PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anka'nın gemisi :)

ANKA
18-11-2015, 00:38
Arkadaşlar herkese merhaba,
Ara ara mondeo arayışı içinde olduğumu belirtmiştim. Dün yeni bir ilan girince gidip baktım şans işte beğendim aracı. Araç ilk sahibinden borç karşılığı alınan bir araçtı, tek parça sağ ön çamurlukta boya olduğunu bilgisi ile arabayı inceledim 75000 km'de yetkili servis bakımlı, 2011 Ağustos çıkışlı, boyası genel anlamda oldukça iyi durumda olan, kaputunda taş izi vuruğu olmayan, içi de temiz olan bir araba idi.
Ankara'da fikrine güvendiğim ford ustasına detaylıca baktırdım, denilen boya dışında arabada hata çıkmadı, altına üstüne, beynine falan her şeye baktık. Arabada trende ek olarak navigasyon ve ön koltuk kafalıklarının arkasında ekranlar vardı. Araba İstanbul'dan alınmıştı Ankara plakası takılacaktı Ankara Emniyet'te bugün iyi bir de plaka seçtik öğleden sonra aracı üzerime devraldım. Perşembe günü plakalarımı alacağım kızımın (kuzumun) isminin sessiz harflerini denk getirdik çok güzel oldu.
Şimdilik fotoğraf çekemedim içini dışını biraz temizleyeyim, plakamı takayım fotoğrafları ekleyeceğim.

Arabada yapılacak birkaç şey var tabi:
1. Kenwood marka bir dvd navigasyon var beğenmedim yerine geri görüş kameralı necvox düşünüyorum.
2. Geri görüş kamerasını dikiz aynasının üzerine kocaman bir lcd ekranla yapmışlar gece görüş sıfır o yüzden o da sökülecek.
3. Tampona gündüz ledi takılmış ama belli ki çakma Çin malı pırpırlanmaya başlamış, o da gidici tabi söküp atacağım orijinal olanı takacağım.
4. Sol yan ayna kırılmış ve değişmiş ama aynada elektrik yok sinyal ve ayar çalışmıyor. Kendim açıp bakacağım yapabilirsem ben yapamazsam ustaya gideceğim.
5. Arabanın torpido gözünde bir sıkıntı var kapağı açıyorum tık atıyor ama aşağı inmiyor kendim zorla çekip indiriyorum metal bükme gibi düşünün. Öyle olmaması lazım diye düşünüyorum ona da bir el atacağım.
6. Bebek arabası bagaja zor girdi ince stepne ile bagaj büyütme operasyonun eli kulağında, koca arabanın bagajı böyle olmamalı. En kısa zamanda el atacağım.
7. Kışlık lastik yok 205 55 r16 vardı 308'den kalma ve taban küçüleceğinden güvenli gelmedi, Nokian 215 55 r16 sipariş ettim gelsin takacağım hemen.
8. Paspaslar kayıp duruyor onlara da el atmam şart.
9. Arabada tek parça boya var dediğim gibi başka ezik çürük yer yok gibi ama bolca rds var bir polisaj istiyor ama onu da bahara doğru yaparım. Şimdi iyi bir temizlik, kil ve wax ile kışa hazırlık yapacağım.
10. Oktay ustanın yaptığı mükemmel ledli çift mercekli xenon farlarımı 308'ime takamamıştım araç pert olunca. İnşallah Mondime güzel bir bixenon çalışması yaparız.

Liste böyle araba bence gayet dolu, benim işimi fazlası ile görür, 9 hava yastığı zaten beni benden aldı gitti. Motora yabancı değilim önceki iki 308'im de de vardı bu motor biri euro4 110 Hp son aracım euro5 112 hp olduğu ve altı ileri oldukları için şanzıman oranı ve motorun devir aralığı esnekliği falan çok tanıdık. Manuel vites dışında zorluğu yok onu da özlemişim alıştım hemen. Yakıt aldım Shell'den eve gelene kadar ortalamam 5,5 oldu. Epey hesaplı günler beni bekliyor gibi. 308'den çok farklı değil yakıt olarak.

Kısmetse epeyce binerim mondiye sonra denk gelirse selective powershift olabilir. 4 sene 308 kullanmış biri olarak başka markaya geçeyim dedim artık. Arka aksın bağımsız süspansiyonlu olması ne demekmiş anladım bugün :)

Hepinize kazasız belasız huzurlu günler diliyorum arkadaşlar.

rocker307
18-11-2015, 00:46
Hayırlı olsun. 2002 mondeo vardı arkadaşta çok binmişliğim var. Piyasası yoktu ama çok rahat ve donanımlı bir araçtı. 2.0 motor bayağı da iyi gidiyor ve hızı hissettirmiyordu. Sonradan aldıkları 1.6 mondeo sw (2009 olabilir) gene konforluydu ama tat vermedi. Debriyaj sorunu olmuş, çabuk bitiyormuş, sattılar. Kıymet bilenin elinde konfor ve donanımıyla iş yapacak rahat bir araç. Hayırlı olsun tekrar.

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

canmühür
18-11-2015, 00:49
Hocam hayirli ve ugurlu olsun bundan sonraki donemde bir daha kaza bela gormemeniz dilegiyle. Bence guzel secim hemde d sinif bir araba mutlaka daha fazla konfor ve zevk alacaksiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

daschund
18-11-2015, 09:06
Özgür hocam;
Kazasız belası mutlu günlerde ailecek binmeniz dileğiyle...
Mondeo 308'den sonra hakikatten gemi gibi gelirde...
308'in o ferah iç mekanı yoktur ama:)

kırmızı35
18-11-2015, 09:59
Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın sizden ayrıntılı bir inceleme yazısı yada videosu bekliyorum zahmet olmazsa

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilker22
18-11-2015, 10:02
Özgür Abi hayırlısı olsun kazasız belasız cezasız binmek nasip olsun :nazar
Yazdığın maddelerde kolayca çözülecek şeyler hem de sen onları zevkle yaparsın yine, güzel fotoğraflarını bekliyoruz yine ;)

ayzinim
18-11-2015, 10:47
Hayırlı, uğurlu olsun Özgür. Güle güle kullan gemini:) Yok mu peki hiç resim!!!

sessizgece
18-11-2015, 11:02
Hayırlı olsun Özgür. Kazasız güvenli sürüşler

Sent from my iPhone using Tapatalk

tsinanb
18-11-2015, 11:27
Hayırlı olsun Özgür abi fazla arabasız kalmadın ve uzun zamandır söz ettiğin mondeoyu aldın. Çok güzel şeyler yapacağına eminim ve gelişmeleri takip edeceğim :)

ANKA
18-11-2015, 11:55
Sağolun arkadaşlar liste dışına çıkmayacağım led falan gerek yok arka stoplar led ve şahane. Belkş sinyallere bir mod yapabilirim iç aydınlatma da çok başarılı. Ama otomatiği arıyor insan. Otomatik araba ayrı bir dünya

caglar06
18-11-2015, 13:11
Hayırlı uğurlu olsun Özgür hocam, ağız tadıyla bin...

