PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Model 206+ 1.4 HDi Comfort Koltuk Yükseliyor Mu? ve Küçük Pürüzler

Deniz
07-01-2016, 15:41
Herkese merhabalar. İlk arabam. 2. el aldım. 144 bin km de. Ekspertiz vs kontrol yaptırdım çok iyi dediler. Ancak giderilmesi gereken ufak pürüzleri var. Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

1) Kapılar çok sert ve sanki özellikle bir kapı sürtüyor gibi
2) Şoför kapısının kademeli açılıp kapanmaması normal mi?
3) Şoför koltuğuna oturunca arkadan koltuğun demiri çıkıyor
4) Bagaj plaka ışığı düşüyor
5) Şoför koltuğu yükseliyor mu?
6) Arabada Aux çıkışı var mı? Bazı araçlarda torpido da oluyormuş ben göremedim?
7) İç aydınlatma da klima bölümünde ışık yok teyp ışığı var klima yok bana normal gelmiyor kullanıcılar bilgi verebilir mi Bozuksa çok masraflı mı?
8) Bagajın içinde de hiç aydınlatma yok taktırsam ne kadara mal olur?
9) Bu araçlarda mevcut yakıtla kaç km yol gidilir vs vs gibi bilgiler var mı?

Dediklerimi düzellettirmeye kalksam ortalama kaça mal olur?

Ayrıca hangi yakıtı önerirsiniz? Hangisinden daha iyi verim alırım?

mimit
07-01-2016, 16:42
kapı ayarları bozulmuş ve gergileri yağsız kalmış olabilir, bir kaportacı görürse iyi olur.
bagaj plaka ışığı düşüyorsa muhtemelen daha önce sökülürken tırnakları kırılmış olabilir,ince bir tabaka silikon ile yapıştırabilirsiniz,japon tarzı sert yapıştırıcılardan uzak durun çünkü sökmek gerekirse kırılma kaçınılmaz oluyor silikon daha esnek yapıda.

Klima panelinde bildiğim kadarıyla ışıklandırma var ampulleri ve ya ledleri geçmiş olabilir,bir oto elektrikçisi halleder ampüllerin ledlerin tanesi en fazla 1 lira ama 40 50 liradan aşağı ,işçilik istemezler sanırım

bagaj içi aydınlatma için bir tetikleme mekanizması lazım, yada tavan ışıklarından hat çekilebilir ama bu seferde ışığın yanması için kapılardan birinin açık olması lazım, fiyatlandırmak biraz güç bu işlemi çünkü kullanılacak malzeme fiyatı direk olarak etkiler.

Hangi şehirdesiniz, üyelerimizden ufak tefek işler için yardımcı olabilecekler olabilir yada usta servis tavsiyelerimiz olabilir.

Deniz
13-01-2016, 13:17
Bilgilendirme için çok teşekkürler.
Aracı yetkili servise götürdüm 2013 ten beri yetkiliye servise gitmemiş ve anahtar ışığı yanıyor bu yüzden başka yerde de gidildi mi emin değiliz dediler. Genel bakım için yağ filtre değişimi vs vs 420 TL, yukarıda saydıklarım için de ortalama 500 TL fiyat biçtiler. Arkadaşlarım bunların hepsini sanayiye gitsen yarı fiyatına yaparsın dediler.
İzmir de yaşıyorum. Tavsiye edeceğiniz bir yer varsa oraya da baktırabilirim.