PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alttan bi tingirti geliyo?

Gökay
20-09-2010, 20:01
Arkadaslar kapali otoparktan cikiyorum bugun,rampalar tirtikli olur bilirsiniz giris cikislari.Alttan cok hafif bi tingirti geliyo.Yolda dinledim biraz yolun bozuk kisimlarinda duyuluyo.Motor kulagi lokurtusu degil ama sanki egzos baglantisi falanmi.?

Ömer Gedik
20-09-2010, 20:03
Egsoz bağlantısından ziyade ön davlumbaz ve karter muhafazası bağlantılarını kontrol edin.

teoman
20-09-2010, 20:29
jakar problemi çok sade ve öz yazmışsın, ' alttan bi tıngırtı gelio' diye ancak bu kadar güzel ifade edilebilir, ağzına sağlık, önemli bişi değildir inşallah, bende çok pinpirikliyim bu konularda en uygun fırsatta gitmiştim servis yada ustaya...

Gökay
20-09-2010, 21:43
Teo aslında tıngırtı değilmiş şimdi eve geldim de zıngırtı bu aslında :D :D Bozuk zeminde zıngırdayan bişeyler var valla >:(

Senelik bakım dönemim geldi zaten götürücektim servise denk geldi aslında ;D

Yasin CCK
21-09-2010, 00:59
Bende almıyor değilim aynı sesi, sanırım egsoztan, orjinal değil benim egsoz, geçen son kelepçe gevşemişti sıktırtım, yine gevşedi heralde..Gidip iyi bir kaynak yaptırayım :)

Gökay
25-09-2010, 15:23
Servisten simdi ciktim,Partikul filtresi gevsemis dediler,ama emin degiller test esnasinda biz bisiy duyamadik dendi.Yinede siz test edin olmazsa gelin dediler.

albayrakh
15-11-2010, 01:00
Aynı sorun bende de oldu sinir bozucu bir tıngırtı gerçekten servise gittim, lift e aldılar arabayı egzost borusunun sıcaklığını araca geçmeden dağıtan alüminyum plaka koymuşlar araya ince bir şey ondan geliyormuş ses elle düzeltip güle güle dediler...... bir ses yok şimdi bekliyorum ses çıkacak diye tekrar ama 1 aydır ses soluk yok...

reisG
15-11-2010, 14:27
Ben 206 ım varken o sesi bazen duyardım egoaza giden borunun karoser ile bağlantı kelepçesinin ısınıp soğumasında kaynaklanıyormuş. sessiz ortamda vites değişimi sırasında anlık olarak gelirdi. servise uğradımğımda sıkıştırırlar bir süre sonra tekrar ortaya çıkarxdı. sonrasında umursamz olmuştum. 308 de hiç duymadım. demek onda da olabiliyormuş.

Gökay
16-11-2010, 09:12
Bende yine hortladı ama ilk seferki kadar değil.Bayram dönüşüne kaldı artık baktırıcaz.