PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 silecek suyu yukari asagi

ensazl
14-02-2016, 15:56
Arkadaslar merhaba benim arac 308 on cam suya basinca tavana atiyor bunu asagi indiremiyorum nasil yardimci olabilirsiniz cama atmasini cam tavan oldugu icin goruyorum hatta arkada arac varsa oraya kadar atiyor

gonsales
14-02-2016, 18:16
merhaba araç silecek suyu fıskiye nozullarınız yukarı konumda olduğu için sorun yapmaktadır. Suyun çıktığı siyah plastik nozulun ucunu toplu iğne ucu ile daha aşağı bir bölgeye konumlandırmanız gerekiyor.bu operasyonu yapmanız bir kaç dakikanızı alacaktır.aşağıdaki linkte bulunan videoda uygulama örneğini izleyebilirsiniz.
http://www.uzmantv.com/otomobilin-silecek-suyu-fiskiyesi-nasil-ayarlanir

ensazl
14-02-2016, 18:47
Sorun su ki benim silecek uclari boyle degil gecenlerde biraz zorladim ama olmadi acaba yenisimi almamiz gerekecek yenisini alma taraftari degilim

gonsales
14-02-2016, 18:53
silecek fıskiye uçları nasıl olursa olsun sabit değildir diye tahmin ediyorum öyle ise kaputu açıp fıskiyenin kaputa bağlandığı noktayı kontrol edin bağlantı gevşekse yönü bozulabilir.
bu parçalar çok pahalı değil son çare değişim gerekebilir

ensazl
14-02-2016, 19:03
El becerim vardir ama ozellikle baktim yukari asagi iniyor mu diye hatta icine igne soktum oyle denedim yok hic bir sekilde inip kalkmiyor herhalde yenisini alacagim ama bana sacma geldi ayarsiz olmasi

gonsales
14-02-2016, 19:17
parçaya baktığımda komple plastik olduğunu gördüm lakin iğne ile ayar yapılmıyor sanırım deliğin kenarından aşağı yukarı yapmayı deneyin yada orjinal parça fiyatı 15 tl adeti.

mimit
14-02-2016, 21:53
308 de maalesef öyle ayar yapma gibi bir durum söz konusu değil,ürün tek parça ve suyu yelpaze şeklinde yayıyor. tavana çok su gidiyorsa yapabilecekleriniz öncelikle kaput ayarını kontrol etmek, burada sorun yoksa fıskıyeleri söküp kaput ile birleştiği kısımlardan hareket etmesini sağlamak için zımpara yada eğe yardımı ile yontarak şekillendirmek.sonrasında silikon yada suya dayanıklı bir yapıştırıcı ile sabitlemek.ben böyle yapmıştım.

GOXIN
15-02-2016, 07:58
Şahsi fikrim arkadaşın fıskiyeyi görmedim ama yukarı atması bilerek yapılan bir şey. Çünkü yolda hızla giderken püskürtme yaptığınızda su, rüzgar nedeniyle aşağı doğru püskürür. Bu nedenledir ki araç sabitken basıldığında bir miktar yukarı doğru serpilir. Ben de normalde bastığımda arka adama doğru gidiyor ama yoldayken hiç bir sorun yok. Sizinki çok mu absürt derecede yukarı gidiyor bilemiyorum tabii.

CaglarB
15-02-2016, 09:58
Goxin haklı bende de araba sabitken tavana atıyor, hatta arkaya bile atıyor :)
araç hareket halindeyken tam verimli olarak tüm cama spreyliyor

ensazl
21-02-2016, 17:55
Yani anladigim tek benim arabamda olan bi durum degil bu giderken suya basmisimdir ama arkaya attigina dikkat etmedim ama genel ben ya kirmizida yada garajdan cikarken basiyorum o sebebden bariz belli oluyor degistirmeyi dusunuyordum biraz daha arastirayim o zmn

Ömer Gedik
21-02-2016, 22:59
Yapılacak şey belli değiştirin sorununuz çözülecek. 308 ve 407'de iğne vb birşey ile ayar yapılmıyor.