PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Eski Aracımda Vardı, Peugeot'umda Yok" başlığı

HarunHoca
18-01-2016, 19:46
Arkadaşlar, hepimiz araçlarımızı severek kullanıyoruz. Seviyoruz ki bu forumdayiz, seviyoruz ki araclarimiza bir şeyler ekliyor, değiştiriyor ve daha da güzelleştirmek ve işlevsel hale getirmek için para harcıyoruz. Sorup soruşturup daha neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Bu formundaki ortak noktamız, uzantısı ne olursa olsun peugeot'larımız. Kimimizde 106, kimimizde 206,207,208,307, 308, 407, 508, 2008, 3008, 5008 veya benim gibi 301 var. Ancak bazılarımız severek aracını aldı, bazılarımız ise benim gibi fiyat performans orantısı nedeniyle araçlarını aldı.
Lâkin hangi amaçla almış olursak olalım araçlarımızın eksikleri olabiliyor. Diğer konu başlıklarinda genelde araclarımızın muadilleri; emsallerine olan üstünlüğünü konuşuyoruz.
Istedim ki bu başlıkta bir önceki aracimizda olup da şu anki aracımızda olmayanları yazalım istedim.
Ben başlayayım... eski aracımın torpidosu, makyaj aynaları ve arka yolcu bölümü ışıklı idi. Farları uzun-kısa kendi ayarlardı. Ön ve arka park sensörler vardı. Ön koltuklarda tutamaç vardı. Ön kol dayama vardı. 8 hava yastığı vardı. Direksiyonda kısayol tuşları vardı. Bunlar ilk aklıma gelenler...

xweser
18-01-2016, 19:58
En çok hangisini arıyorsunuz?

Bu arada bayağı bir eksiltmişsiniz özellikleri?

gonsales
18-01-2016, 20:08
benim eski aracım 407 2.0 benzin excutive premium - yeni aracım 508 thp allure donanınları arasında çok fark yok ikiside çok donanımlı
508 in artısı turbo şarjlı motor - elektronik el freni - anahtarsız giriş&çalıştırma - head up display

HarunHoca
18-01-2016, 20:12
Yağmur sensörlü idi, elektronik el freni vardı, bamya kadar:)... 7 inç navigasyon vardı. Direksiyonun teleskopik ayarı vardı. Yolcu emniyet kemeri uyarı sesi vardı. Emniyet kemeri yükseklik ayarı vardı. Camın etrafında tamamen krom dekor vardi. Egzost ucu ve kapı kolları kromdu. Bunlar şimdi aklıma gelenler...

HarunHoca
18-01-2016, 20:14
En çok hangisini arıyorsunuz?

Bu arada bayağı bir eksiltmişsiniz özellikleri?
Açıkçası hiç birini demek isterdim.

HarunHoca
18-01-2016, 20:16
benim eski aracım 407 2.0 benzin excutive premium - yeni aracım 508 thp allure donanınları arasında çok fark yok ikiside çok donanımlı
508 in artısı turbo şarjlı motor - elektronik el freni - anahtarsız giriş&çalıştırma - head up display
Konu başlığı ile uyuşmadı sanki:gül4:

407 exe.b.
18-01-2016, 20:49
Harunhocam keşke sattığınız araca bir tüp takip devam etseydiniz.

HarunHoca
18-01-2016, 21:07
Harunhocam keşke sattığınız araca bir tüp takip devam etseydiniz.

