PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS cezası iptali!!!

mimit
24-12-2015, 00:21
bugün eve bir ceza tebligatı geldi 2014 ün 8. ayından kalma 8.75 tl için 96 Tl tl ceza ödemem gerekiyor.Tebligatı elime aldıktan sonra tarih ve nerede geçiş ihlali yapıldığına baktım bir sorun yok,belirtilen tarihlerde o otoyolu ve o çıkışı kullandım ancak,çıkış esnasında sistem uyarı verdiği için,aracı hemen otoyol çıkışında ki karayolları binasının önüne çektim hgs ile ilk defa böyle bir şey yaşadığım için personelden bilgi aldım 15 gün içinde bakiye yüklenmesi durumunda sorun olmayacağını söylediler ve hemen bina içindeki ilgili birimden 50 tl lik bakiye yüklettim,bir hafta sonra aynı yoldan geri döndüm ve bakiye yeterli olduğu için bir sorun yaşamadım. bugün ptt şubelerinden konuyla ilgili bilgi almaya çalıştım ama kimsenin bir şey bildiği yok. elimde bu tarih den sonra yapılmış bir bakiye yüklemesinin de belgesi var ancak,Cezanın iptal edilmesi için itirazda bulunmam için, ceza tebliğ edildiğinden, önce cezayı yatırmam gerektiği sonrasında itiraz dilekçesi vermem gerektiği haklı bulunmam halinde ceza olarak yatırdığım tutarın bir süre( belli bir tarih yok ) sonra ptt de adıma yatırılacağı söyleniyor. Bu bilgilerden sonra aracımla kaza yaptığımı,aracım perte çıkıncada hgs nin araç üzerinden kaldırılması için ptt ye başvurduğumu ve personelinden işlemi gerçekleştirdiğini tarafıma bildirdiğini söyledim,sonuç boş boş bakan bir surat, ceza olsa o zaman personel bunu göremez miydi diye bir soru daha sordum bunun cevabı da sistemde bazen aksaklık olabiliyormuş, bu nasıl bir aksaklık ki olay 8.ayda gerçekleşiyor ben 1.ayda iptal başvurusunda bulunuyorum birşey gözükmüyor ama 16 ay sonra evime ceza tebligatı geliyor.

HGS kullananların arada bir internetten bilgilerini kontrol etmelerinde fayda var sanırım.

sessizgece
24-12-2015, 00:37
HGS kullananların arada bir internetten bilgilerini kontrol etmelerinde fayda var sanırım.

Önce öde sonra itiraz et. Her yerde böyle derler Mehmet. Haklısın.
Ben her aklıma geldiğinde netten takip ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

snlyldz
24-12-2015, 08:54
Ptt nin müşteri hizmetlerini arayıp birde onlara anlatın bence, arkadaşım telefon ederek çözmüştü sorununu. 444 17 88

stormhan
24-12-2015, 09:38
mimit teşekkürler, bende de hgs var bak bende işkillendim bakayım.

rocker307
24-12-2015, 10:59
Ne güzel kgs özellikli kredi kartım vardı. Her geçişte bu stresi yaşamak zorunda mıyız ya. Sistemi kuranlara sövüyorum sürekli. İnşallah çözüm bulunur. Bence de müşteri hizmetlerini arayın önce. HGS/OGS ortak gişeden geçince önce OGS cezası yazılıyormuş, sonra sistem otomatik cezayı kaldırıyormuş. Bunu müşteri hizmetlerinden öğrendim mesela, ptt bilmiyor yoksa..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

407 exe.b.
24-12-2015, 11:18
Kart devri bitti mertlik bozuldu.Senede bir defa İzmir e giderim.Bunun için hgs almak zorundaymışım.Ben ne yaptım,almadim.Aydin dan devam ederim.Ortaklarda çöp şişimi yerim,zeytin ağaçları ,yeşillikler arasından Gaziemire çıkarım.

rocker307
24-12-2015, 11:55
İstanbulda kaçma şansın yok maalesef. Seve seve köprüden geçerken gişelere giriyorsun. Bir abimize daha ceza gelmiş, 495tl. Yılbaşı öncesi son kazıklar bunlar sanırım. Sigortadan da bayağı taktılar zaten. Artık araba kullanmak büyük külfet oldu. Ben artık yaya olarak devam edeceğim. Zaten bagaj kapağının gelmesi 40günü bulur diyorlar. Babama bırakacağım aslanı işini görsün..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

mimit
24-12-2015, 12:48
Sabah bir kaç telefon görüşmesi yaptım ama sonuç değişmedi,tebliğ edilen cezayı ödemem gerekiyormuş.Tebligat öncesinde cezayı öğrensem işler daha kolay oluyormuş,araç trafikten çekildiği için ve hgs araç üzerinden düşürüldüğü için sağlıklı bir ilerleme kaydedemedim.Bir iki bankayla görüştüm ama artık ogs satışları da tamamen durmuş, Otoyolların özelleştirilmesinden dolayı hgs sistemininde değişebileceğini söylediler. KGS neyse de OGS neden iptal oluyor onu anlamadım, hgs den çok daha sağlıklı çalışan bir sistem,İş bankasının ogs sini kullanıyordum bakiye bitti bitecek derdi de yoktu, geçiş yaptığım ay içinde ki toplam ücret kredi kartıma borç olarak yazılıyordu.

mimit
25-12-2015, 19:46
Bugün Elimdeki evraklara ek ptt den aldığım döküm ile sabahtan kara yollarının Akıncılar da ki bölge müdürlüğüne gittim,Ceza iptalleri için oraya başvurmak gerekiyormuş.Burası Türkiye dedirten olaylar ile karşılaştım.Özelikle filo kiralama şirketleri ve nakliyeciler büyük isyandalar onu söyleyeyim 50.000 Tl yi bulan ceza tebligatları gördüm.

Aracımla, İlgi tarihte cezanın yazıldığı gişeden çıktığım doğru ancak bu çıkış için 5,70 tl zaten tahsil edilmiş,ayrıca bu çıkışın hemen ardından 1,70 liralık bir işlem daha olmuş aradaki zaman farkı saniyeler ile kısıtlı,bunu yapabilmem için bir yerden giriş yapıp geri çıkmam lazım ama öyle bir şeyde olmadı.Geçiş ihlali uyarısı aldıktan sonra yüklediğim 50 tl hala hesabımda gözüküyor(geri alabilirmişim),geçen sene perte çıkan aracımdan iptal ettirdiğim hgs hala aktif gözüküyor ve daha 12.ayın başlarında 1,70 liralık iki işlem olmuş,Hesapta toplam 53,70 kuruş para var yani ihlal yaptığım uyarısını aldığım anda 5,70 tl düşmesine rağmen artı 3,70 kuruş daha bakiye varmış kart içinde,rakamlar birbirini tutmuyor,saniyeler içinde iki geçiş gözüküyor,iptal edilen bar kod akti,f falan filan derken sinirlerim iyice gerildi.Hocam öde kurtul uğraştığına değmez gibi laflarda duydum iyice sinirlerim bozuldu,böyle saçma salak bir sistem olamaz!!! Kara yolları personeli, olayda ki tuhaflığı görüyor, evet bir anormallik var diyor ama bana çözüm olarak cezayı ödeyin diyor. :kafa