PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HIZLI GIDERKEN ARABA KENDINI YERINDEN FIRLATCAk GIBI OLUYOR

coosmanli
26-01-2016, 13:53
selamlar , 150+km hızda araba kendini atıcak gibi oluyor öyle bir titreme olamaz direksiyonda titreme olmamasına ragmen araba bildigimiz can cekisiyor o kadar cok sert ve sık titriyorki sanarsanız masaj yapıyor bunun nedeni nedir bilen var mı

bu oolay şöle oldu sabah 170 180 arası kullanıyordum sorun yoktu sonra eve giderken yan verirken lastigi sürttürdüm arka lastigi kaldırama bide ondan sonra karda 0 cizdim koku felan gelince bıraktım ondan sonra titreme başladı nereye götüreyim aracı sorun nerden kaynaklanıdır acaba

Araba Detayları :

auto 6r 112 hp yazılımlı
100bin km agır bakım yapılmadı baskı balata degişmedi henüz
normal rutin bakımları düzenli yapıldı hatta yag 5binde bir degişti

mimit
26-01-2016, 14:14
Kıymetli arkadaşım öncelikle bu hava şartlarında araç kullanma şeklin pek doğru değil, diyeceksin ki bana nasihat vermek size mi kaldı, trafiğe çıktığımızda kendimize başkalarına karşı bir sorumluluk alıyoruz,araçlarımız ne kadar iyi olursa olsun,en son teknolojiyi de barındırsa, yağışlı havalar,kar ve buz her zaman risklidir.

anladığım kadarıyla aracı biraz hor kullanıyorsun, ön takım,z rotlar,salıncak burçları vb yerleri gözden geçirmen de fayda var,kaldırıma sürttüğün anda,bu parçalarda bir hasar oluşmuş olması olası direksiyonda titreme olmadığı için ön takım zor bir ihtimal ama kontrol ettirmekte fayda var,çok sert bir sürtme de değil anladığım kadarıyla ama lastiğin şeklinin bozulması da olası bir durum,bunları kontrol ettirmeden de lütfen tekrar o hızlara çıkma, Allah esirgesin bir aksilik olur, ne canın yansın,nede malına zarar gelsin isterim.

coosmanli
26-01-2016, 14:25
Kıymetli arkadaşım öncelikle bu hava şartlarında araç kullanma şeklin pek doğru değil, diyeceksin ki bana nasihat vermek size mi kaldı, trafiğe çıktığımızda kendimize başkalarına karşı bir sorumluluk alıyoruz,araçlarımız ne kadar iyi olursa olsun,en son teknolojiyi de barındırsa, yağışlı havalar,kar ve buz her zaman risklidir.

anladığım kadarıyla aracı biraz hor kullanıyorsun, ön takım,z rotlar,salıncak burçları vb yerleri gözden geçirmen de fayda var,kaldırıma sürttüğün anda,bu parçalarda bir hasar oluşmuş olması olası direksiyonda titreme olmadığı için ön takım zor bir ihtimal ama kontrol ettirmekte fayda var,çok sert bir sürtme de değil anladığım kadarıyla ama lastiğin şeklinin bozulması da olası bir durum,bunları kontrol ettirmeden de lütfen tekrar o hızlara çıkma, Allah esirgesin bir aksilik olur, ne canın yansın,nede malına zarar gelsin isterim.

yorumunuz icin tesekkürler önce lastiklerden başlayacagım sonra alt takıma baktırıcagım

Ömer Gedik
26-01-2016, 14:57
Herşey olabilir o kadar ilginç bir sorun ki anlamadım.

Mazot filtresi, Yakıt sistemi(Enjektörler vb.) Basınç Rampa müşürü, Krank okuyucu bunlardan herhangi bir iolabilir veya olmayabilir. :/

Bu tarz sorunlar için doğru servise gitmelisiniz.

CaglarB
26-01-2016, 17:56
Lastiğin telleri yamulmuştur bence, sistemde sıkıntı olsa o hızlara çıkamazsın diye düşünüyorum....
yanlıyorsan lastiklerin eskimiştir zaten değiştirmiş olursun :)

ssgti
26-01-2016, 18:23
Jant merkezden eğilmiş olma ihtimali yüksek. Dingilinde eğilip eğilmediği kontrol edilmesi gerekir.

407 exe.b.
26-01-2016, 18:41
Balansta sıkıntı oldugunu dusunuyorum.Yalniz balans ayarini lastigi sokmeden arac uzerinde yaptirmalisiniz.

HamzaHakkı
26-01-2016, 20:27
Dediklerine göre iki yüksek ihtimal var. Birincisi ya sürtme sırasında jant, lastik, yürüyen aksamda bir yamulma eğilme meydana geldi ve bu sorun ortaya çıktı ki bence en büyük ihtimal bu, ikinci sorun sıfır çizerken uzun süre aşırı yüklendiysen bu da baskı balatanın bitmesine sebep olur fakat bunun sonucu sadece aracın titremesi değil aynı zamanda devirin artıp aracın hızlanmaması gibi sorunlarla beraber görülür. Tavsiyem kesinlikle yüksek hızlara çıkma zira atalet momenti yüzünden çok kötü sonuçlar meydana gelebilir, vakit kaybetmeden bir rot balans servisine göstermekte fayda var.

coosmanli
27-01-2016, 13:51
Cözüm Su Sekilde Olmustur : sorun lastikten kaynaklanıyormus sürtmeden dolayı büyük bir ihtimalle ezilme oldu onuda hava basıncını düsürerek cözmüs bulunmaktayım tesekkürler yorumlarınız icin :)

RcA
27-01-2016, 14:58
Önden çekiş araçta Sıfır. Çizmek araca zarar verir bence o lastıği değiştir.