Lpg'den haz etmiyorum. Tüm eksiklerine rağmen aracimdan memnunum. Tam yarıya indi yakıt masrafim. Tabi her şey tüketim maliyeti değil. Bazı donanımları aramıyor değilim. Ancak fiyat/performans oranı 301'in gayet iyi.

ayzinim
18-01-2016, 21:25
Hocam konu ilginç ve güzel. Bende birşey yazmak isterdim ama ilk aracıma sahibim:)

HarunHoca
18-01-2016, 21:41
Hocam konu ilginç ve güzel. Bende birşey yazmak isterdim ama ilk aracıma sahibim:)

Bunu hiç düşünmemiştim. Ancak konu başlığını düşününce, eski aracimda derken motor, traktör, kayık, hatta bisiklet bile olur. Örneğin benim tekne denizde gidiyordu bu gidemiyor gibi:gül5:

Cem B
18-01-2016, 22:20

İkincisi yolda gibi:) bir süre sonra bu başlıkta olursun :)

ANKA
19-01-2016, 01:23
Sınıf atladığım için eksik az fazlası çok ama yine de var 308'de aradığım şeylerden. Mesela mondeo'da çocuk kilidi var sadece camı kilitliyor kapılar açılıyor saçma geliyor 308in çocuk güvenlik kilidi çok iyiydi, araç 10km hızın üzerinde iken kapıları kilitleme mondeoda yok, yarı otomatikti falan ama otomatik candı mondeo manuel otomatiği çok arıyorum kulakçıklarımı özledim :), mondeo 308 gibi seri değil özellikle ilk kalkışta, bir de son olarak tüketimi çok arıyorum nerde o kış günü 5,6'lar falan 7,0 yakıyoruz :)

HarunHoca
19-01-2016, 07:46
Eski aracımda olan bu kadar fazladan en çok hangisini arıyorum derseniz;işlevsel açıdan torpido ışığını, görsel açıdan yumuşak kaplama malzemesini ve bagaj keçesini, güvenlik olarak hava yastıklarını. Gerisini hiç aramıyorum. Yağmur-Far sensörü olsa ne olur olmasa ne olur. Ha şimdi hatırladım, eski aracımda yokuş kalkış destek sistemi de vardı ama hiç aramıyorum, gereksiz bir özellikti.

converse10
19-01-2016, 08:04
Eski aracın citroen c4 tü kırmızı rengini arıyorum.

tsinanb
19-01-2016, 08:17
Eski aracımız peugeot 2008'di. Aman aman aradığım bir özellik yok sadece o arabaya göre eksik olan navigasyon ve park assist var ama fazlası bu arabada var :) anahtarsız giriş ve çalıştırma, otomatik vites, geri görüş kamerası, full led farlar, daha güçlü motor, daha büyük bağaj, 230 volt güç çıkışı, elektronik park freni vs. :)

HarunHoca
19-01-2016, 08:26
Eski aracımız peugeot 2008'di. Aman aman aradığım bir özellik yok sadece o arabaya göre eksik olan navigasyon ve park assist var ama fazlası bu arabada var :) anahtarsız giriş ve çalıştırma, otomatik vites, geri görüş kamerası, full led farlar, daha güçlü motor, daha büyük bağaj, 230 volt güç çıkışı, elektronik park freni vs. :)
Daha ne olsun, harika özellikler. Benim, senin yaşlarında iken kullandığım aracımda dört teker ve direksiyon haricinde bir şey yoktu. Sanayiden ayrılamazdım, hep bir yerlerine bir şeyler olurdu, 22 yaşındaydı zavallı araba. Ancak vw passat idi station :)

Bekir
19-01-2016, 13:12
Bir önceki aracım 2001 model 406 herşeyi ile mükemmeldi donanım konfor iç hacim yakıt tasarrufu sürüş keyfi aah ah Şimdiki aracımdan eksiği yok fazlası vardı :)

ssgti
19-01-2016, 13:23
Fazla eksik değilde ne olsa iyi olurdu denmesi daha uygun gibi. Hidrolik direksiyon, klima, benim aradıklarım. Gerisi olmasa da olur. Evdekilerin istediği sunroof. Başka bir şey benim için önemli değil ve aramamda. Mesela otomatik cam, otomatik ayna, abs gibi artık standart olan donanımlar benim için pek önem taşımıyor.

