PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot RCZ üretimini durdurdu mu?

RCZForever
19-12-2015, 22:20
Herkese merhaba...Hayatımda üye olduğum ilk forum ve başlık açtığım ilk konu olduğu için şimdiden hatalarımı mazur görün :) İnternette yaptığım detaylı araştırma sonucunda Peugeot'nun CEO'su Maxime Picat'ın RCZ'nin üretimi ile alakalı çelişkili ifadelerini okudum. Öncelikle 2014 yılındaki haberlerde RCZ için yeni jenerasyon üretim yapılacağı ifade edilirken , Nisan 2015'teki Shanghai Otomobil Fuarı'nda Autocar dergisine yaptığı açıklamalarda RCZ'nin artık üretilmeyeceğini ve firmanın 26 olan toplam model sayısının 13'e indirileceğini ifade etmiş Picat. ( Ayrıca Eylül 2015'te Magna Steyr fabrikasındaki son RCZ'nin fotoğrafları da paylaşılmış )
Ancak sanırım yine eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Twitter üzerinden kendisine iletilen bir soruya ( hem de Samsun'dan bir arkadaşımız sormuş :iyi ) RCZ'nin hala mevcut olduğunu ve yeni model planlarının olduğunu belirtmiş. Picat'ın bu twit'ine kadar , internette yerli ve yabancı tüm sitelerde RCZ'nin artık üretilmeyeceği üstüne basa basa vurgulanmış ancak en yetkili ağızdan atılan bu son twit açıkçası beni çok mutlu etti.

Not: Bu arada Peugeot'un çağrı merkezinden de RCZ'nin üretiminin durdurulduğuna dair resmi bir bilginin gelmediği teyidini almış olmam da umutlarımı artırdı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? İbre sizce ne tarafta?

tsinanb
20-12-2015, 07:37
Öncelikle aramıza hoş geldiniz. RCZ konusu bence bir muamma. Üretimin durduğunu fotoğraflarla belitrmişlerdi ama fiyat listesinde halen yer alıyor. Siz de böyle bir tweet olduğunu söylüyorsunuz ilginç gerçekten. Bence rcz üretimi devam etmeli

AhmetS
20-12-2015, 08:10
Öyle bişeyler deniyodu ama sanırım devam ediyor

Alafsny98
20-12-2015, 14:29
Üretimin durmuş olması demek yedek parça desteğinin yasal olarak 10 yıl daha devam edeceği anlamına da gelebilir. Araçlarımız bir nevi S2000 tadında olacak anlaşılan. Bu da değerlerine olumlu yönde etkide bulunabilir. Düşünsenize, bundan 10 yıl sonra elinizdeki RCZ artık bir klasik spor otomobil olacak! :)

Gökay
20-12-2015, 14:30
Yeni 308den sonra hala uretilmesi zaten anlamsiz olacakti,uretim tamamen bittiyse efsane olarak hafizalarimizda kalacak,yeni jenerasyon olarak dewam edecegine inaniyorum.Ama yeni 308 esintileri tasirsa nasil olacak kuskuluyum( ozellikle ic mekan) :kac

RCZForever
21-12-2015, 23:38
Bugün bu konu hakkında biraz daha araştırma yaptım ve Peugeot İngiltere'ye mail attım..Aldığım cevap henüz bir resmi açıklama yapılmadı ama tüm dünyada üretimi durduruldu şeklinde idi..Peugeot Türkiye'de henüz resmi bilgi bize ulaşmadı dedi..Hayırlısı bakalım yeni bilgiler aldıkça paylaşacağım...

CaglarB
22-12-2015, 10:16
Efsane olarak devam eder
rcz çok aklımı çeliyor benim ama mahalle baskısı var :)

Ömer Gedik
22-12-2015, 10:22
RCZ üretimi durduruldu Yerine yeni bir model gelir mi muamma. Şu an stokta kalan araçlar satılıyor bu sebeple bir süre daha Peugeot Türkiye listelerinde görünür.

mimit
22-12-2015, 11:48
Peugeot un bu açıklamaları hiç bir zaman inandırıcı gelmiyor bana,sürekli kararlar alınır alınan kararlardan vazgeçiliyor,belki ticari yapılan bazı ataklar yada rakiplerin kafasını karıştırmak için yapıyorlardır diye bile düşünüyorum bazen,Bir kaç yıl öncede serilerde artık GT,GTI,RC gibi donanımların olmayacağı Spor sınıfta RCZ gibi hatta rcz den daha iyi araçlar ile var olunacağı konusunda açıklama yapmışlardı, Yeni 308 gt,gti ve hatta R conseptinin üretileceğini düşünürsek RCZ nin artık üretilmemesi bence doğru bir karar ama en az rcz kadar iddialı bir model de piyasaya sunmaları şart. Kıtalar arası kasa ve donanım farkından kaynaklı belki model sayısını düşürmek firma için maliyeti düşürebilir.Ben genede bu habere de kesin gözüyle bakmıyorum,ne yapacakları belli olmuyor.

RCZForever
26-12-2015, 13:53
Bugün İstanbul çapındaki bayileri bilgi amaçlı aradım. Bir kısmı 2016 yılı için özel sipariş üzerine RCZ getirebileceklerini söyledi. Ancak fiyat ve yeni modelin nasıl olacağı konusunda kimsenin bilgisi yok. Ama büyük bir ihtimalle 2016 model RCZ'leri görebileceğiz gibime geliyor inşallah....Hepsine telefon numaramı bıraktım geri dönüş yaptıkları zaman sizleri de bu muammalı durum konusunda aydınlatacağım...

ilhanaydin
09-03-2016, 21:31
yeni yüzle gelecek bence de 0 km araç alacağımda yok ama yeni kasanın çıkması piyasadakilerin fiyatını biraz daha düşürecektir :yahoo
yeni yüz şöyle olabilir
http://i1074.photobucket.com/albums/w409/Aydin_Bagci/news-1407-peugeot-rcz-2-coupe-sportif-photos_zpsywzg2maj.jpg (http://s1074.photobucket.com/user/Aydin_Bagci/media/news-1407-peugeot-rcz-2-coupe-sportif-photos_zpsywzg2maj.jpg.html)
http://i1074.photobucket.com/albums/w409/Aydin_Bagci/Peugeot-RCZ-2015-01-700x4661_zpsywyumnou.jpg (http://s1074.photobucket.com/user/Aydin_Bagci/media/Peugeot-RCZ-2015-01-700x4661_zpsywyumnou.jpg.html)

Yasin CCK
10-03-2016, 14:38
Bunlar sanal çalışmalar, gerçeği pek yansıtmıyorlar genelde...