PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Partner gösterge sorunu

ilkererdas
06-01-2016, 21:57
Gecen gun arabanin gosterge panelini komple soktum. Sonra km saatinin cubugunu baya bor kuvvet uygulayarak cekip soktum. Sonra herseyi yerine takip yerlestirdim. Arabanin ibresi 30 km ye normal bir sekilde geldi daha da oynamiyor. Bir arkadastan ogrendim ibrenin cubugunu 2 tur saat yonunun tersine cevir dedi. Yaptim bu sefer km ye geldi durdu. Sorun nedir? Aksam da akunun arti kutbunu sokup taktim ibre eski yerine geldi. Sanki calisiyormus gibi. İnsallah yeniden calisir. Ne yapmaliyim. Belki bama yardimci olabilecek ve bu isten anlayan bir arkadasim vardir. Bir de arabanin kapilarda ki cepliklerinden butun hepsinden ses geliyor. Bunlara simself yalitim bandi kaplasam gelirmi acaba daha. Yardimlariniz icin tesekkurler.

ssgti
06-01-2016, 22:18
İstanbulda isen topkapı oto sanayinde kilometre saati tamiri yapan yerler var. Burada sorunun çözülür.

converse10
06-01-2016, 22:58
Havalar soğuk aracın bazı kısımlarından ses gelmesi normal sıcakta geçer km saatini fazla zorlamayin hassas bir parcadir zaten yapılabilecek herseyi yapmışsınız km saatsi arabayı çalıştırmayı bütün hatalı verir.

ilkererdas
07-01-2016, 22:48
Tesekkurler yorumlariniz icin.

burak.elma
14-05-2016, 18:56
Söktüğünüz gösterge panelinin arkasını çevirin elektronik devrelerin içinde tornavida veya elle çevrilen ufak parçalar var km saatinin sırtındakini çevirerek ibre ayarları yapılıyor benim 106 xr de böyleydi çünkü hararet ibresi ayarı kaçmıştı yüksek gösteriyordu usta ayarlamıştı. Tabiki mekanizmayı kırmadıysan! şimdiden geçmiş olsun.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi