00
arkdaşlar bu direksiyonu takmak istiyorum kendim taksam sıkıntı çıkırama yoksa dışarda bir yeremi taktırayım videolar izledim zor degil gibi duruyor ama air bag olayı biraz kafamda soru işareti olarak geliyor ne diyorsunuz bir bilgi almak istiyorum

ayzinim
25-02-2016, 19:01
Eliniz yatkın ise neden olmasın. Ama dikkat etmeniz gereken yer airbag. Yanlışlıkla patlatabilirsiniz bile.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uğur
25-02-2016, 20:03
Bu firmadan direksiyonu deri kaplattım.
mükemmel isçilik yapıyorlar.

ensazl
26-02-2016, 08:21
elim yatkında kutup başını söküp mü yapsam diyorum sonra sıkıntı çıkarmasın bana söker takarım işçilikleri çok güzel zaten konuştum pejo vw ve bazı araçların servis işlerinide yapıorlarmış ankara bilindik bi usta varmı taktıkdan sonra çalışmaz araç falan dediler airbag tanıtman lazım dediler

Pars
26-02-2016, 23:05
elim yatkında kutup başını söküp mü yapsam diyorum sonra sıkıntı çıkarmasın bana söker takarım işçilikleri çok güzel zaten konuştum pejo vw ve bazı araçların servis işlerinide yapıorlarmış ankara bilindik bi usta varmı taktıkdan sonra çalışmaz araç falan dediler airbag tanıtman lazım dediler

S:A bu direksiyon 3008 5008 direksiyonu üzerine deri kaplanmış çift dikişli işlem görmüş tek dikişli olan orjinal fabrıka derisi kaplı olan
sizin airbag 3008 ve 5008 direksiyonuna yerine oturur ama korna işlemi tam çalışmayacaktır çok sert bastırman gerekecek takmadan yada taktırmadan önce Airbag te ufak bir işlem gerekiyorki korna daha kolay çalsın

Pars
26-02-2016, 23:06
Sonradan kaplama sanırım çünkü dikiş şekilleri sıfırdan farklı ama gzl güle güle kullanin
Aynen sonradan kaplama

ensazl
27-02-2016, 00:26
Hocam kolay gelsin nasil bir islem gereliyor ben yapabilirmiyim bunu yardim ederseniz sevinirim

karayılan
27-02-2016, 00:58
Diteksiyonu hiç tecrubeniz yoksa sökemezsiniz sokerken makarayi soketleri ve airbegi elinize alma ihtimaliniz var. Özellikle makarayi kirma olasiliginiz fazla ...ama yinede yaparim derseniz anlatayim hatta videolari izleyin yardimci olacaktir.

Öncelikle kucuk bir aynaya ihtiyaciniz var. Bir de 2 adet uzun ince duz tornavida ve sokmek icib yildiz anahtar numarasini hatirlamiyorum ama set halinde satilanlar var L alyan gibi ama yildiz.gelelim nasik yapildigina

1- direksiyon ust muhafazasini alttaki 2 yildiz vidayi sokerek cikariyorsunuz. Gobek kisminda bir kismi deridir. Direksiyondan cikarmaniz icin direksiyonun ayar mandalini acin ve direksiyonu kendine dogru cekmeniz isinizzi kolaylastirir. Sonra vidalari sokup klipslerden ayrin kendiliginden cikar.
2- ust muhafaza sokulunce airbeg kisminin arka tarafini demin bahsettigim ayna yardimi ile goreceksiniz. Burda 2 adet celik tel var. Bu telleri merkezden iceriye dogru itin. Iterken uc kismindan itmeyin ortada bosluk olan kisimdan itmeniz gerek. Telin bir tanesini ittirince airbeg kismi ittiginiz taraf gevseyip one dogru gelecek. Parmaginizi yada 2. Torvadayi kullanarak airbegin yeniden oturmasini engellemek icin direksiyon ve airbegin kalkan kismi arasina sikistirin.
3- tam bu noktada diger klips olan telide merkeze dogru ittirmeniz gerekecek. Ancak ittirirken airbegin biraz once acilan kismi yerine oturmaya calisir. Eliniz varsa canini az bisey yanar ancak klips kurtulursa airbeg cikmis olur. Diger klipside merkeze dogru itip airbeg i kurtarmis olursunuz.
4- bu kisim onemli airbeg soketlerini dikkatlice acin cekmece soketlidir. Dikkat edin fazla guc harcamaya gerek yok acamiyorsaniz zorlamayin kirilir. 2 adet soket var. Ikisinide sokup cikarmaniz gerek.
5- bir diger kisim airbeg cikinca ortadaki makara sakin dokunmayin cevirmeye vs calismayin. Soketler cikinca orta gobekte 1 adet yildiz vida var onu sokeceksiniz. Soktukten sonra direksiyonu kontrollu olarak kendinize cekin cekerken soket uclari takilacak sert cekerseniz soket kirilir. Makara merkezini de degistirmeyin direksiyon airbeg veya teler duz konumdayken sokulmesi gerekir.
6- soketleri soktugunuz orta gobekten kurtarip direksiyonu alabilirsiniz.
7- gelelim takmaya... takarken orta gobekte bulunan tirtiklar var bu tirtiklarin ustu ve alti duz kama yerleri vardir. Direksiyonu takarken gobekteki cikintilarin direksiyondaki girintilere denk gelmesi gerek..aksi halde direksyon yamuk kalir. Gobege oturtup sokulen vidayi takiyoruz.
8- vidayi takmadan direksiyon orta boslugindan aldigimiz soketleri duzgunce airbege bagliyoruz.
Sonra elimizle bastirip celik klipslere oturtuyoruz.
9- oturduktan sonra direksiyonu hafif cevirip makara oturmusmu test edin sonra ust gobek muhafazasinin uc kismini gecirip vidalarini takin islem tamam...

ensazl
27-02-2016, 10:01
anladım hocam yapacagımı düşüyürom elim biraz yatkındır bu işerede ben kutup başını söksem mi yoksa sökmeden mi yapsam diye düşüyorum birde hocam korna konusunda bilgi verirseniz öğlen sökmeyi düşünüyorum.

karayılan
28-02-2016, 17:33
Korna baslarda calmiyor alt kisim az bisey kasiyor sonra alisiyor merak etme .. akuyu sokme airbegi anahtarla kapabilirsin..

Fth911
01-06-2016, 22:49
merhaba, direksiyondan memnun musunuz? benim de ihtiyacim var