HarunHoca
19-01-2016, 15:07
Fazla eksik değilde ne olsa iyi olurdu denmesi daha uygun gibi. Hidrolik direksiyon, klima, benim aradıklarım. Gerisi olmasa da olur. Evdekilerin istediği sunroof. Başka bir şey benim için önemli değil ve aramamda. Mesela otomatik cam, otomatik ayna, abs gibi artık standart olan donanımlar benim için pek önem taşımıyor.
Konfor donanımı olarak bazı şeyleri aramayabilirsiniz ama güvenlik donanım eksiği olmamalı araçlarımızın. ABS de güvenlik ekipmanlarından önemli bir unsur. Yoksa dediğiniz gibi bir takım sensör veya elektronik yardımcı unsurların hiç de önemi gereği yok katılıyorum. Far sensörü yağmur sensörü gibi şeyler fuzuli. Ama 8 hava yastığına hayır demezdim.

ssgti
19-01-2016, 15:37
Abs özellikle ıslak zeminlerde etkili olduğu ve farrklı koşullar taşıyan yollarda (yarısı ıslak yarısı kuru gibi veya yarı toz yarı mıcırlı gib) yollarda işe yaradığı bir gerçek ancak kuru zeminde kızaklatmadan durdurmayı bilenler için pek artısı yok. Abs nin asıl amacı fren mesafesini kısaltmanın ötesinde manevraya imkan sağlamasıdır. Ağırlık transferi doğru frenaj gibi tekniklerle kısa fren mesafesi yaptırabiliriz. Yarış araçlarında mesela kullanılmaz. Bu arada 50 hava yastığı olacağına yarış araçlarında kullanılan çok nokta emniyet kemeri olsa hayatta kalma ihtimali daha yüksektir. Hava yastıklarının aman aman bir özelliği yok hatta bazı durumlarda yanık ve ağır yaralanma hatta kafa kopmalarına yol açtığı bile haberlere konu olmuştur.

HarunHoca
19-01-2016, 15:49
Abs özellikle ıslak zeminlerde etkili olduğu ve farrklı koşullar taşıyan yollarda (yarısı ıslak yarısı kuru gibi veya yarı toz yarı mıcırlı gib) yollarda işe yaradığı bir gerçek ancak kuru zeminde kızaklatmadan durdurmayı bilenler için pek artısı yok. Abs nin asıl amacı fren mesafesini kısaltmanın ötesinde manevraya imkan sağlamasıdır. Ağırlık transferi doğru frenaj gibi tekniklerle kısa fren mesafesi yaptırabiliriz. Yarış araçlarında mesela kullanılmaz. Bu arada 50 hava yastığı olacağına yarış araçlarında kullanılan çok nokta emniyet kemeri olsa hayatta kalma ihtimali daha yüksektir. Hava yastıklarının aman aman bir özelliği yok hatta bazı durumlarda yanık ve ağır yaralanma hatta kafa kopmalarına yol açtığı bile haberlere konu olmuştur.
Dediğiniz gibi çok nokta emniyet kemeri mi olur, hava baloncuğu mu olur, yer çekimi önleyici ve dengeleyici mi olur adı her ne olacaksa, yeter ki güvenlik ekipmanı anlamında mümkün olunan tedbirler alınmış olsun. Ömrü veren Allah elbette ama, ülkemizdeki kadar trafikte kurban giden insan oranının fazla olduğu bir ülkede araya kaynamak istemeyiz hiç birimiz. Bu bağlamda 301'lerimiz ne kadar güvenli bilmiyorum ama kendimce bir takım tedbirler alıyorum:120 km hızın üzerine çıkmamak, kavşaklarda geçiş üstünlüğüne ve hakkına uymak, trafik işaret ve işaretçilerine uymak gibi. Ama maalesef söylediğim gibi sadece kendimizin kurallara uyması yetmiyor. Ölmek de bir şey değil de sakat kalmak iyi bir şey olmasa gerek :i-ih1:

mimit
19-01-2016, 16:39
308de sinyal koluna hafif dokununca oto yol modu denilen bir hadise vardı sinyaller üç kez belirtilen yönde yanıp sönerdi 406 da o yok :) auto6r çok zevkli keşke 406 da olsa.

