PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 LPG titreme ve stop etme sorunu

sercan44
29-12-2015, 00:56
Merhaba Arkadaşlar
2004 model xt 307 aracım ışıklarda durduğumda falan aşırı titreme yapıyor. ama bu sürekli bir titreme değil. Örneğin 3-4 saniye titriyor ve 10 saniye titreme yok sonra birden tekrar titremeye başlıyor yine 3-4 saniye.Bu sadece durduğumda değil. durmaya çalışırkende oluyor. Yani ışıklara yaklaştığımda ayağımı frene basıyorum. durmaya yakınken araba ileriye doğru titreyerek atılıyor. sanki zıplıyor. Araç benzinde iken bu sorun yok. Titreme çok sert. sanki birisi arabayı ileri geri sallıyormuş gibi. Sabahları ve akşamları ilk çalıştırmalarımda da araç lpg ye geçtikten sonra ilk durduğum yerde stop ediyor. Bu sorunu Antalyada hiçbir usta çözemedi. Geçenlerde bir arkadaş bujiler demişti. Onlarıda kontrol ettirdim ama sıkıntı yok. Bu sorunu daha önce yaşıyan arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun. Araçtan soğuttu artık bu olay.

gonsales
29-12-2015, 01:20
merhaba
lpg enjektörleri - lpg beyni - yada kullanmış olduğunuz lpg yakıt yaşadıklarınıza sebep olabilir.
Ama bu tür sebepler genellikle yalnış lpg sistemi kalibrasyon ayarı ile de ilgili olabilir.
Şu bir gerçek peugeot Lpg yi çok sevmez

bacadir68
29-12-2015, 11:46
Benzinde de aynı sıkıntı var mı?

sercan44
29-12-2015, 20:16
Benzinde hiç sıkıntı yok. Yağ gibi. Hiç tık etmiyor. Ama gaza geçtim mi araba bu hale geliyor.

ssgti
29-12-2015, 21:13
Lpg kitinizde sıkıntı var. Lpg servisinde kontrol ettirin.lpg enjektörü yoğunlaştırıcı veya filtre kirlenmesi gibi bir çok ihtimalden bu arızayı yapabilir.

sercan44
30-12-2015, 19:07
Bu gün isiklarda beklerken vitesi N ye aldım ve titreme yapmayı kesti ama tekrar P ye aldığımda aynı şey devam etti. Acaba P de LPG ye daha çok mu yük biniyor?

local
07-02-2016, 00:09
Benim araçta da vardı aynı birebir anlattığınız gibi sorun. Ustama götürdüm boğaz kelebeğine bi temizleme spreyi sıktı sildi elinden geldiğince bugün kullan sorun devam ederse getir boğaz kelebeğini söküp temizlicez iyice dedi fakat gerek kalmadı sprey yeterli oldu 3 aydır lpg de sorunsuz :) peugeot 206 1.4. 2004

REDKİTT
07-02-2016, 00:21
Kardeş sorununun çözümü bende:)

Aynısı banada oldu arbayı ilk calıştırdığım zamanlarda devir 1000 in altına düşüp stop ediyodu saçma sapan titriyordu.

Sıkıntı gaz dağıtımındaymış lpg atikere gittim adam gaz dağıtımının olduğu bi yeri açtı pat etti içerdeki gaz dışarı cıktı sonra bi parça değiştirdi musluk gibi iki ucu var gaz devir daimini sağlıyormus 50 tl sonra bütün sorunlarım gitti direk git değiştir

Sent from my iPhone using Tapatalk