PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308im saçmalıyor

YuHaN
28-01-2016, 20:08
Selam arkadaşlar aracın 8 ay kadar hasarlı olarak yattı şimdi yapıldı ve kulanmaya başladım ancak araçta birtakım sorunlar çıktı mesela ilk olarak yolda giderken korna kendiliğinden çalmaya başladı fişini çektin elektirikçiye götürdün adam fişi taktı herşey normal sonra silecek kendi kendine çalıştı kutup başlıgını çektiler 15 dk bekledi sıfırlama yaptıklarını söylediler düzeldi daha sonra araba rolaantide 15 dk -10derecelik havada çalışırken hararet yaptı gan açmamış dediler fişi söküp taktılar oda düzeldi ertesi gün fan -10 15 derece soğukta arabayı çalıştırır çalıştırmaz fan açtı şimdide park sensöru sürekli ötuyor onuda gösterdin ilkbaşta sıkıntıyı gördüler degişmesi gerek dediler yarım saat sonra tam sökecektik düzeldi ama eve geldin yine sürekli ötmeye başladı buna benzer bir kısıntı yaşayan oldumu sizce sevisemi gitmeliyin birde şöyle bir sorun var arıza tespiti için gittigimde onarızanın devam etmesi gerekiyor yoksa bulamıyorlar buyurun burdan yakın.

Halil5759
28-01-2016, 21:06
Araba 8 ay boyunca dışarıda yağmurda çamurda kaldıysa bu durum normal, elektrik soketlerine ve beyine su aldıysa zamanla kuruyup düzelme ihtimali var, en son çare değişim
Tapatalk For Windows Phone

converse10
28-01-2016, 21:11
Akünüzü kontrol ettirin tahminen o bitmiş

shaho
28-01-2016, 22:00
Ayrı yerlerden tek tek sorun vermiyordur, tek merkezli bir sorun var, akü olabilir. Hiç bişeyi değiştirmeden aküye baktır

YuHaN
28-01-2016, 22:10
Tabiki denerim ama akü ile fanın kendi başına çalışması yada kornanın kendi kendine çalması enteresan araç 8 ay boyunca yamuruda felan kalmadı çadır çekili idi ama arabanın geçen hafta motorunu yıkadım ama kesinlikle sigorta kutusu ve akunun ustunu çak iyi birşekildenkapattım ama en mantıklı gelen buda yinede aküyü deniyecegim hepinize teşekkür ederim.

ayzinim
28-01-2016, 22:28
Bence aracın beyninde sorun var. Arkadaşımda bu şekilde bir sorun ile karşılaşmıştı. Onun farlar yanıp sönüyor, korna çalıyordu.

YuHaN
28-01-2016, 22:43
Araç kaportacıdaiken görmüştüm ecu beyni akünün arkasında bulunuyor öncamla akükutu sunun arasında halıfilex tarzı bir bez bae herhangi bir oluk gibi birşey yok arada plastik bar camın altında sma silikon felan yapılmamış tak çıkarlı birşer yani ancak söküp förmeniz lazım acena ordan su almış olabilir mi tam ecunun üstüne su gelme ihtimali var

YuHaN
28-01-2016, 23:05
http://i.hizliresim.com/XLgWnO.jpg