PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalkis Sorunu ve Tekleme

koc
27-09-2010, 19:56
Merhaba,

Bir suredir foruma uye olmama ragmen mesaj yazmaya firsatim olmamisti. Dun ve bugun yasadigim bir iki olay sonrasinda yazmak gereklilik halini aldi bir bakima. Agustos ayinda 308 Auto 6R 112 HP bir arac aldim. Aracla ilgili soyle bir sorun yasadim onceki gun ve bu durum bugun de bir kez basima geldi. Once vites R konumunda iken oldugunu sandim ama degilmis. R ya da A fark etmiyor, gaza basmaya calistigimda arabadan herhangi bir tepki alamiyorum. Araba bir turlu ilerlemiyor. Ancak 5-6. denememde araba birden hizla ilerliyor. Bu durumu 2-3 gundur 3-4 kez yasadim saniyorum.

Bugun ise duz yolda ilerlerken sanki arada frene basiliyormuscasina araba tekledi. Bu durum bir sure devam etti. Hatta arabanin yolda kalabilecegini dusunmeye basladim. 5 dk. kadar sonra kendiliginden gecti ancak sorun ne anlayamadim dogrusu. Berker de (sagolsun) onceki pazar arabaya boya koruma yaptiginda gaza basildiginda fazla ses geldigini soylemisti bana. Henuz 40 gunluk bir arac icin fazla sayida sikayet mi oldu bilemiyorum ama su an icin yasadiklarim bunlar.

MaLi
27-09-2010, 22:32
yakıtınız nerden alıyorsunuz?
bide farklı bir yerden yakıt almayan deneyin.
belki ondan olabilir.

Ömer Gedik
27-09-2010, 22:41
Sorun yakıt kaynaklı olabilir ama Siz servise sıkıntını belirtin. Umarım sorunlarınız düzelir.

Eren
28-09-2010, 00:51
Arkadaşlarımızın söyledigi gb muhtemelen yakıt kaynaklı bir sorun.

reisG
28-09-2010, 07:46
2nci paragrafta anlattıklarınıza göre bence yakıt yüzünden ileri gelen bir durum.

otmotvmhndsi
28-09-2010, 10:31
Metin abi ile buluştuğumuz gün motor sesi biraz garip geliyordu, belki bir ihtimal Siemens enjektörlerden olabilir...

Abdullah
28-09-2010, 10:35
Metin abi ile buluştuğumuz gün motor sesi biraz garip geliyordu, belki bir ihtimal Siemens enjektörlerden olabilir...

Bencede enjektörlerden kaynaklanıyor gibi Emax arkadaşımızın başına gelmişti bu olay.

koc
28-09-2010, 12:07
Ilginiz icin tesekkurler arkadaslar. Yakiti Iskitler'deki Opet istasyonundan almistim Eurodizel. Bu 2. yakit alisimdi, ilkini de Opet'ten almistim ancak o Eskisehir yolundaydi. Servise konuyu danisip arabayi gostermekte fayda olabilir sanirim. Diger turlu yeni yakit almayi beklemek gerekecek. Ayrica sonraki sorunlarla beraber motor sesini gosterme acisindan da faydasi olabilir.

emax34
28-09-2010, 16:03
Merhaba,

Bir suredir foruma uye olmama ragmen mesaj yazmaya firsatim olmamisti. Dun ve bugun yasadigim bir iki olay sonrasinda yazmak gereklilik halini aldi bir bakima. Agustos ayinda 308 Auto 6R 112 HP bir arac aldim. Aracla ilgili soyle bir sorun yasadim onceki gun ve bu durum bugun de bir kez basima geldi. Once vites R konumunda iken oldugunu sandim ama degilmis. R ya da A fark etmiyor, gaza basmaya calistigimda arabadan herhangi bir tepki alamiyorum. Araba bir turlu ilerlemiyor. Ancak 5-6. denememde araba birden hizla ilerliyor. Bu durumu 2-3 gundur 3-4 kez yasadim saniyorum.

Bugun ise duz yolda ilerlerken sanki arada frene basiliyormuscasina araba tekledi. Bu durum bir sure devam etti. Hatta arabanin yolda kalabilecegini dusunmeye basladim. 5 dk. kadar sonra kendiliginden gecti ancak sorun ne anlayamadim dogrusu. Berker de (sagolsun) onceki pazar arabaya boya koruma yaptiginda gaza basildiginda fazla ses geldigini soylemisti bana. Henuz 40 gunluk bir arac icin fazla sayida sikayet mi oldu bilemiyorum ama su an icin yasadiklarim bunlar.

Koc Merhaba oncelikle aracin hayirli olsun, lutfen acmis oldugum konulara bir bak, ayni sorunla 4 agustostan beridir ugrasmaktayim. Halen bu durumun aktif iriyil tarafindan gecici olarak cozumlenmesi konusunda kavgalarim devam ediyor. sorun bir turlu peugeot tarafindan kabullenilmiyor ama araclarimizda bir sorun var ve sorunumuz gercekten buyuk ana kaynagi yeni enjeksiyon sistemi olan siemens!!!... aktif iriyil a ugra orda atilla var serviste durumu anlat o sana yardimci olacaktir.

emax34
28-09-2010, 18:01
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1221.0

koc ekteki topikten benim ilk basta yazdigim sikayetlere bir bak ayni mi sendeki de ??

koc
28-09-2010, 21:41
Murat Hocam, ben de topice bakmak icin foruma girmistim. Okuyup biraz daha gozlemleyip sana da bilgi donerim. Bu arada ben Ankarada'yim o yuzden farkli bir servise goturecegim. Umarim sorunlarimiz cozulur, kolay gelsin.

Yasin CCK
29-09-2010, 11:08
Metin hoşgeldin :)

Daha güzel bir konu ile foruma giriş yapmanı beklerdim :-\ Umarım en kısa zamanda çözülür sorunun, gelişmelerden haberdar et bizi...

koc
30-09-2010, 09:48
Sagol Yasin :) Hosbulduk. Dogru soyluyorsun ama napalim kismet boyleymis :p Rocknrolla nin yeni penceleri hayirli olsun bu arada :D

Emacs34, hocam, basligi actigim gunden sonraki suruslerde soz konusu sorunlari yasamadim henuz (farkli gunelrde 40-50 km. kadar yaptim). Senin basligi da okudum. 2. ve 3. viteslerde sorun basgosteriyormus sanirim. Benim oyle belirli viteslerde olmamisti zaten. Su an beklemedeyim. Kalkisla ilgili sorun da olmadi bir suredir. Bu arada senin aracin son durumu nedir? En son degistirmek icin adim atacaktin galiba? Insallah hayirlisi olur. Gercekten cok sinir bozucu bir surec :(