Yasin CCK
18-11-2015, 13:23
Özgür hocam hayırlı uğurlu olsun. Güzel seçim :iyi

Kazasız, belasız :nazar

coosmanli
18-11-2015, 14:16
hayırlı olsun abi Allah kaza bela vermesin

Ömer Gedik
18-11-2015, 14:22
Hayırlı uğurlu olsun :nazar

serdarhoca
18-11-2015, 15:30
Hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin...

onur_46
18-11-2015, 15:37
hayırlı olsun kazasız sürüşler :)

Gökay
18-11-2015, 16:26
Fordçu oldun he :)

Hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız arızasız kullan..

KarakurT
18-11-2015, 17:28
Hayırlı olsun...

301gti
18-11-2015, 19:23
Hayırlı olsun Mondeo iyi bir seçim

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mygold
18-11-2015, 20:05
hayırlı olsun özgür..

Emrah_06
18-11-2015, 21:12
Hayırlı olsun Özgür Hocam çok güzel bir seçim olmuş.

Eylül de bende bakmıştım 2,0 otomatik dizel ... Artık seneye Eylüle tekrar bakacağım.

Özgür D.
19-11-2015, 00:56
Hayirli ugurlu olsun Ozgur hocam, guke gule kullanin.
Liste icin bahari bekleyin :)

ANKA
19-11-2015, 01:53
Arkadaşlar teşekkürler, benim arabada şu linkteki üründen var Kenwood DNX 5380 modeli ben ürünü beğenmedim ama fiyatı görünce çok şaşırdım bende mi bir gariplik var o zaman dedim kendi kendimehttp://www.detailturkey.net/styles/default/xenforo/clear.png

http://m.kliksa.com/...ekran/901993349 (http://m.kliksa.com/Urun/kenwood-dnx-5380m-double-din-6-1-geni-led-ayd-nlatmal-vga-renkli-tft-ekran/901993349)

Biraz eğreti duruyor ortada, sıfırı böyleyse 2. eli para eder gibi belki söküp satarım. Çerçeve ile takılmış orijinal bir görüntüsü yok ama gps garmin falan belki hepsi böyledir bilmiyorum. Sadece arka geri görüş kamerasını cihaza entegre etmem lazım kocaman bir lcd ekran var dikiz aynasının üzerinde saçma sapan birşey akşam arkadaki aracı görmek imkansız. Yakında sanayiye yol düşecek ufak tefek işler var.

Yol tutuş gayet iyi bugün az zorladım izinden sapmıyor esp devreye bile girmedi. Sanki adeta bir gemi kullanıyorum gibi geldi bana 308'den sonra, epey büyük bir araba tam bir balinahttp://www.detailturkey.net/styles/default/xenforo/clear.png O cüsseye ve 16 janta rağmen yol tutuş çok başarılı. Zaten arkası bağımsız süspansiyon o ayrı bir dünya imiş ses yok, titreşim yok. D sınıfı olunca trim sesleri de kayboldu, tıkır tukur, gacır gucur öterdi 308 bunda eser yok. Sadece motor sesi 308'den daha çok geliyor o kadar. Bir de park tam bir eziyet hala alışamadım :) 308'imi de severdim ama hakkını yemeyeyim şimdi. Kendi emeğimle aldığım araçlar olduğu için hiçbirini unutmam hepsinin yeri çok ayrı.

mimit
19-11-2015, 11:10
Hocam hayırlı olsun, D segmentinin tadi bir başka dimi, park yeri sorunu oluyor biraz ama sürekli şehir içine girmeyenler için oda çok sorun değil,boyutlar kullanılabilir alan vs c segmentini hemen unutturabiliyor,kazasız,güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

tebukan
19-11-2015, 12:33
Hayırlı olsun güle güle kullanın inşallah. Kocaman bir maaşallah. Mondeo ayrı bir güzellik.

Gökay
19-11-2015, 13:05
Evet,gemiciğin fotolarını bekliyoruz .. ?

Bekir
19-11-2015, 15:50
Özgür hayırlı olsun kazasız keyifle kullan Mondeo benimde çok beğendiğim bir model inşallah memnun kalırsın. Farklı markalara dönen arkadaşların buradan kopmaması ayrıca dostluklar adına memnuniyet verici.

asdfg112
19-11-2015, 16:10
güle güle kullanın. en kısa zamanda fotoları bekliyoruz :)

converse10
19-11-2015, 16:57
Güle güle kullan özğür hocam hayırlı olsun yeniden

Pars
19-11-2015, 23:51
Hayırlı olsun :DPeugeot aratmaz inşAllah.rahatlık bakımından..

ANKA
20-11-2015, 00:13
Hocam hayırlı olsun, D segmentinin tadi bir başka dimi, park yeri sorunu oluyor biraz ama sürekli şehir içine girmeyenler için oda çok sorun değil,boyutlar kullanılabilir alan vs c segmentini hemen unutturabiliyor,kazasız,güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.
Aynen öyle Mehmet tam anlamıyla bir gemi, süspansiyon yumuşak, darbe emiş çok iyi, park olayında uzun olması sorun ama inan 308den daha iyi manevra yapıyor, tek hamlede giriyor, 308in dönüş çapı malum geniş epeyce. 308îmi umutmam ama mondeo da hatırda kalır bir araç. Motoru hatırlatıyor zaten 308i sürekli :)

Evet,gemiciğin fotolarını bekliyoruz .. ?
Gökay daha bitmedi işler bitsin vovvv diyeceğiniz şekilde çıkaracağım karşınıza:)

Özgür hayırlı olsun kazasız keyifle kullan Mondeo benimde çok beğendiğim bir model inşallah memnun kalırsın. Farklı markalara dönen arkadaşların buradan kopmaması ayrıca dostluklar adına memnuniyet verici.
Bekir Abim sağolasın, güzel bir araç mondeo, diz hava yastığım var mesela çok hoşuma gidiyor güvenlik içeriği. Forum ortamımız çok kaliteli ben çok keyif alıyorum o yüzden bırakmam sizleri. Yalnız diğer markalar diye bir başlık açılsa fena olmaz sanki. Konuyu acayip bir yere açtım çünkü. Ömer'e duyurulur :)

güle güle kullanın. en kısa zamanda fotoları bekliyoruz :)
Teşekkürler, fotolar için az sabır :)

Güle güle kullan özğür hocam hayırlı olsun yeniden
Sağolasın İsmail daha iyileri senin olsun, bebek olunca tek bile olsa 4 kişilik yükü olduğu için D sınıfı şart bence sen de düşün yavaştan. Hem söküp dağıtması çok kolay hayret edersin.

Hayırlı olsun :DPeugeot aratmaz inşAllah.rahatlık bakımından..
Ustam sağolasın , aratmıyor hiç manuel vites dışında, yere sağlam basıyoruz epeyce.

Hayırlı olsun Özgür Hocam çok güzel bir seçim olmuş.

