PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : multimedia paneli için çözüm olur mu?

Sincax78
19-02-2016, 11:54
Herkese merhaba,
Araçlarımız malum eski olduğu için yeni şarkı dinlemek ayrı bir dert ve multimedia ekranı ile ilgli panel bulmakta sorun ve çok pahalı. aklıma bir çözüm geldi. Sizlerle paylaşmak istedim. Eğer talep olursa çoklu yaptırabiliriz. Ama bu konuda destek ve yardımlarınızı bekliyorum.
Bizim paneller multimedia ekranları için yeterli ölçüde değil. Ama istediğimiz ölçüde yaptırabilliriz. Var olan yol bilgisayar ekranlı multimedialarıda çok çirkin buluyorum. Bu konuda aklıma 3d yazıcılar geldi. eğer modelleri verirsek 3d yazıcı ile uygun baskı oluşturabilir multimedia ekrana geçebiliriz.
Bu konuda yaptırmayı düşünen varsa ve fikir belirtmek isteyen varsa katkılarını bekliyorum.
teşekkürler.
http://ebayapi.loc8apartltd.netdna-cdn.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/Eo4AAOSwl9BWInp3/$_1.JPGhttp://i289.photobucket.com/albums/ll224/claytonzmvox/DSC01718.jpg

StilGammni
19-02-2016, 12:30
3d baskı ile oluşturulabilecek panel ne kadar sağlam olur bilmiyorum şonuçta filament polimer denilen malzemeden üretilecek sıcaklık nem ve soğukta eğilme bükülme yanma olabilir...
üretildikten sonra macun dolgu boya vs gibi modifikasyonlar yapılırsa belki..

Sincax78
19-02-2016, 12:48
maddeyi biz belirleyebiliyoruz diye biliyorum. Yanlış mıyım?

GOXIN
19-02-2016, 13:04
3D prototip yapılırsa dayanıklı olacaktır ama söz konusu resimdeki modelin maliyeti çok yüksek gelir. Ben şirkette bu gibi parçaları yaptırıyorum. Böyle bir parça için tahminen 1000 liranın üzerinde bir rakam çıkacaktır. Kaldı ki bu parçanın birebir ölçüsünde (Montaj merkezleri) yapmakta ayrı bir dert olur. Fakat bunun yerine model çıkarılıp, fiberden yapılabilir gibi geliyor. Maliyet daha düşük olacaktır.

rocker307
19-02-2016, 23:34
Fiberden bu işi yapan amatör ve profesyonel kişiler var.. Fiber işini çözenler kendileri de yapıyorlar..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Sincax78
21-02-2016, 20:07
3d yazicidan baskiyi arastirdim cok pahaliya geliyor. Acaba tanidigi fiberci olan birisi var mi
İsteyen varsa toplu yaptirilip uygun bir fiyata getirilebilir. Fiberci istanbulda olursa cok iyi olur

yaskoizmir
23-02-2016, 18:32
arkadaşlar bende 1999 206 var bu konuyla ilgileniyorum bu aralar bi çözüm bulursam yardımcı olucam sizinde fikirleriniz varsa benimle paylaşırsanız daha iyi yol alırız.OPEL corsa c modelinde bu uygulamayı yaptım şimdi combo modelinde yapıcam ama kendi aracıma çözüm bulamadım henüz buraya fotoları atamadım malesef