HarunHoca
19-01-2016, 16:42
308de sinyal koluna hafif dokununca oto yol modu denilen bir hadise vardı sinyaller üç kez belirtilen yönde yanıp sönerdi 406 da o yok :) auto6r çok zevkli keşke 406 da olsa.
301 de bile var ilginçtir.

mimit
19-01-2016, 16:46
sanırım 2007 2008 sonra tüm puglarda vardır.

ssgti
19-01-2016, 16:55
Üreticiler araçlarını üretirken sadece 64 km gibi düşük denilebilecek süratlere dayanıklı araçlar üretirler. Çünkü testler bu km hızlarda yapılmaktadır. Bu süratin üzeri ölümcül risk demektir. Yani siz gidip Mercedes 600 de alsanız 64 km üzeri bir süratte risk altındasınız demektir. Çünkü araç üreticiler 64 km sürati esas alırlar. Ayrıca üreticiler konfor güvenlik ve yakıt tüketimi konularıda hesaplamak zorundalar. Ayrıca güvenlik ekipmanları üreticiye ayrı bir yük getirmektedir. Ancak araçlarınızı bazı güvenlik önlemleriyle daha da güvenli hale getirebilirsiniz. Mesela karbon kevlar bir koltukla başlayabilirsiniz. Fia onaylı ancak Homoglasyonu bitmiş bir koltğu mantıklı fiyatlara bulabilirsiniz. Hem siz hem yan yolcuya koltuk alabilirsiniz. Bunun yanında argon kaynağıyla kasa takviyesi, dikişsiz çelik çekme boruyla güvenlik kafesi (roll cage) uygulaması yapmak mümkün. Burada en önemli konu boru et kalınlığı ve kıvrım noktaları. Kevlar koltuğa çok nokta emniyet kemeri gerekir 4 nokta 5 nokta 6 noktada olabilir. 5 nokta yeterlidir. Roll cage uygulaması ve kasa takviyesi isterseniz size yarış garajlarına yönlendirerek yardımcı olabilirim. Bu bahsettiğim konuları yaptırırsanız hemen hemen 120 km süratlerde kazalara dayanacak bir arabaya sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki linklerdeki ekipmanları inceleyebilirsiniz. 301 ler için hazır roll cage yok ancak c elyesselerin vtcc de yarışan araçlarının roll cagesi gettirilebilir. Pahalı gelirse Türkiyede de yaptırılabilir. Tabii bu uygulamalar konfordan ödün verme anlamına gelir...

http://www.offroadaksesuar.com/Superleggera-Emniyet-Kemeri-Kirmizi,PR-1356.html
http://birlasshop.com/koltuk/1262-sparco-yari%C5%9F-koltu%C4%9Fu-evo2.html

ayı_boğan
30-04-2017, 22:18
Farklı segment araçlarım oldu ama en çok aradığım sunroof. Başka bir şey aramadım.Zaten artık bu yıl vedalaşıyoruz 5008 ile bagajını özleyeceğim ama bagaj için başka alternatifler olacak

Abdullah
01-05-2017, 02:34
öyle bir başlık olmuş ki hem çok enteresan hemde eğlenceli :) insanın başlığı görünce Allah bu başlığa kimseyi düşürmesin diyesi geliyor :o yeni araç alıp eski aracı aramak gerçekten çok sinir bozucu bir durum. O yüzden ben 3. 308 imi kullanıyorum sanırım böyle giderse 4. 5. 6. 308 imi kullanırım. Niye derseniz şuan aracım Premium donanım bu donanımda bir araç almaya kalksam en az 85bin TL yi gözden çıkartmam lazım. Oda zor. Dolayısıyla Allah bir kaza bela vermezse ve zor durumda kalmazsam bu donanımı satıp daha alt bir donanım bir araç almam. Tabi ki yeni araç iyidir ama donanım da çok önemli benim için.

NecdetPek
01-05-2017, 08:02
Eski aracım 301 idi. Bagajına taktığım amortisörü ile TIK diye açılırdı. :) Sırf keyif olsun diye bagajını açardım..

https://www.youtube.com/watch?v=nTt95zu1dns :dans4

NecdetPek
02-05-2017, 19:27
Benim 301 ve ahenkle açılan bagajı konuya son noktayı koydu sanırım. ??? Üstüne bir söz kalmadı. Bilsem yazmazdım. :kafa

ayı_boğan
02-05-2017, 19:55
Eski aracım 301 idi. Bagajına taktığım amortisörü ile TIK diye açılırdı. :) Sırf keyif olsun diye bagajını açardım..

https://www.youtube.com/watch?v=nTt95zu1dns :dans4

Necdet abi , bagaj kapağı resmen müziğin ritmine göre açılıyor , nasıl ayarladıysan tebrik ederim :) Ayrıca bagaj kapağına uygulama güzel olmuş abi , yeni sahibi sana dua ediyordur veya normalde düştüğünden haberi yoktur

NecdetPek
02-05-2017, 20:31
Vivaldi 4 mevsim eğrisi doğrusuna denk gelmişti :)

Yeni sahibi güle güle kullansın. Yaptığım her şeyi anlatmıştım. Bagajı ise özellikle anlatmıştım. :)

efecelebi
02-05-2017, 21:23
Necdet abi , bagaj kapağı resmen müziğin ritmine göre açılıyor , nasıl ayarladıysan tebrik ederim :) Ayrıca bagaj kapağına uygulama güzel olmuş abi , yeni sahibi sana dua ediyordur veya normalde düştüğünden haberi yoktur

Bagaj kapağı dokunuşu elbette bir ergonomi kattı. Gercekten bende kumandanin bagaj tuşuna gereksiz yere basmak istiyorum:)

Birde o tavan ve taban izolasyonları bazen aklıma geliyorda niyeti bozup bozup tövbe diyorum :)

Yalıtım ve yol tutuş adına yerinde ve profesyonel işlemler yaptırmış Necdet bey.

Eminim bunlardan sonra 301 daha bir keyif vermeye başlamıştır.

Görüp incelemek ve kullanıp farkı fark etmek isterdim.

Alıcı arkadaş umarım fark ederek almıştir ve kiymet bilerek kullanmaktadır

NecdetPek
02-05-2017, 22:01
Bagaj kapağı dokunuşu elbette bir ergonomi kattı. Gercekten bende kumandanin bagaj tuşuna gereksiz yere basmak istiyorum:)

Birde o tavan ve taban izolasyonları bazen aklıma geliyorda niyeti bozup bozup tövbe diyorum :)

Yalıtım ve yol tutuş adına yerinde ve profesyonel işlemler yaptırmış Necdet bey.

Eminim bunlardan sonra 301 daha bir keyif vermeye başlamıştır.

Görüp incelemek ve kullanıp farkı fark etmek isterdim.

Alıcı arkadaş umarım fark ederek almıştir ve kiymet bilerek kullanmaktadır

Alan arkadaşımız bunları anlattıktan sonra aldı. Ama gerçek farkı yalıtımı ve spor yayları olmayan 301'i bir süre kullandıktan sonra kullanıldığında anlamak mümkün.

Örneğin ses yalıtımı için şu kadar söyleyeyim, şu anda kullandığım ve genel olarak sessiz kabul edilen 308'in arka çamurluklarından gelen tekerlek sesinden daha az ses vardı benim 301 de. Motor sesi fazla düşmemişti, motoru indirip yalıtım yaptıramamıştım. Ama çamurluk içleri, tüm gövde ve bagaj içten dıştan izole edilmişti. Zemine 1.5 mm lik yalıtım malzemesi kullanılmıştı. Kapı döşemelerinin altına sünger takviyeleri yapılmıştı. Tıkırtı falan da azaldığı gibi, özellikle çamurluklardan gelen tekerlek sesleri hissedilir şekilde düşmüştü.