Eylül de bende bakmıştım 2,0 otomatik dizel ... Artık seneye Eylüle tekrar bakacağım.
Bak ve gücün varsa 2,0 163 hp powershift bak akıllara zarar bir gücü var. Donanım trend de olsa olur. Epeyce şey eklenebiliyor sonradan trend bile bizim sportium kadar dolu zaten :)

Hayirli ugurlu olsun Ozgur hocam, guke gule kullanin.
Liste icin bahari bekleyin :)
Sağol Özgür valla sabırsız adamım biliyorsunuz hemen başladım bile, param da yok ama içim kıpır kıpır :)

Gelelim bugünkü macerama, sevgili günlük .... :)

Arkadaşlar bugün epey iş yaptım kayıp anahtarımın yerine yeni bir yedek anahtar yaptırdım fordun sistemi epeyce güvenli eldeki araçlarla olmadı başka araçlar kullanıldı anahtarcı yıllardır güvendiğim bir abimiz olunca gözüm kapalı yaptırdım. Yan ayna sorunu için bugün sol kapıyı söktüm 10 dakika sürmedi mondeoyu söküp dağıtmak çok kolay ben bu fordu çok sevdim :) neyse baktım aynanın soketi takılı değil takmaya çalıştım ama soket yuva uyumlu değil ayna da yan sanayi gibi geldi gözüme, neyse bagajdan eski kırık aynayı çıkardım baktım soket farklı neyse sanayiye gittim o şekilde Şaşmaz oto sanayide aslında epeyce tanınan özel bir ford servisine gittim geçen arabayı gösterdiğim yer. Çakmak çıkışına da elektrik gelmiyordu ona da baksınlar dedim neyse ustaya dedim aynayı eski soketi yeni aynaya uydurduk, sonra elektrikçi geldi sadece 1 sigorta değiştirip gitti, parasını hallederiz dedi, ayna kapağını boyamaya verdik. Neyse iş uzayınca ben işe gittim dönüşte uğradım borcum ne dedim kapak için 30, bir sigorta takmaya sözde elektrikçi 20 istemiş, bize de ne verirsen dedi yani kapıyı ben söktüm ben taktım iki kablo sardılar altı üstü ki 2 gün önce arabaya baktıklarında da 50 lira vermiştim. Neyse 60 çıkardım baktım hala cüzdana bakıyor usta çıkarıp 20 daha verdim hiçbir şey söylemeden çıktım gittim. Daha uğrar mıyım? Asla. Eski pejo ustam bunlara 10 basar zaten mekanik her arabada aynı motor da pejo motoru zaten yani özel ford servisi işini bugün noktaladım. Araba mondeo olunca herkes kazıklamaya başladı şahinin sigorta değişimi ile mondeonun sigorta değişimi arasındaki 10 farkı sayamadım çünkü. Neyse çok kızdım ama bitti benim için. Böyle esnafı hiç sevmiyorum bugün b sınıfı araçlar 60 70 liraya satılıyor 50 liraya 5 yaşında araba alıyoruz karşılaştığımız muameleye bak.

Neyse sonra anahtar işini çözdüm sabah ustadaki alet mondiye cevap veremedi üst düzey 60000 TL'lik bir alete yanıt verdi bizimki. Anahtarı da aldım. Sonra arka koltuklardaki ekranlar için bir elektronikçiye uğradım orda gaza gelip 7 taksitle yeni bir ünite taktırdım bilindik bir marka değil ama mondeoya o kadar yakıştı ki anlatamam. Kenwooda göre çok hızlı ve net. Kenwood aslında kaliteli bir ürün ama mondeoya yakışmamıştı. Hele dikiz aynadaki o geri görüş ekranı yokmu öldürmüştü beni hepsini attık. 1250'ye yeni ünite, montaj, arka kafalıkların tüm bağlantılarının yenilenmesi, arka kamera değişimi, ve yol güvenlik kameram için torpidoya 12v çıkış kablosu yaptırdım. Ben çok beğendim alet güzel işçilik çok güzel, iyi insanlardı ekip. Orada otururken tesadüf yazılım işi yapan bir çocuk geldi laf lafı açtı bu 143 HP olur abi dedi aklımda yokken aklıma girdi çip işi ama kısa vadede olmaz 750 lira istiyor işleme. Bana 115 şimdilik yetiyor.

Yani bugün listeden epeyce şey silmiş oldum. Yakında aynadaki sinyallere dehşet bir led ampül takmayı planlıyorum, lede bulaşmayacağım demiştim ama dayanamıyorum :)

Mondeo çok yakışıklı oldu. Resimleri herşey bitsin yükleyeceğim.

converse10
20-11-2015, 00:18
Aynen öyle Mehmet tam anlamıyla bir gemi, süspansiyon yumuşak, darbe emiş çok iyi, park olayında uzun olması sorun ama inan 308den daha iyi manevra yapıyor, tek hamlede giriyor, 308in dönüş çapı malum geniş epeyce. 308îmi umutmam ama mondeo da hatırda kalır bir araç. Motoru hatırlatıyor zaten 308i sürekli :)

Gökay daha bitmedi işler bitsin vovvv diyeceğiniz şekilde çıkaracağım karşınıza:)

Bekir Abim sağolasın, güzel bir araç mondeo, diz hava yastığım var mesela çok hoşuma gidiyor güvenlik içeriği. Forum ortamımız çok kaliteli ben çok keyif alıyorum o yüzden bırakmam sizleri.

Teşekkürler, fotolar için az sabır :)

Sağolasın İsmail daha iyileri senin olsun, bebek olunca tek bile olsa 4 kişilik yükü olduğu için D sınıfı şart bence sen de düşün yavaştan. Hem söküp dağıtması çok kolay hayret edersin.

Ustam sağolasın , aratmıyor hiç manuel vites dışında, yere sağlam basıyoruz epeyce.

Bak ve gücün varsa 2,0 163 hp powershift bak akıllara zarar bir gücü var. Donanım trend de olsa olur. Epeyce şey eklenebiliyor sonradan trend bile bizim sportium kadar dolu zaten :)

Sağol Özgür valla sabırsız adamım biliyorsunuz hemen başladım bile, param da yok ama içim kıpır kıpır :)

Gelelim bugünkü macerama, sevgili günlük .... :)

Arkadaşlar bugün epey iş yaptım kayıp anahtarımın yerine yeni bir yedek anahtar yaptırdım fordun sistemi epeyce güvenli eldeki araçlarla olmadı başka araçlar kullanıldı anahtarcı yıllardır güvendiğim bir abimiz olunca gözüm kapalı yaptırdım. Yan ayna sorunu için bugün sol kapıyı söktüm 10 dakika sürmedi mondeoyu söküp dağıtmak çok kolay ben bu fordu çok sevdim :) neyse baktım aynanın soketi takılı değil takmaya çalıştım ama soket yuva uyumlu değil ayna da yan sanayi gibi geldi gözüme, neyse bagajdan eski kırık aynayı çıkardım baktım soket farklı neyse sanayiye gittim o şekilde Şaşmaz oto sanayide aslında epeyce tanınan özel bir ford servisine gittim geçen arabayı gösterdiğim yer. Çakmak çıkışına da elektrik gelmiyordu ona da baksınlar dedim neyse ustaya dedim aynayı eski soketi yeni aynaya uydurduk, sonra elektrikçi geldi sadece 1 sigorta değiştirip gitti, parasını hallederiz dedi, ayna kapağını boyamaya verdik. Neyse iş uzayınca ben işe gittim dönüşte uğradım borcum ne dedim kapak için 30, bir sigorta takmaya sözde elektrikçi 20 istemiş, bize de ne verirsen dedi yani kapıyı ben söktüm ben taktım iki kablo sardılar altı üstü ki 2 gün önce arabaya baktıklarında da 50 lira vermiştim. Neyse 60 çıkardım baktım hala cüzdana bakıyor usta çıkarıp 20 daha verdim hiçbir şey söylemeden çıktım gittim. Daha uğrar mıyım? Asla. Eski pejo ustam bunlara 10 basar zaten mekanik her arabada aynı motor da pejo motoru zaten yani özel ford servisi işini bugün noktaladım. Araba mondeo olunca herkes kazıklamaya başladı şahinin sigorta değişimi ile mondeonun sigorta değişimi arasındaki 10 farkı sayamadım çünkü. Neyse çok kızdım ama bitti benim için. Böyle esnafı hiç sevmiyorum bugün b sınıfı araçlar 60 70 liraya satılıyor 50 liraya 5 yaşında araba alıyoruz karşılaştığımız muameleye bak.

Neyse sonra anahtar işini çözdüm sabah ustadaki alet mondiye cevap veremedi üst düzey 60000 TL'lik bir alete yanıt verdi bizimki. Anahtarı da aldım. Sonra arka koltuklardaki ekranlar için bir elektronikçiye uğradım orda gaza gelip 7 taksitle yeni bir ünite taktırdım bilindik bir marka değil ama mondeoya o kadar yakıştı ki anlatamam. Kenwooda göre çok hızlı ve net. Kenwood aslında kaliteli bir ürün ama mondeoya yakışmamıştı. Hele dikiz aynadaki o geri görüş ekranı yokmu öldürmüştü beni hepsini attık. 1250'ye yeni ünite, montaj, arka kafalıkların tüm bağlantılarının yenilenmesi, arka kamera değişimi, ve yol güvenlik kameram için torpidoya 12v çıkış kablosu yaptırdım. Ben çok beğendim alet güzel işçilik çok güzel, iyi insanlardı ekip. Orada otururken tesadüf yazılım işi yapan bir çocuk geldi laf lafı açtı bu 143 HP olur abi dedi aklımda yokken aklıma girdi çip işi ama kısa vadede olmaz 750 lira istiyor işleme. Bana 115 şimdilik yetiyor.

Yani bugün listeden epeyce şey silmiş oldum. Yakında aynadaki sinyallere dehşet bir led ampül takmayı planlıyorum, lede bulaşmayacağım demiştim ama dayanamıyorum :)

Mondeo çok yakışıklı oldu. Resimleri herşey bitsin yükleyeceğim.

Abim takipteyim adım adım izliyorum seni

tsinanb
20-11-2015, 00:21
Özgür abi yine güzel bir hikaye olacak Mondeo. Yaptığın şeyleri çok beğeniyorum ve yenilerini bekliyorum Allah kolaylık versin :)

ANKA
22-11-2015, 02:27
Araç kirli henüz ne yıkayabildim ne içini temizledim. Sadece plaka işlemlerini hallettim, plakaları taktım. Arabada multimedya sistem olduğu için plakayı açık tutmayacağım bu konuda epeyce sıkıntı yaşanıyor özellikle büyük şehirlerde. Malum resimler herkesin kullanımına açık.
Mondeo’ya neler yaptım? Sol yan aynada elektrik yoktu kapıyı 5 dakikada söktüm baktım sokete sonra soketin uyumsuz olduğunu anlayıp soketi arabaya uydurdum şimdi çalışıyor ama ayna yan sanayi ve sola tam dönmüyor kör noktayı tam göremiyorum o yüzden biraz maddi rahatlık oluşsun hemen değiştireceğim. Arabanın içindeki Kenwood DDX4038BTM isimli DD cihazı söktürdüm, aynada ucube bir geri görüş kamerasını da tabi. Yerine newfron (http://newfron.com.tr/urun/nf-f03-ford-focus-527) isimli oem görünümlü bir cihaz taktırdım. Arka ekranları da aktif hale getirdik. Öyle ses kalitesine falan takık biri olmadığım için alet bana epeyce güzel geldi. Ekran hissi bir telefon kadar olmasa da gayet iyi, mp3 çalma hızı ve ses kalitesi beni çok memnun etti, filmleri hemen açıyor, radyosu gayet iyi çekiyor, bluetooth arayüzü güzel, navigasyon kartını unutmuşlar montajda onu daha deneyemedim. Bir de araca tam uyumlu oldu demesem kimse anlamaz sonradan takıldığını, üzerinde markanın adı logosu falan da yok çünkü.
Temizlik olarak sadece camları sildim, gümüş gri almam diyordum ama bu renk de kiri hiç belli etmiyor, araba leş gibi ama gayet temiz duruyor.
Arabayı aldığım gün arkadaşımın yardımı ile yaptığım park:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151117_155901_zpswjdqqgss.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151117_155901_zpswjdqqgss.jpg.html)

Dıştan birkaç kare
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/mondi1_zpso6efisxv.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/mondi1_zpso6efisxv.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_143959_zpsj5pq58z5.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_143959_zpsj5pq58z5.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_144000_zpszxgmvo95.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_144000_zpszxgmvo95.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_144023_zpsbociwq6q.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_144023_zpsbociwq6q.jpg.html)

Multimedya cihazım
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_160400_zpssiq0gbcr.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_160400_zpssiq0gbcr.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_160404_zpscr9obdds.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_160404_zpscr9obdds.jpg.html)

Direksiyon ve göstergeler
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_160422_zpsi45ezv4k.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_160422_zpsi45ezv4k.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151121_160418_zpsvltz3eqf.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151121_160418_zpsvltz3eqf.jpg.html)

İşte gemi bu, alışıyorum yavaş yavaş. Trafikteki etkisi çok iyi güven algısı çok yüksek.
Daha iyileri sizlerin olsun arkadaşlar, herkese güzel günler diliyorum.

KarakurT
22-11-2015, 07:30
Maşallah...Allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin...

tsinanb
22-11-2015, 08:40
Güle güle kullan Özgür abi Allah kaza bela vermesin

Gökay
22-11-2015, 09:33
Maşallah gemiciğe :)

daschund
22-11-2015, 11:49
308 gibi olmasada asil duruyor :-)
308 vahşi durur garajda
Mondeo uslu durur garajda
Tekrardan gğztl günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

Sony Xperia Z

ufukyus
22-11-2015, 11:59
Hayırlı uğurlu olsun. Çok yakışıklı bir araç.

