PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor no sorunu ve birkaç sorum hakkında yardım.

Sincax78
05-01-2016, 11:19
Herkese merhaba,
Ekonomik nedenlerden dolayı bir arkadaşımdan peugeot 206 sedan 1.6 executive otomatik vites araç aldım. Böylece peugeot ailesine adımımı atmış oldum. İlk sürprizi çok güvendiğim bir arkadaşım ama motor numarası yanlış olduğu için motor sorgudan pert kaydı ile karşılaşarak yazdım. Neyse ki bazı sigorta şirketleri bana teklif verdi de şimdilik sorun halloldu. Bu araç ile ilgili bazı sorularım olacak. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
1.Motor numarası düzeltme sorunu.
Bu olayı yaşayınca peugeot ile irtibata geçtim. Bana aracı getirmemi söylediler. Aracı kaldırıp indirdiler fotosunu çektiler. Sonunda birkaç gün sonra beni arayıp ıslak antetli kağıt ile motor ve şaşi numaramın yazdığı bir kağıdı vereceklerini söylediler. motor numarası kısmında benim ruhsattaki numaradan 2 hane fazla yazıldı. Bundan sonraki işlemim ne olmalı. Bu evrakla bağlı bulunduğum şubeye gitsem düzelme olur mu? motor numarası düzelince pert kaydı otomatik düşer mi?
2.Bu forumu okuyunca gerçekten çok şaşırdım. Yol bilgisayarı olmayan araca yol bilgisayarı takma, yağmur sensörü takma gibi işlemlerin yapıldığını gördüm. bende bu durumdan etkilendim. Aracım için 3 satırlık yol bilgisayarı siparişi verdim. Fakat com2000 kolundan bahsediliyor. Bunu tam anlamadım. Benim aracın silecek kolunda com 2000 olduğunu nasıl anlarım. bir ok var. sileceğin sütündeki düğmeye basınca tarih ve sıcaklık değişiyor. Bu kol com2000 kolumu dur?
3.Araç malum arka kısmı pek güzel değil. Tip olarak ta pek tutmadı. Bu sebeple aksesuar özellikle tuning aksesuar bulmak zor. Ben şimdilik stoplarını 206 plus ile değiştirmeyi düşünüyorum. 206 cc 'nin arkası sanki benim aracın arkasına benziyor. 206 cc spoiler'ı uyar mı? böyle aksesuarları alabilceğim fiyatları uygun bildiğiniz yerler var mı? Bu arada istanbulda yaşıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

bacadir68
05-01-2016, 12:03
Bildiğim kadarıyla araç muayeneye girecek. Tuv'de size aracın gerçek şasi ve motor no yazan bir belge vererek trafik şubeye yönlendirecek sonra yeni ruhsatı alacaksınız.

rocker307
05-01-2016, 22:44
Ruhsat yeniden çıkacak. Motor numarasının yanlış yazdığı tüm sayfalar değişecek. Sayfa sayısına göre de ücreti var. Sanırım muayene de ister öncesinde ama ondan emin değilim. En garantisi emniyete sormak..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..