PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön tekerlekten gelen ses

EuroAsia
22-12-2015, 12:54
Merhaba arkadaşlar,

Son 1 haftadır aracımda can sıkan bir durum oluştu önemli bir problem mi yoksa minik bir pürüz mü bilgili ağabey ve kardeşlerimden yardım istiyorum.
Sağa veya sola dönerken farketmeksizin sağ ön tekerlekten ses geliyor.Bu ses daha çok ''vızz'',''cızz'' diye tabir edeceğimiz bir türden sanki böyle sürtme sesi gibi. Sebebi ne olabilir? Daha önceden başına böyle bir sorun gelmiş kişi var mı?

Emrah_06
26-12-2015, 00:27
bu ses frene basınca mı oluşmakta yoksa normal sürüşte mi var ?

EuroAsia
26-12-2015, 18:13
bu ses frene basınca mı oluşmakta yoksa normal sürüşte mi var ?

Direksiyonu cevirdikce. Yön farketmiyor

ExCaLiBuR
26-12-2015, 20:20
Hocam bende hızlanırken sağ önden gelen ötme sesi gibi bir ses var. Ama servis bir türlü duyamıyor.

Emrah_06
26-12-2015, 23:35
Böyle bir ses bende de vardı geçen sene ustama gösterdiğimde takozların altında kir toz birikmiş ondan yapıyordur yaza temizleriz geçer demişti. Yaza kalmadan geçmişti ses.

ExCaLiBuR
26-12-2015, 23:55
3-4 aydır bu ses mevcut ama servistekiler duymuyorlar. Bazen kasisten geçerken yada bozuk yolda lak lak diye ses geliyor. Hem önden hem arkadan. Onu da duymuyorlardı geçen gün özellikle ısrar ettim ses gelene kadar tur attık. Ama süspansiyon testinde birşey çıkmıyor. Bir gün bırakın bakalım dediler. Sağdan gelen sesi duymaları içinde ses gelene kadar sürdüreceğim. İnşallah önemsizdir. Kafama takmaya başladım. Sürekli aklıma geliyor.