PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 Şeritli Double yolda 64 km hızla Radar :)))

eray61
13-01-2016, 00:18
Çorlu Trafik denetlemeden 64 km hızla 3 şeritli double yolda 189 tl para cezası geldi.
İnsafsızlığın bukadarınada pes doğrusu!!
O tarafa gidecek olan arkadaşlar dikkatli olun .

coosmanli
13-01-2016, 00:26
uzun yollarda plakaya camur sürün tavsiyem ceza yemessiniz cevirme olursada aa camur olmus dersiniz

eray61
13-01-2016, 00:28
Çok cazip bir fikir değil :)
arabayı komple çamura sokup uzun yola çıkmak mantıklı olabilir :)

gonsales
13-01-2016, 00:33
yol 2 yada 3 şeritli olsun muhakkak ki hız limitlerine dikkat etmek şart...insan yola dalıp gidince yerleşim alanından geçtiğini anlamayabiliyor.

eray61
13-01-2016, 01:28
Yerleşim alanınla bir alakası yok hocam.
Amaç cebimizdeki parayı almaktan başka bir şey değil.
Çevre yolunda ilerliyorsunuz. 64 KM sürat eşşeğe deh deseniz çıkabilecek bir hız.

GOXIN
13-01-2016, 08:01
Bu radar olayı tamamen ceza koçanı doldurma mantığıyla çalışıyor. Baştakiler bugün şu kadar ceza yazmanız gerekiyor diyor ve hoop o kadar ceza kesiliyor. İstanbul Kartalda e-5 üzerinde belli bir noktada radar var ama her zaman açık değil. Arada bir açıp çevremdeki arkadaşlara ceza yolluyorlar. O bölgede herkes doğal olarak hız limitinin üzerinde gidiyor. Sürekli açık olsa deli gibi ceza yağar. Başka bir olayda ise başıma geldi e-5 e bağlantı yerinde bir ekip durmuş gelene gidene ceza yazıyordu. Gel gel deyip 5-6 aracı durdurup cezayı kesip, aynen diğer 5-6 aracı çekiyordu. Onların arasında bende vardım. Ertesi gün radyoda çıkmıştı dün 10.000 tane mi 15.000 tane mi ne ceza yazılmış diye. Başka bir dönemde de Pendik-Sabiha Gökçen bağlantı yoluna koymuşlar bir tane ekibi gelene gidene ceza yazıyorlardı. Ondan da nasibimi almıştım 135km/hızla. 5 senedir o yolu kullanıyorum sadece o gün polise denk geldim.

RcA
13-01-2016, 10:35
Aynen katılıyor. sırf para çıkartma amacı ile. Zatene polis maaşları bu cezalarla ödeniyordur herhalde :D hele o çekiciler yokmu. özel çekicilerle anlaşıyorlar yok yere otoparak parası ceza parası. 12 sn de arabayı yüklüyor. Tabi aracın zarar görmesi cabası. Ben artık çapraz attım aracı çekemdiler bu sefer ceza yazmıslar adrese geldi.

mimit
13-01-2016, 13:45
itirazınız var her türlü başvuruyu yapabilirsiniz ancak çevre yolu bile olsa meskun mahal sınırları içindeyseniz hız sınır yol üzerinde bölgesel olarak değişiklik gösterebilir,buda size ceza kesilmesi için yeterli imkan sağlıyor, trafik kurallarına biz tam riayet etmiyoruz, hukuksal olarak ta işleyişte sorunlar, yani size kesil ceza herkese kesilse ve sürekli denetim altında olsa o zaman eyvallah ama sisten bozuk onun için bu tarz olaylar can sıkıyor, ispatlayabilirim diyorsanız uğraşın yoksa cezayı ödemekten başka çare kalmıyor.

serdarhoca
13-01-2016, 14:32
Bulundugun ilcede 57 ile radar cezasi yazilmis arkadasim var. Onemli olan seridin coklu olmasi degil,yolun hiz bolgesi sorunun. Muhtemelen cezanin yazildigi yerde hiz siniri 50 km.. Egerki o bolgede 66 km hiz ile girseydiniz,hiz sinirini yuzde 30 asmaktan 400 liraya yakin ceza yerdiniz...