PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pejo 306 yağmur yağdığında paspas altı ıslaklık

Cagatay
17-01-2016, 14:09
Aşırı yağmur yağdığında benim pejo 306 sedan aracımın şöför koltuğunun olduğu bölümde paspasın altı biraz su birikiyor tam ortada su var pedal altı kuru sadece orta kısım ıslak kapı fitilleri su tahliye yerleri kontrol edildi hiçbir su sızıntısı ve tıkanma yok radyatör suda eksiltmiyor sadece aşırı yağmur yağdığında su birikiyor paspas altında belki konsolun o taraftan su sızar dedim ama yok kuru her yer paspas üstüde kuru ama altı bir avuç su var yardım ederseniz sevinirim.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12552582_1009240592483774_8716424363382669461_n.jp g?oh=53bdb5060064688b6ed5609a266ec7a8&oe=5748EA30

ANKA
17-01-2016, 14:49
Kapı fitillerine bakın, akşam yağınca meyil gereği ortada toplanması doğal soldan girmiş olma ihtimali yüksek. Aracın içine oturun kontrol etmeden önce tutun hortumu direk sol cepheden varsa sızıntı görürsünüz. Bazen de camdan aşağı sızıyor kapının içine doluyor su, tahliye kanalları da kapalı olunca ya içeri akıyor ya da kapının içinde mini bir göl oluşuyor. Sıkıntılı durum hemen çözerseniz iyi olur, kısa devre, pas gibi büyük sorunlar yaratmadan.

gonsales
17-01-2016, 15:08
su tahliye kanalları iyi gözlenmeli, ilgili sorunun kaynağı çoğunlukla budur.
kolay gelsin

Cagatay
17-01-2016, 17:55
Her yere baktık pedalların ordan akıntı varmı diye kupkuru paspası koyuyorum akşam geceleyin yağmur yağıyor, sabah paspası kaldırıyorum su birikmiş azcık kapı fitilinden tutun heryere baktık kanalları temizledik ama sorun yok gibi gözüksede yine su oluyor acaba halıfleksin altını açıp bi delik felan açıp su aşağıya gitsin sizce nasıl olur küçük bir vida deliği şeklinde yoksa pas filan olucak bu gidişle

Ömer Gedik
18-01-2016, 12:42
Aracınız Şoför kapı döşemesini sökün. Kapı izalatörünü değiştirin. Sorununuz çözülecektir.

canmühür
18-01-2016, 14:22
Bence su tahliye kanallari tikanmis daha once basuma geldi badka bir arkadaşında basina gelen bir durumdu ayni sekilde onunda su tahliye kanallari tikaliydi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CaglarB
18-01-2016, 15:38
Her yere baktık pedalların ordan akıntı varmı diye kupkuru paspası koyuyorum akşam geceleyin yağmur yağıyor, sabah paspası kaldırıyorum su birikmiş azcık kapı fitilinden tutun heryere baktık kanalları temizledik ama sorun yok gibi gözüksede yine su oluyor acaba halıfleksin altını açıp bi delik felan açıp su aşağıya gitsin sizce nasıl olur küçük bir vida deliği şeklinde yoksa pas filan olucak bu gidişle

Yıllar önce oto yıkamada çalışırken bir tipoda başıma gelmişti, o su kaputun cam kısmındaki tahliyelerden sızarak, ayak ısıtma hava çıkışlarından aracın içine giriyor tahminimce, kaputu kaldırdığınızda olukların, kenar fitilleri tam mı onu bir kontrol edin

Cagatay
18-01-2016, 15:57
Cevaplarınız Yorumlar için teşekkürler cam altındaki tahliyeyeleri elektrikçide açıp temizledik baktık hiçbirşey yok dedi sağdan soldan akma olsa yanlar ıslak olucak çözüm olarak döşemenin altında ki tabana çivi deliği açsak oradan su aşağıya tahliye olsun çözüm olarak sizce nasıl bunu denesek uygun olurmu acaba