"Tembele iş buyur, sana akıl öğretsin"

converse10
22-11-2015, 12:29
Çok güzel allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

sessizgece
22-11-2015, 12:40
Tekrar hayırlı olsun Özgür kazasız sürüşler

ANKA
20-12-2015, 17:41
Herkese merhaba mondiyle ilgilenmeye başladım yavaştan. Birkaç mini sorunumuz var tabi her 2. Elde olduğu gibi.
Arabayı aldığımda şoför koltuğunun arkasında bir delik vardı sonra baktım içine bir yay kırılmış şoför koltuğu bel desteğinin alt tarafını tutan yay. Geçen sanayiye gittim biri 80 istedi başkası 50 dedi neyse 50 diyene bu para çok vermem dedim ama vereceğimi sanarak yan dükkanda oksijen kaynağı ile sarı renkli bir kaynak yaptırdı taktı oturdum güzel 20 verdim yeter deyip gittim ama ertesi gün sabah oturdum koltuğa çat diye bir ses parça bir yan yerinden yine kırılmış. dün aldım elime kırılan bel desteğinin yayını iki tane anahtarlık yayını açtım kavis verdim sonra avize zinciri aldım onu da açtım kavis verdim bu üç parçayı bakır telle güzelce sardım. 2 metre ince telefon hat kablosu kullandım. Sonra bolca lehim yaptım her tarafa en son 3m bantla iki tur geçip üzerine kumaş bant sarıp işi bitirdim. Sonuç böyle oldu:http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG-20151219-WA0001_zpsyzz9udkj.jpeg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG-20151219-WA0001_zpsyzz9udkj.jpeg.html)Bugün taktım mükemmel oldu. Aklınızda bulunsun böyle bir parça kırılırsa tek parça desteksiz kaynak işe yaramıyor en güzeli benim yöntem tabi ortadaki düz bölge kırılmazsa ordan kırılırsa kötü olur mekanizmaya oturmaz.
Şu an bel desteğim sorunsuz çalışıyor.
Bu işi bitirince ne zamandır arabadaki lekelere aklım takılıyordu annem geçen bimde satılan ıslak mendille epey leke çıkardığını söylemişti ben de gidip aldım bir paket kapı içlerindeki kumaş kısımlara, koltuk minderlerindeki lekelere ve tavandaki çikolata ile yağlı el izlerine uyguladım kutunun yarısını harcadım sonuç mükemmel leke falan kalmadı. Ayrıca kışın şu soğuk günlerinde koltuğu fazla ıslatmadan temizlemiş oldum. Arabaya koydum kalanı bebek var sonuçta her an kirlenebilir araba.
Elim değmişken kirli plastikleri de temizledim direksiyon tuşlar düğmeler falan sonra mf bezle de üzerinden geçtim ışıl ışıl oldu mondi. Paspasları da çırptım. İçi ferahladı arabanın. Eski sahibinin çikolata merakı varmış sanırım heryer çikolata kırıntısı idi.
Gündüz ledlerim de gelmiş yakında montaj yaptıracağım tamponun içine epeyce baktım boş soket yok o yüzden röle yaptıracağım çalışınca yansın park ve kısa far açılınca kısılsın istiyorum Oktay ustamla konuştuk halledeceğiz. Sonrasında led sinyal modifiyesi yapacağım biraz renklendirmek lazım forumu.

converse10
20-12-2015, 19:59
Hocam ellerine sağlık bizde öyle ekstradan olmadığına sorun olmuyor.

ANKA
30-12-2015, 23:56
Plakalık aydınlatmasına Çin malı canbuslu iki led ampül takmıştım 3 günde su koyverdi biri pırpırlanmaya başladı söktüm. Sonra şerit led aldım silikonlu olandan, evde 1 liralık dipsiz ampüller de vardı. Onların ledlerini söktüm içine bakır telefon kablosu geçirip T10 soket haline getirdim.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_215230_zpsipwh0cqx.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_215230_zpsipwh0cqx.jpg.html)

Sonra şerit ledleri 3erli 2 set kestim kablo lehimledim ucuna, eski powerdan kalma kablo demetinden söktüm iki kablo lehimde çok zorlamadım sanırım kendimi aştım http://www.fordclubtr.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.png
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_215215_zpsdv8lwhjm.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_215215_zpsdv8lwhjm.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_214254_zpshra1vrmb.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_214254_zpshra1vrmb.jpg.html)

Sonrasında lehim yaptığım yerin üzerine de sıcak silikon sıktım, t10 soketlerin içine de sıktım silikondan kısa devre olmasın diye. Sonra ledlerle soketi birleştirip makaron ile yalıttım.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_215506_zpscyffrpki.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_215506_zpscyffrpki.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_220059_zpsdyqmec6j.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_220059_zpsdyqmec6j.jpg.html)

Sonrasında ledi plakalık lamba yuvasının içine tıkıştırdım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_223721_zpsqpamfwrp.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_223721_zpsqpamfwrp.jpg.html)

Bir deneme yaptım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_223521_zpsratpp5vr.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_223521_zpsratpp5vr.jpg.html)

Karanlıkta da baktım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20151224_223508_zps70jhksgy.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20151224_223508_zps70jhksgy.jpg.html)

Arabanın üzerindeki halini çekmedim ama aydınlatması çok güzel oldu. Abartılı ışık sevmiyorum zaten bu çok kararında oldu, arka ambiyansı beğendim. Hata kodu çıkmadı, yanık kalma, pırpırlanma, titreşim falan yok. Gayet düzenli yanıyor ledler. Bir de t10 lede o kadar para vermeye gerek yokmuş. Metresine 7 lira verdim daha epeyce var elimde.

Bir de üçlü satılan mercekli ledler çıkmış üçü yanyana dizili, kablosu falan lehimli 12 volt takmaya hazır bir ürün. Onlardan da 5 tane aldım bagaja sağlı sollu bir aydınlatma düşünüyorum çünkü bagaj aydınlatması çok yetersiz.

Sırada led gündüz farı montajı var, sonra da şu hergün sabah donan ve yolculuğu işkenceye çeviren silecek su fiskiyelerine birşey yapmam lazım. 308 hiç donmazdı bu her sabah donuyor, ısıtmalı fıskiyeye baktım ama bende kablo falan yok, Ankara'da oraya soket kablosu çekecek biryer lazım veya her sabah sıcak suyla ineceğim aşağı. Arka taraf için led sinyallerle ilgili de düşüncelerim var. Yan aynalara da led taktım sinyallere çok güzel oldu. Bir ara onları da çekeyim. Bu led işini 308 için de yapabilirsiniz. Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, 308 lede meyilli bir araba zaten :)

Şimdilik bu kadar...

tebukan
31-12-2015, 09:11
Ellerine sağlık arkadaşım. Bu işler ince işler. Takdir ediyorum seni.

ayzinim
31-12-2015, 12:55
Tebrikler Özgür. Sen olayı aştın iyiden iyiye. Ne vardı istanbul da otursaydın:(

ANKA
31-12-2015, 13:49
Sağolun uğraşıyorum vakit buldukça. Cem kargo ile uzakları yakın ediyoruz sıkıntı yok :) sen lazım olursa söyle yapar yollarım. Az önce bizim marketten 10 tane daha plastik dipsiz ampül aldım kafaları koparıp soket yapacağım. Plakaya denemelik yollarım önce Nurullah ın arabada deneyelim hoşuma giderse onu da paylaşırım.