Neyse, geçmişte kaldı. Alan arkadaşımız sağlıklı güzel günlerde kullansın. :nazar

efecelebi
03-05-2017, 11:25
Alan arkadaşımız bunları anlattıktan sonra aldı. Ama gerçek farkı yalıtımı ve spor yayları olmayan 301'i bir süre kullandıktan sonra kullanıldığında anlamak mümkün.

Örneğin ses yalıtımı için şu kadar söyleyeyim, şu anda kullandığım ve genel olarak sessiz kabul edilen 308'in arka çamurluklarından gelen tekerlek sesinden daha az ses vardı benim 301 de. Motor sesi fazla düşmemişti, motoru indirip yalıtım yaptıramamıştım. Ama çamurluk içleri, tüm gövde ve bagaj içten dıştan izole edilmişti. Zemine 1.5 mm lik yalıtım malzemesi kullanılmıştı. Kapı döşemelerinin altına sünger takviyeleri yapılmıştı. Tıkırtı falan da azaldığı gibi, özellikle çamurluklardan gelen tekerlek sesleri hissedilir şekilde düşmüştü.

Neyse, geçmişte kaldı. Alan arkadaşımız sağlıklı güzel günlerde kullansın. :nazar

Amin Necdet bey:)

tekkral34
03-05-2017, 16:45
Ben de yazayım :)
Yollarda hatrı sayılı zaman geçirdiğim için:

- Yağmur Sensörü
- Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası
- Otomatik Klima
- Otomatik Vites :) Özellikle şehiriçi İstanbul'da.. Aman Allah'ım.
- Geri vitese takınca aşağı yatan sağ ayna
ve en çok aradığım izolasyon oldu. Donanım olarak daha artıları vardı tabi ama çok da elzem olduğunu düşünmediğim özellikler.
O araba beni evlendirdi, arta kalanların üzerine bir miktar borçla 301'e geçtim.
En çok Cruise Control kullanıyorum neyse ki bunda da var. Geniş hacim + dizel olması, yanında eski aracımın benzinli olması eksikliğini bazen unutmamı sağlıyor.

NecdetPek
03-05-2017, 21:28
Otomatik vites gerçekten kaybedilince çok aranacak bir özellik. :) Sanki hiç manuel kullanmamış gibi hissediyorum artık.

Sevgili 301'im yakıt konusunda çok cimriydi. Arka koltuk alanı muhteşemdi.

HarunHoca
04-05-2017, 06:11
Otomatik vites gerçekten kaybedilince çok aranacak bir özellik. :) Sanki hiç manuel kullanmamış gibi hissediyorum artık.

Sevgili 301'im yakıt konusunda çok cimriydi. Arka koltuk alanı muhteşemdi.
Necdet bey, 308'e geçeli uzun sayılacak bir zaman olmasına rağmen 301'i dilinizden düşürmüyorsunuz. Bu vefalı ve samimi düşünceleriniz şahsen beni hem şaşırtıyor hem de mutlu ediyor. Demek ki 301 ile bir bağ kurmuşsunuz bir şekilde, yoksa 308 çok daha güzel bir araç.

NecdetPek
04-05-2017, 06:44
Necdet bey, 308'e geçeli uzun sayılacak bir zaman olmasına rağmen 301'i dilinizden düşürmüyorsunuz. Bu vefalı ve samimi düşünceleriniz şahsen beni hem şaşırtıyor hem de mutlu ediyor. Demek ki 301 ile bir bağ kurmuşsunuz bir şekilde, yoksa 308 çok daha güzel bir araç.

301'le bağ kurduğum kesin. "Sevgi emektir" derler. 301'le uzun süre uğraştıktan sonra bağlanmamak mümkün değildi. Teknolojik olarak, donanım olarak, kalite olarak elbette 308 daha üstün bir araç. Ama kapının önünde neredeyse aldığım gibi duran bir araç. Hiç bir işlem yapma gereği duymadım. 301 ise ilgi isteyen, ilgilendikçe güzelleşen bir araçtı. Sanırım fark burada.

