PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka camlarda buğu sorunu.

mimit
02-12-2015, 14:07
aracın arka camlarında sürekli bir buğulanma var,kabul edilebilir seviyenin çok çok üzerinde, ön camlarda böyle bir sorun yok, aracın içinde elle gözlemleyemediğim bir kaçak mı var diye belli noktalarda döşemenin altına peçete yerleştirdim ama ertesi gün peçeteler bıraktığım gibi duruyordu, aklıma birtek kapı içleri geliyor acaba yıpranmış fitiller haddinden fazla su kaçırıp camların buğulanmasına neden olabilir mi? arka yan camlar bu şekilde olsa bile arka cam için fikirlerim tükenmekte diyebilirim. Sonax ve atas ın buğu önleyicileri de bu soruna geçici bile olsa çözüm olmadı.

kırmızı35
02-12-2015, 20:45
Geçen bi detay sitesinde konuşuldu bu buğu sorunu silika kedi kumunu çorabın içine doldurup aracın içine konması önerildi nemi emiyormuş bir deneyin isterseniz bagajı bi kontrol edin belki stepnenin orası ıslanmıştır birde nemli bez filan unutmuşsunuzdur belki oda buğu yapabilir

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ssgti
02-12-2015, 20:58
Halı paspaslar yıkandığında da buğu sorununa yol açıyor. İç sirkülasyonun açık olmasıda buğu yaptırıyor.

mimit
02-12-2015, 21:08
Sunroof kanalları açık,havalandırma sisteminde bir sorun yok,araç içinde su şişesi dahi yok bir haftadan uzun süredir,her türlü ihtimali göz ününe alıp buz çözücü spreyleri bezleri falan eve aldım, halı pas pasları yaz aylarında kullanıyorum,kışın sürekli olarak kauçuk paspas kullanırım,stepne havucu kuru bagaj döşemesinde herhangibir ıslaklık yada nemli bölge tespit edemedim.