mimit
31-12-2015, 13:55
Sağolun uğraşıyorum vakit buldukça. Cem kargo ile uzakları yakın ediyoruz sıkıntı yok :) sen lazım olursa söyle yapar yollarım. Az önce bizim marketten 10 tane daha plastik dipsiz ampül aldım kafaları koparıp soket yapacağım. Plakaya denemelik yollarım önce Nurullah ın arabada deneyelim hoşuma giderse onu da paylaşırım.

he tabi hiç mimit e bir şey yok :) ben yapayım plakalıklara turuncu nasıl olur acaba :)

ANKA
31-12-2015, 14:59
Mehmet sen zaten 5 km uzaktasın sıkıntı yok :) bu arada elimde epeyce beyaz kırmızı led kaldı mantar ledin büyüklerinden soket için ledleri söküyorum ya ledlerin hepsi duruyor. Ambiyans tarzı aydınlatmada işe yarayabilir. Lazım olursa haber et mehmet 5 tane beyaz 10 tane kırmızı var şimdi. Plakaya beyaz şerit ledden yap boşver turuncuyu, plakada farklı renk güzel durmuyor.
Şunlara benziyor altı yok gibi düşün
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSAGPGAB1jqChOpeuMn4vOql-7K04h-7YJC14sLAjzAVFjfT97S3sWrjTFCBg

converse10
31-12-2015, 22:04
Hocam ellerine sağlik çok basarili

ANKA
05-01-2016, 02:52
Bugün karda kışta mondi ile resmi servise gittim sabahki vuruntu için sistem güncellemesi yaptırdım arabanın çok daha sessiz çalıştığını söyleyebilirim. Sabah ilk çalıştırmada bakacağım duruma ama sorun çözüldü gibi duruyor çünkü araç iç hata kodu vermemiş pc bağlantısı sırasında.
Neyse güncelleme sonrası yüzü güldü gibi :
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_121756_zps1tgcrtrk.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_121756_zps1tgcrtrk.jpg.html)
Sonra mondiyi şımartayım dedim ve bagaja ne zamandır her şeyini hazırladığım led modülleri taktım. Modül üçlü mercekli şekilde satılan bir ürün ışık gücü iyiydi oldukça da kaliteli bir malzemesi vardı. 5 tane aldım ikisini burada kullandım.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_145811_zpsr5neq8vd.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_145811_zpsr5neq8vd.jpg.html)

Öncelikle sofit ampüllü duydan elektrik almak için aparat aradım bulamadım sonra kendim yaptım :) mobilyaların birbirine geçmesi ve sabitlenmesi için kullanılan plastik saplamanın ucunu deldim 2 vida taktım sonra kablo uçlarını lehimledim ardından sıcak silikon sıktım, sonuç böyle oldu:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_145856_zpsthedlqhg.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_145856_zpsthedlqhg.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_145820_zpsb3pt9pac.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_145820_zpsb3pt9pac.jpg.html)

Sonra kablo, siyah bant, tüylü bant, makaron, makas ve çakmak ile tesisatı çektim:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152414_zpsua1zxnpb.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152414_zpsua1zxnpb.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152419_zpsrg9ihfuz.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152419_zpsrg9ihfuz.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152608_zpstd1bv6lx.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152608_zpstd1bv6lx.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152755_zpsbf9ihaie.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152755_zpsbf9ihaie.jpg.html)

Montaj yeri olarak sağlı sollu takmayı uygun buldum. Kavisli iki yer vardı hafif yatay oraları gözüme kestirip 3lü led modülü yapıştırdım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152424_zps4v31igzn.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152424_zps4v31igzn.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152910_zpssevqg7lm.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152910_zpssevqg7lm.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_152918_zps5dfbubjh.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_152918_zps5dfbubjh.jpg.html)

Sonra sofit ucun elektrik bağlantısını yaptım, bagajı kapatıp açınca sonuç böyle oldu:
Sol taraf:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_153107_zpsjv6qolee.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_153107_zpsjv6qolee.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_153031_zpsierrvyob.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_153031_zpsierrvyob.jpg.html)

Sağ taraf:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_153057_zpses7lyr8l.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_153057_zpses7lyr8l.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_153027_zpswyswmcpc.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_153027_zpswyswmcpc.jpg.html)

Genel olarak:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_153022_zpst0rcczq8.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_153022_zpst0rcczq8.jpg.html)

Bagaj kapalı halde iken ledlerin görüntüsü:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160104_153348_zpsjjfesri1.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160104_153348_zpsjjfesri1.jpg.html)

Görüldüğü gibi kısık da olsa yanık kalma sorunu yok, hata kodu falan vermedi araç. Aydınlatma gücü çok iyi, eski klasik tek sofite göre bagaj çağ atladı resmen. Bir de bence çok iyi bir işçilik ile taktım, bunu kime götürsem hiçbir elektrikçi bu kadar özenmez bu kadar kaliteli malzemeyi kullanmazdı. Daha makaron kullanan elektrikçi görmedim Ankara’da mesela. Şuan demesem kimse anlamaz ledlerin sonradan takıldığını aslında kabloları direk deliklere denk getirmek istedim ama çocuk arabasını koyarken ledlere zarar gelir diye vazgeçtim. Bir de arka tarafta elips şeklinde boşluklar var onların içine gizli yapmayı düşündüm içindeki malzemeye güvenemedim böyle daha sağlam oldu, Ortada kablo yok, yalıtım çok iyi yapıldı, sofit ampül yuvasına hiç karışmadım orijinale dönmek çok kolay.
Herkese faydalı olması dileğiyle…

converse10
05-01-2016, 07:17
Özğür hocam çok güzel ve başarılı

ANKA
05-01-2016, 08:14
Sağolasın İsmail yavaştan dolduruyorum mondiyi, gündüz farı aldım sırada o var.

ayzinim
05-01-2016, 19:56
Yok mu xenon projesi? Şöyle gen5 falan filan...

tsinanb
05-01-2016, 22:30
Gemiye xenon yakışır 😉

ANKA
06-01-2016, 07:07
Yok mu xenon projesi? Şöyle gen5 falan filan...

Gemiye xenon yakışır 😉

Aklımda çok farklı projeler var ama para olmadığı için kendim yapmam lazım :) bixenon için farı açmak lazım far motorunda bir sıkıntı var belki hazır açmışken bir modifiye yaparım belli olmaz. Sırada gündüz ledlerim var aldım sadece montaj ve röle kaldı röle hazır olsun takacağım onu da. Sonra sol aynanın kasası değişecek bir de ön arka sinyaller led olacak.

ANKA
08-01-2016, 23:40
Ledlerin gece görüntüsünü merak edenler için:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160106_180053_zpsqbpin201.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160106_180053_zpsqbpin201.jpg.html)

Sanırım mesaj çok net :) Netten 3lü mercekli led diye aratın 20li pakette satılanlar var 40 liraya tanesi 2 liraya geliyor. Daha Çinlilerle uğraşmam doğru yolu buldum en güzeli kendi kendine aydınlatma projeleri yapmakmış. Ayrıntılı şekilde de anlattım eli kablo pense tutan herkes yapabilir.

