PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Tavan Ses

titu
08-01-2016, 21:23
Merhaba arkadaşlar,

Aracımız cam tavanında bozuk satıh olarak tabir edilen yollara geldiğinde sanki cam arası boşluk varmış gibi bir tıkırtı geliyor. Aynısı sizde olan var mı acaba? Teşekkürler.

Halil5759
08-01-2016, 21:36
Plastik iç trimlerden veya döşeme altında bağlantısı çıkmış kablolardan gelebilir, sesin geldiği yeri tam olarak tespit edebilirseniz çözümü kolay olur
Tapatalk For Windows Phone

tsinanb
08-01-2016, 23:31
Bizim arabada sert bir çukura hızlı girince gelmeye başlamıştı ses. Servise götürdüm çözdüler sorunu kısa sürede daha sonra ses yapmadı

Cem B
09-01-2016, 00:46
Merhaba arkadaşlar,

Aracımız cam tavanında bozuk satıh olarak tabir edilen yollara geldiğinde sanki cam arası boşluk varmış gibi bir tıkırtı geliyor. Aynısı sizde olan var mı acaba? Teşekkürler.

Dikiz aynası üzerindeki ışıklandırmaların hemen üzerinde elinizle tutacagınız bir bölüm var.perdenin kapanırken girdiği bölge.Bu bölgeyi ses geldiğinde tutugunuzda ses gidiyorsa bendeki sorun var sizde de demektr.bu sadece perde açıkken oluşuyor perde kapalı iken ses kesiliyor.Ben henüz bir işlem yapmadım.benden önce yaparsanız haber verin :)

ozyvet
09-01-2016, 02:04
Döşeme açıklığının kenarında ki fitil yerine oturtulması lazim kesilmez ise çıkarıp silikon sprey sonrasında takin. 407 sw tecrübe ile sabit

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

titu
05-02-2016, 19:56
Döşeme açıklığının kenarında ki fitil yerine oturtulması lazim kesilmez ise çıkarıp silikon sprey sonrasında takin. 407 sw tecrübe ile sabit

Tam olarak neresi anlamadım. Fotoğraf var mı acaba teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Halil5759
05-02-2016, 20:44
aynı sıkıntı benim 307 sw de de mevcut, çukurlada tümseklerde ve dönüşlerde arkadan çat çıt çut şeklinde plastik bir parça metale vuruyormuş gibi gıcık bir ses geliyor, yerini tam olarak tespit edebilmiş değilim ama bağaj kısmının tavanındaki döşemeye elimle yukarıya doğru bastırdığım zaman kesiliyor sanki, müsait bir zamanda tavan döşemesini sökmeyi düşünüyorum,

ozyvet
05-02-2016, 20:56
Takarken 407 lerin kauçuk halkalı klipsleri ile takin

Send9
18-02-2016, 20:10
bendede var tavan ışıklandırmanın üzerindeki tavan döşemesinin oraya ufak bir kağıdı 3 e katlayıp sıkıştırıyorum uzun yolda tık yok. şehir içinde yapmıyor zaten. pürüzlü asfaltta arada yapıyor

murtibey
16-11-2016, 23:49
Sevgili dostlar ben bu cam tavanda ses mevzusundan 3 yıllık henüz 39.000 deki İ30'umu gözünün yaşına bakmadan paketledim...
Bir aracın markası,modeli ve fiyatı ne olursa olsun cam tavan varsa ses kaçınılmazdır.İnternette kısa bir araştırma yapın neler gelecek
göreceksiniz.Kıllık derecesinde trim ses hastasıyım,ben İ30'un tavanını üç kez söktürüp taktırdım baş edemedim.Çözümler kısa süreli "tamamdır
abi" diyorlar sonraki ay tekrar aynı problem.Cam tavan ile bir daha hayatta işim olmaz...

alkan85
09-05-2017, 13:29
Slm benim 6 aylık aracımda da aynı ses mevcut sağ güneşligin üzerini tutunca ses kesiliyor. 3 gün araba sıcakta kalınca çıktı önceden yoktu sorunu çözen yada cozduren oldumu

P10S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi