PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 hdi ile ilgili??

KARADENİZ
18-12-2015, 16:39
arkadaşlar merhaba.bugün sabah arabayı çalıştırdığımda esp asr sistemi arızalı diye bir uyarı aldım sonra kontagı kapatıp tekrar çalıştırdığımda uyarı silindi ve soluğu ustada aldım.usta akü eski değişecek dedi ki haklı çünkü marş da biraz zor alıyordu zaman zaman.bunun yanında bir kısım arıza daha okuduk.bunların büyük bir kısmı akünün zayıf olmasından dedi usta.örneğin hız limitörü(sanırım esp arızasını bu yüzden verdi)marş motoru zayıf gibi arızalar.arabada enjektör şakırdaması da vardı bununla da ilgili enjektör arızaları da vermiş.miktar belirlenen sınırın üzerinde türünden arızalar.size sorum bu enjektörleri değişmek mi lazımdır başıma sıkıntı açar mı yoksa bu arabalar böyle midir?bir de aküyü 60 mı 72 mi taktırayım.teşekkürler iyi muhabbetler...

snlyldz
18-12-2015, 17:12
Merhaba. Akü zayıf olduğu için esp yada bahsettiğiniz arızaları verebiliyor. Önce ucuz olan çözümden (akü) başlayın.Akünün orjinalinden çok da yüksek amper taktırmayın bence. Şakırdama sorunu 112liklerin genel sorunu, enjektörleri iyi bir ustada kontrol ettirebilirsiniz. Zira enjektör hataları çok da aküyle alakalı değil gibi.

coosmanli
18-12-2015, 17:33
bende akü 72li takılı hdi 112 hp liklerden hic sorunu yok cok sükür

asdfg112
18-12-2015, 19:27
aracınızın orijinal aküsüyle aynı amper değerinde olan aküyü taktırın. benim aracım da 112hp euro5 motor, start stoplu model, üzerinde gelen akü 70 amper.

KARADENİZ
20-12-2015, 20:49
cevap veren arkadaşlarım teşekkür ederim.bir de bu arabaların teyp kodu var mıdır?ya da akü değişiminden sonra istenecek herhangi bir kod?

Özgür D.
20-12-2015, 21:13
Akü degisiminde teyp kod istemez. Teybin seri numarasi bsi de kayitli cunku.

KARADENİZ
20-12-2015, 21:31
teşekkürler özgür kardeşim