ANKA
14-01-2016, 13:18
Geçen gün artık farda ampül şapkası olmadığı için öndeki arabaların sinyal yakmasından sıkıldım far almak için çıkmacılara gittim tabi ki sinirlendim yine çünkü çiftine 400 450 500 diyen oldu farlar çizikten, tozdan görünmüyor. Sonra eski peugeot parçacıma gittim onun referansı ile ford yedek parçacısından orijinal ford far seti aldım 550 liraya. Yani ne denir bilmiyorum artık. Aradaki fark ortada. Ford enteresan marka tabi kutuyu bir açtım ne arka kapak var ne sinyal duyu var ne ampül var peugeottan böyle alışmadık tabi ilginç geldi. Sonra mecburen eksik parçaları eski fardan söküp taktım. Arka kapak xenon takılması sırasında delinmişti onu tamir ettim değişik bir yöntemle sonra farı taktım harika oldu.

Far değişim hikayesine gelince
Farlar bu halde idi http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_130718_zpsce5jyshh.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_130718_zpsce5jyshh.jpg.html)
Kapaklar da şöyle idi
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_133237_zpszetcgpln.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_133237_zpszetcgpln.jpg.html)

Önce delikleri kapatmak için konserve zeytin kutusunun siyah plastik kapağından iki parça kestim http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG-20160112-WA0020_zpserlc1dgl.jpeg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG-20160112-WA0020_zpserlc1dgl.jpeg.html)
Sonra yuvaya koydum arkasını sunfix ile yamadımhttp://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_164444_zpsns5z8t9r.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_164444_zpsns5z8t9r.jpg.html)
Ardından önde yaptığım yamanın kenarlarından da sunfixi taşırdım biraz sonra kurumasını bekledim kuruyunca zımpara yaptım yüzeyi sıfırladım. Asetat kalemi ile kenarları ve iç kısmı boyadım. http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG-20160112-WA0022_zpst8s7pk8q.jpeg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG-20160112-WA0022_zpst8s7pk8q.jpeg.html)
Üzeri de böyle oldu http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_165350_zpstpmbfbww.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_165350_zpstpmbfbww.jpg.html)
Sonra evde mat vernik olduğunu hatırladım zımpara yaptığım kısma bir de vernik attım mükemmel oldu. http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_170509_zpso1vttbeo.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160112_170509_zpso1vttbeo.jpg.html)

Farlar da şöyle oldu http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/_20160113_121158_zps3xknhwpw.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/_20160113_121158_zps3xknhwpw.jpg.html)

Aydınlatma gücü harika tünelde resim çektim ama duvardaki yazılara dikkat etmemişim onlar da çıkmış onları yenileyeceğim.
Aracın yüzü yenilendi yolu çok iyi aydınlatıyor. Eskileri de söktüm ilana koydum bixenon mercek takmak isteyenler olur diye duruyor bakalım.
Bir iş daha bitti şimdi sıradaki :)

ilker22
14-01-2016, 17:12
Yeni farların hayırlısı olsun Özgür Hocam, yeni farlarla yüzü bile değişmiştir Mondinin,
Elinden bi şeyler geldikçe hiç duramıyon di mi abi :)

converse10
14-01-2016, 18:19
Basarili her zaman ki gibi güle güle eskit

ayzinim
15-01-2016, 00:31
Güle güle kullan Özgür. Seni tutabilene aşk olsun 😃

ANKA
15-01-2016, 01:29
Yeni farların hayırlısı olsun Özgür Hocam, yeni farlarla yüzü bile değişmiştir Mondinin,
Elinden bi şeyler geldikçe hiç duramıyon di mi abi :)
Teşekkür ederim İlker aynen öyle oldu bir başladım sonu gelmiyor şimdi :)

Basarili her zaman ki gibi güle güle eskit
Teşekkürler İsmail senin kadar coşamadım henüz ama bana da güven olmaz neler yapacağımı önceden kestiremiyorum :)

Güle güle kullan Özgür. Seni tutabilene aşk olsun 😃
Teşekkür ederim Cem, yakında olsaydık beraber yapardık. RCZ'yi bekliyorum dört gözle :)

ANKA
17-01-2016, 11:57
Arkadaşlar far ve ampüllerin (General Electric Megalight Ultra +120 H7) gece aydınlatma görüntüsü.
Kısa (İs yapıyor uzun süre kullanınca ama diğerlerinin aydınlatması da iyi değil yapacak bir şey yok, karşı çıksam da yine alıp taktım. GE ucuz ama diğerlerine göre ben osramdan çok farklı bulmadım gayet yeterli bence):

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160112_172331_zpszxtiqocg.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160112_172331_zpszxtiqocg.jpg.html)

Uzun:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160112_172432_zpsn2gmwjhn.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160112_172432_zpsn2gmwjhn.jpg.html)..

Hazır temizken birkaç kare de çektim:

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160111_113903%20-%20Kopya_zpshsmwzrnm.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160111_113903%20-%20Kopya_zpshsmwzrnm.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160111_113853_zpsm91ctjgf.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160111_113853_zpsm91ctjgf.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160111_113909%20-%20Kopya_zpsj6esb8jc.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160111_113909%20-%20Kopya_zpsj6esb8jc.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160111_113921%20-%20Kopya_zpsjmbiwmlh.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160111_113921%20-%20Kopya_zpsjmbiwmlh.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160111_114025_zps6zubzhcy.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160111_114025_zps6zubzhcy.jpg.html)

tsinanb
17-01-2016, 14:30
Farlar çok iyi aydınlatıyor. Araba da gayet diri duruyor. 308 ayrıntıda gizli 😁

ANKA
17-01-2016, 14:35
Teşekkürler Sinan, kısa iyi de uzunlarda bir ayarsızlık var mesafe artmıyor sadece yukarı vuruyor ışık. Ona da bir el atacağım.

gonsales
17-01-2016, 15:10
D segmenti araç bir başka oluyor...

ANKA
31-01-2016, 09:21
Herkese merhaba 3 video ile geri geldim:)
Şu şuursuza ne demeli? Bu yüzden mutlaka araç içi kamera takın.

https://www.youtube.com/watch?v=qrPHi9doV-k&feature=youtu.be

Mondeo nasıl kayar lastik küçük zemin balçıklı olursa buyurun:

https://www.youtube.com/watch?v=AlNVwKMWUpc&feature=youtu.be
Bu yolda çok kaza oluyor asvalt çok sıkıntılı meyilli olduğu için yol tüm çamur yolda birikiyor. Asvaltta diş de yok lastik yola tutunamıyor esp de yoksa görüntüdeki araba gibi spin atıyorsunuz.

Son video da dün kaybolduğum çevre yolundan :) zifiri karanlık yolda tek başıma gittim uzun süre. Fırsat bu fırsat general electric mega light ultra H7 ve H1 (kısa/uzun) ampülleri denedim yeni farımla. Bence çok başarılı:

https://www.youtube.com/watch?v=Q1MGENiP_as&feature=youtu.be

mimit
31-01-2016, 11:22
hocam a118c ler de ses kaydı yok mu :/

ANKA
31-01-2016, 12:54
Var Mehmet tek tuşla aktif oluyor ama bazen çekmemesi gereken şeyler çekiyor :) ondan kapatıyorum. Müzik ekleyeceğim sonradan.

