PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çözülemeyen Sorun Maf Sensörü

Karaoglan
16-12-2015, 01:40
Değerli Forum Sakinleri Öncelikle Herkese Merhabalar;

Benim bir sorunum var ki bir türlü çözüme ulaşamadık 10 farklı ustaya gösterdim bazıları mutsuz bir yüz ifadesi takınarak başından attı :)

Sorun Araçta Arıza lambası yandı bilgisayara bağlattık usta debimetre arızalı dedi tamam dedim gittim orjinalini alıp taktırdım 300 tl yakın para ödedim ışık söndü ama 20 km sonra tekrar yandı sonra tekrar bilgisayara bağladık gene debimetre arızası uyarısı verdi pompacı baktı enjektör olabilir mi diye sorun yok dedi turboya baktılar sorun yok sonra hava filtresini değiştirdim 3 gün yanmadı lamba 3 gün sonunda tekrar yandı ve aracı yokuş biyerde park edip 1 2 saat bekledikten sonra ışık kendiliğinden söndü bir kaç kez hava değerlerine baktılar normal gözüküyor araç çekişten hafif düşüyor ama çok değil aracın farları yakınca rolanti hafif düşüyor sonra hemen toparlıyor ama sorunu bulamıyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

cemee
16-12-2015, 17:56
Peugeot yetkili servisinde arizayi okutturun. Onlarin cihazlari cok daha isabetli sonuclar verir. Sensörün kablolarinda soketinde de problem olabilir.
farlari acinca rölanti cok düsüyorsa sorun sarj dinamosu veya aküdedir muhtemelen.