PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008 bluehdi, adblue arızası, adblue tank değişimi.

talaymu
08-12-2015, 16:18
Değerli üyeler,

Tanışma kısmında bahsettiğim sorunu daha fazla bilgilendirme olacağını düşündüğümden buraya taşıdım. 2015 mayıs ayında aldığım arabamda 8100 km. de adblue arıza ışıkları yandı. (ünlem, urea ve motor arıza, üçü birden) . Servise götürdüm, adblue bitmiştir dediler 45 tl verdim adblue değişti. 1 hafta sonra aynı arıza ışıkları tekrar yandı. Bu sefer araç 2 gün serviste kaldı ve adblue tankının değişmesi gerektiğini ama aracı bu şekilde kullanabileceğimi söylediler. Tam bir hafta kullandım, parça geldi diye aradılar. Bu arada araçtaki arıza 1100 km sonra motorun çalışmayacağı şekline dönüşmüştü. Önemli bilgi, araçta adblue miktarı belli seviyenin altına düşünce emisyon kontrolu devreye giriyor ve belii bir km den sonra aracınızı çalıştıramıyorsunuz. Neyse, tam 1100 km uyarısı çıktıktan sonra, servisten çağrılınca arabayı dün servise bıraktım. Yine bir gece kaldı, komple tank değiştirmişler. Bugün teslim aldım. Şimdilik sorun yok ama, kesin sonuç için 1 hafta beklemem lazım, geçen sefer 1 hafta sonra aynı arıza çıkmıştı. Bu adblue sistemi başımızı ağrıtacak, haberiniz olsun.

İlkert
01-08-2016, 12:39
Selamlar talaymu . Aynı problem benim aracımda da ortaya çıktı. Tank değişecek. Tank değişiminden sonra problem çözüldü mü acaba.

Friendchip
12-10-2017, 09:18
Merhaba, bende sadece motor arıza uyarısı çıktı. Bilgisayar kontrolünde UREA uyarısı da varmış. Söylediklerine göre, hava üflemişler. Bunun neticesinde tank ta büzüşme meydana gelmiş. Basınç farkından mı dedim. Öyle sanıyoruz dediler. Normalde geçici olarak tankı deliyoruz, sonra da değiştiriyoruz dediler. Şu an değişimde. Bakalım göreceğiz sonucu...

draggar
26-01-2019, 17:22
merhaba,

bende de aynı şey oldu servisim basınç uyarısı almış 3 ışıkta yanıyordu. özel servis konuyu bilmiyorum yetkili servise götürün dedi. sizinkini nasıl çözdüler. sanıyorum pahalı bir parça