PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 amortisör değişimi için destek lazım :)

mimit
23-11-2015, 20:50
Arkadaşlar, sevgili abilerim bir iki haftadır aracı boyadan aldıktan sonra sağ arka taraftan fazla ses gelmeye başlamıştı,ilk önce bagajın düzensizliğinden dedim ama sanayide ki işler tam bitmediği için bagajı çok düzenli kullanmıyordum, ama son bir kaç gündür de yoldaki bütün bozukluğu aşırı sert ve gürültülü şekilde araç içinde hissedebiliyoruz,aracı lifte kaldırmadım ama el feneri ile bir göz gezdirdiğimde amartisör ün komple yağ içinde olduğunu gördüm,elimde biraz kuvvet uygulayınca burç kısımlarından da çok rahat hareket ettiğini gördüm.

Sonuç: arka amortisörler değişecek.
Soru : Arka tarafı çift olarak Monroe gazlı sisteme çevirmek istiyorum, bu değişiklik ile aracın orijinal yumuşaklığını ve sessizliğini tekrar yakalayabilir miyiz.

Ömer Gedik
23-11-2015, 21:41
Gazlı amortisör sanıldığının aksine aracı sertleştirir. Mümkünse orjinal değilse de bilindik yağlı bir amortisör tercih etmek daha iyi olacaktır.

canmühür
24-11-2015, 12:12
Yine monroe yağlı amortisör dusunulebilir. Yigit peugeot dan fiyat alin derim ben evvelki yil degistirdim ve en uygun fiyati onlsr vermislerdi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi