PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012 model ve üstü 5008 araniyor

GOXIN
17-01-2016, 19:56
Arkadaşlar bacanak için 5008 arıyorum. 2011 modelin malum kronik ufak tefek sorunları nedeniyle 12 ve üstü düşünüyoruz. Max 70 bin lira limitimiz var. Malum siteye baktık ama su anlık bulamadık bir tane galeri aracı var ama malum galerilere ben güvenemiyorum. Site içinde satan da yok sanırım olsa çok iyi olur aslında. Galeriler konusunda ne düşünüyorsunuz , aracı alma safhasında nelere dikkat etmek gerekiyor? Tecrübelerinize açığım.

dk320
18-01-2016, 13:59
508 sw isterseniz var. Kendi görüşüm olmakla birlikte görüntü ve kullanışlılık açısından 5008 den çok üstün.

GOXIN
18-01-2016, 16:41
Aslında ona da bakıyorduk (Bende düşünüyorum) ama arkadaki 3 koltukta isofix olmaması sebebiyle tercihimiz 5008 oldu. Öyle bir arabaya nasıl 3 tane isofix koymazlar anlam veremiyorum. Bahsetmiş olduğum araç şu; galeri demiştim ama Nissan yetkili bayisiymiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-nissan-yuzbasioglu-ndan-2012-peugeot-5008-premium-pack-at-245962113/detay

dk320
19-01-2016, 08:49
İsofix yerine orta sıra kemer ilede halledilebilir yani tek sebep oysa. İlandaki araca gelecek olursak km düşük, herangibir hasarıda yok gibi gözüküyor, yinede seervisten, tramerden sorgulatıldıktan sonra servise veya bir ustaya gösterilip fiyatta mütabakat sağlandıktan sonra alınabilir. Ama yine söylüyorum görüntü kalite ve donanım artılarını göz önünde bulundurarak 508 sw yi yinede düşünün.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sifir-ayarinda-dizel-plusotomatik-508-sw-219893301/detay/

GOXIN
19-01-2016, 10:09
İsofix yerine orta sıra kemer ilede halledilebilir yani tek sebep oysa. İlandaki araca gelecek olursak km düşük, herangibir hasarıda yok gibi gözüküyor, yinede seervisten, tramerden sorgulatıldıktan sonra servise veya bir ustaya gösterilip fiyatta mütabakat sağlandıktan sonra alınabilir. Ama yine söylüyorum görüntü kalite ve donanım artılarını göz önünde bulundurarak 508 sw yi yinede düşünün.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sifir-ayarinda-dizel-plusotomatik-508-sw-219893301/detay/

Aslında bu ilanı bacanak için açtım ama daha önce buraya da yazmıştım aynı durum bende de geçerli. Şu anda kızım 18 aylık ve ikiz bebek bekliyoruz. ikizler doğduğunda kızım tam 2 yaşında olacak. Dediğiniz gibi ortaya kemerli bağlantıyı düşündüm ama henüz 2 yaşındaki çocuk için bu yöntem sağlıklı gelmedi. Henüz ve o zamanda kendi vücudunu kontrol edebileceğini düşünmüyorum. Allah korusun kaza anında kontrolünü sağlayamaz. Bu nedenle 3 isofix en iyisi, kafamın rahat etmesi açısından. Fakat ben bazı nedenlerle başka bir yöntemle aracı değiştirmemeye çalışacağım. Ama bacanak aracını sattı ve araç almak istiyor aynı mantıkla. 508 SW benimde çok hoşuma gidiyor aslında.

İlandaki aracın tramer kayıtları temiz fakat 4 bölgede söylediğine göre çizikten dolayı boyası varmış. Ama gerçekten çizik mi yoksa darbe oldu da sanayide mi düzeltilmiş muallakta. Yetkili servise götürdüğümüzde bu noktayı anlarlar mı acaba? Sadece boya mı yoksa darbe mi olmuş diye.

dk320
19-01-2016, 10:23
Anlaşılır ama 4 parça boya arabanın yarısının boyalı olduğu anlamına gelir. Galeri işi yapanlar boyalı araba satarken hiç önemsemez tavır sergilerler fakat boyalı araba alırken ise öldürüp almak isterler. Bu sebepten piyasasını iyi araştırıp hatasız araçların satıldığı fiyat aralığını bilip ona göre bir fiyat teklif etmek gerekir.

xweser
19-01-2016, 10:29
Aslında ona da bakıyorduk (Bende düşünüyorum) ama arkadaki 3 koltukta isofix olmaması sebebiyle tercihimiz 5008 oldu. Öyle bir arabaya nasıl 3 tane isofix koymazlar anlam veremiyorum. Bahsetmiş olduğum araç şu; galeri demiştim ama Nissan yetkili bayisiymiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-nissan-yuzbasioglu-ndan-2012-peugeot-5008-premium-pack-at-245962113/detay

25.000 km de 67 ye satıyorlarsa sahibinden kaça aldılar acaba? En az 3000 tl karı vardır. Takasa vermiş muhtemelen, adamda öldürmüş aracı.