Ayrıca 308 T9 kullanan arkadaşlar forumun en pasif kullanıcıları. Aksesuar takan yok, özellik ekleyen yok. Aracın üstünde çalışmaya ihtiyaç da pek yok zaten. Doğal olarak paylaşımlar düşük oluyor. Bende eski göz ağrım 301'i takip etmeye devam ediyorum. Yeni 301 kullananlar ekleniyor, daha hareketli bir konu. Boş zamanlarda bir şeyler öğrenme şansım da oluyor. Daha ne olsun? :)

HarunHoca
04-05-2017, 06:50
301'le bağ kurduğum kesin. "Sevgi emektir" derler. 301'le uzun süre uğraştıktan sonra bağlanmamak mümkün değildi. Teknolojik olarak, donanım olarak, kalite olarak elbette 308 daha üstün bir araç. Ama kapının önünde neredeyse aldığım gibi duran bir araç. Hiç bir işlem yapma gereği duymadım. 301 ise ilgi isteyen, ilgilendikçe güzelleşen bir araçtı. Sanırım fark burada.

Ayrıca 308 T9 kullanan arkadaşlar forumun en pasif kullanıcıları. Aksesuar takan yok, özellik ekleyen yok. Aracın üstünde çalışmaya ihtiyaç da pek yok zaten. Doğal olarak paylaşımlar düşük oluyor. Bende eski göz ağrım 301'i takip etmeye devam ediyorum. Yeni 301 kullananlar ekleniyor, daha hareketli bir konu. Boş zamanlarda bir şeyler öğrenme şansım da oluyor. Daha ne olsun? :)
Çok güzel ifade etmişsiniz Necdet bey, dediklerinize katılıyorum. Ben de bir önceki aracıma en küçük bir şey yapmamıştım, sıfır almıştım iki sene kullanıp en küçük bir şey yapmadan olduğu gibi 13 binde satmıştım. Dediğiniz gibi bir bağ da oluşmamıştı. BU aracı ise 56 binde almıştım ama eski aracıma göre çok farklı idi, eksikleri ve yapısı itibariyle sevgiye ihtiyacı vardı. İlk başlarda eski aracıma göre eksikleri nedeniyle beni mutsuz etmesine rağmen, yakıt tüketim değerleri, her binenin arkası ne kadar geniş demesi, atak olması, bagajının büyük olması gibi nedenlerle kendini çok çabuk sevdirdi. Bir anda sizin deyiminizle bu kediciğe ne yaparım da daha güzel olur ve uzun yıllar beraberliğimiz devam eder moduna girince onlarca şey yaptım ve dediğiniz bağ oluştu. Kedicik işte :gül8:

NecdetPek
04-05-2017, 07:23
Çok güzel ifade etmişsiniz Necdet bey, dediklerinize katılıyorum. Ben de bir önceki aracıma en küçük bir şey yapmamıştım, sıfır almıştım iki sene kullanıp en küçük bir şey yapmadan olduğu gibi 13 binde satmıştım. Dediğiniz gibi bir bağ da oluşmamıştı. BU aracı ise 56 binde almıştım ama eski aracıma göre çok farklı idi, eksikleri ve yapısı itibariyle sevgiye ihtiyacı vardı. İlk başlarda eski aracıma göre eksikleri nedeniyle beni mutsuz etmesine rağmen, yakıt tüketim değerleri, her binenin arkası ne kadar geniş demesi, atak olması, bagajının büyük olması gibi nedenlerle kendini çok çabuk sevdirdi. Bir anda sizin deyiminizle bu kediciğe ne yaparım da daha güzel olur ve uzun yıllar beraberliğimiz devam eder moduna girince onlarca şey yaptım ve dediğiniz bağ oluştu. Kedicik işte :gül8:

Allah muhabbetinizi bozmasın :) Örnek bir "kediciğiniz" var. Son derece sevimli ve bana da olduğu gibi bir çok arkadaşa da ilham kaynağı. :nazar

CaglarB
04-05-2017, 08:11
benim elim çarpıyor bazen kapatmaya çalıştıkça daha da yanıyor :) deme ki ellememek lazım 2 yanar söner :) öğrenmiş olduk