Büyük ihtimal satan kişi nissan kaşkai almıştır.

GOXIN
20-01-2016, 07:40
Anlaşılır ama 4 parça boya arabanın yarısının boyalı olduğu anlamına gelir. Galeri işi yapanlar boyalı araba satarken hiç önemsemez tavır sergilerler fakat boyalı araba alırken ise öldürüp almak isterler. Bu sebepten piyasasını iyi araştırıp hatasız araçların satıldığı fiyat aralığını bilip ona göre bir fiyat teklif etmek gerekir.

Evet dediklerinize katılıyorum galeri kesinlikle ölü fiyata almıştır. Dün fiyatını 66ya bıraktığını söylemiş. Maalesef piyasada temiz araç yok. Hatta bir ilandaki aracı çok beğenmiştik adam sadece kapı değişti demişti, bacanağın sigortacı arkadaşı var, sorgulattık 5 tane tramer kayıdı çıktı. Adam burnundan kıl aldırmıyordu. Fiyat indirmeyen adamdan da korkacaksın. '12 araçlar 65-70 arasında satılıyor görünüyor. Bildiğin bir araç olmayınca maalesef durum çok riskli.

YAMANBG
25-02-2016, 14:00
Bende 2010 2011 arasi 5008 almak istiyorum ama 2011 de kronik sorunlar var demişsiniz nasil bi kornik sorunlar var ve ayni sorunlar 2010 model de varmidir acaba?

407 exe.b.
25-02-2016, 14:12
Isofix baglantisi olmayan kemerle takilan oto koltuklari var.

GOXIN
25-02-2016, 16:20
Her ilk çıkan modellerde olan ufak tefek sorunlar vardı. En çok aklıma gelen arka amortisör sesiydi sanırım, değişim yapılıyordu zamanında. Kullanıcı arkadaşlar daha iyi bilgi verirler.

GOXIN
25-02-2016, 16:22
Haklısınız ama çocuklarım için öncelliğim isofix bağlantısı olması.

Bu arada bacanak 2013 model bir araç buldu ve aldı. 75bin liradan 71bin liraya düşürmüş. Aracı kontrol ettirmiş hiç bir şeyi yokmuş. Allah kaza bela vermesin.

407 exe.b.
25-02-2016, 19:52
Tabii tercih meselesi.Benim araçta isofix bağlantısı yok.Kemerle sabitlenen oto Koltuğu var.Gayet sağlam duruyor.

GOXIN
26-02-2016, 08:02
Yoksa tabii ki yapacak bir şey yok ama en iyi tutma isofix bağlantısında mümkün. Normal tip koltukların bağlantılarını çok çok iyi yapmak lazım. Allah korusun bir çok kazada yanlış bağlanan koltuklardan dolayı çocuklar zarar görüyor.

YAMANBG
26-02-2016, 08:29
Her ilk çıkan modellerde olan ufak tefek sorunlar vardı. En çok aklıma gelen arka amortisör sesiydi sanırım, değişim yapılıyordu zamanında. Kullanıcı arkadaşlar daha iyi bilgi verirler.
Amortisör sesini çözdüler diye biliyorum. Bütün formu inceledim. Ben pek bi arza ile karşılaşmadım. Sen öyle söyleyince aklıma çomak soktun şimdi. Eğer bilen arkadaşlar varsa bilgilerini bizimle paylaşırsa sevinirim. Sonuçta az bir para yatırmayacağız.

GOXIN
03-03-2016, 11:41
Tamam işte çözüldü ama 11 kasalarda bu sorun mevcut -eğer kullanıcı garanti kapsamında değiştirmediyse. Değişmemiş olan bir aracı alırsanız bu masraf size kalacak. Onun dışında açıkçası aklıma şu anda başka bir şey gelmiyor. Kullanıcı arkadaşlar yazarsa benim için de iyi olur. Ayrı bir konu açabilirseniz eminim daha iyi olacaktır.