ANKA
17-03-2016, 21:48
Nihayet gündüz ledlerini taktırdım. Röle için Oktay (Toker) Ustama, montaj için Melih’e teşekkür ediyorum.
Tampona montaj için düzgün bir yerden destek almak şart çünkü eski parça resmen plastik kaynakla tutturulmuş tampona. Melih sağ olsun mükemmel bir işçilik çıkardı.

İşlem sonrası ledlerin arkadan görünümü:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_135109_zpsblal90cu.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_135109_zpsblal90cu.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_135121_zpsolyctcds.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_135121_zpsolyctcds.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_135126_zpsuwhmm6pr.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_135126_zpsuwhmm6pr.jpg.html)

Aküden artı, şase ve kontak açık artı tetik ucu hazırladım.
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_135138_zpsvp8vp2yf.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_135138_zpsvp8vp2yf.jpg.html)

Taktık tamponu:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_143234_zps3pivaiac.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_143234_zps3pivaiac.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_143228_zpskwtfr31l.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_143228_zpskwtfr31l.jpg.html)

Röleyi modemin splitter kutusuna koydum iyice yalıttım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_143242_zps9c2qpgg8.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_143242_zps9c2qpgg8.jpg.html)

Rölede 6 kablo var, sigorta kutusu kontak açık+, şase, park ampül +, gündüz farı parlak+, gündüz farı kısık+, akü+ şeklinde.
Gündüz led 3 kablolu idi siyah, yeşil ve kırmızı, siyah şase, kırmızı parlak, yeşil kısık yanan kablo uçlarıydı direk taktım sistem çok düzgün çalıştı.

Ledler parlak yanarken:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180752_zpspxcywlgm.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180752_zpspxcywlgm.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180756_zps8bdfuvuq.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180756_zps8bdfuvuq.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180800_zpsxqo6q61n.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180800_zpsxqo6q61n.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180808_zpsxkjxxrc2.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180808_zpsxkjxxrc2.jpg.html)

Park ve kısalar açıkken kısık yanarken:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180824_zpssvymbpnu.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180824_zpssvymbpnu.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180828_zps5g0lgzxc.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180828_zps5g0lgzxc.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160317_180832_zpsixkdy6ve.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160317_180832_zpsixkdy6ve.jpg.html)

Direk parklara bağlatmak mantıklı gelmedi, röle ile orijinal ürünle çok güzel bir gündüz led sistemim oldu. Kapıları açınca kumandadan parklar yanıyor ve ledler kısık modda yanıyor. Sonra kontak 2’de iken parlak moda geçiyor marşdan sonra parlak yanıyor. Parkları açınca kısık moda geçiyor.
Ben çok beğendim, çok yakıştı mondime. Elektrik işçiliğim 10 numara oldu hep bakır uç ve makaron kullandım. Son olarak bez bant ile yalıttım. Yakın zamanda röle kutusunun son halini göstereceğim.
Bu da video:
<span style="font-family: Helvetica Neue">
https://www.youtube.com/watch?v=PFH9PHzmWAw&amp;feature=youtu.be

Kazasız, belasız güzel günler diliyorum herkese…

converse10
17-03-2016, 22:10
Maşallah allah ağız tadıyla kullanmak nasip etsin

ayzinim
17-03-2016, 22:48
Güzel bir çalışma olmuş Özgür. Güle güle kullan.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HamzaHakkı
18-03-2016, 01:34
Maşallah araç çok güzel ledler de nokta atışı olmuş. Allah kazadan beladan korusun.

Özgür D.
18-03-2016, 09:37
Masallah cok şık olmus. Gule gule kullan Ozgur Abi. Iscilik 10 numero

ANKA
18-03-2016, 10:31
Sağolun arkadaşlar epeydir aklımda idi keyifli bir gün oldu bağlantıları da kendim yapınca içim de rahat. Riskli bir işlem yapmadım en kaliteli malzemeyi kullandım.
Yaza daha değişik projeler var aklımda

daschund
18-03-2016, 10:45
Özgür hocam güle güle kullan :)

Ledleri görünce benim 308 tampon altı led takma isteğim depreşti yine :)

ilker22
18-03-2016, 11:31
Özgür Hocam çok başarılı bir çalışma olmuş,
Güzel işçilik, kalite parçalar sonuç ortada, gerçekten çok beğendim, güle güle kullan :nazar

tsinanb
18-03-2016, 13:53
Özgür hocam hayırlı olsun güzel olmuş ledler. Xenon gelecek mi gemiye? :)

mygold
18-03-2016, 17:34
işçilik guzel olmuş gule gule kullan özgür ..

ANKA
18-03-2016, 17:54
Sağolun arkadaşlar benim de içime sindi.
Sinan xenon işine girmeyeceğim farlarım yeni zaten GE mega light h1 h7 var yeterli ışığı bence.
İnsignia alırsam cosmo alırım o zaman orijinal xenonum olur :)

Bekir
19-03-2016, 12:29
Özgür her şey çok güzel çok beğendin tek beğenmediğim jantlar emanet duruyor :)

tebukan
19-03-2016, 12:32
Çok güzel olmuş eline sağlık

ANKA
19-03-2016, 13:54
Teşekkür ediyorum.

Aynen Bekir abi ben de sevmiyorum jantları ama arabayı uzun vadeli düşünmediğim için 4000 artı masraf yapmak istemiyorum.
İnsignia yı alırsam ona yaparım artık :)

ANKA
20-03-2016, 22:14
Gündüz led rölesinin ayrıntılı kablolama resimler şöyle;
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162405_zps1qxgg98e.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162405_zps1qxgg98e.jpg.html)

Açık havada çakmakla makaron ısıtmak zor oldu ama yaptım
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162410_zpsfvpagyee.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162410_zpsfvpagyee.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162415_zpszcqe05dn.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162415_zpszcqe05dn.jpg.html)

Kontak açıldığından 12 v gelen herhangi bir sigortadan artı tetik aldık
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162435_zpsncaqmnvw.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_162435_zpsncaqmnvw.jpg.html)

Güzelce kamufle ettim farın arkasına:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_165111_zpsdcquik5g.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_165111_zpsdcquik5g.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_165119_zpsxgo49tib.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_165119_zpsxgo49tib.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_165103_zps7w4xhs9p.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160318_165103_zps7w4xhs9p.jpg.html)

Şahane oldu hiçbir elektrikçi bu kadar kaliteli kablo ve malzeme kullanmazdı. Her detaya çok dikkat ederek yaptım devreyi içim rahat.

Bugün de tamponun alt kısmında önceki sahibinin bıraktığı sürtme izleri vardı onlara bir el attım güzelce zımparaladım düzelttim. Başka bir boş zamanda hafif bir macun ile pürüzsüz bir yüzey elde edip sprey boya ile boyayacağım. Bir iki küçük sürtme vardı farklı renkler geçmişti mondiye onları da 3000 zımpara ile giderdim. Rötuş yapacağım diye minik katliamlar yapmışlar onları da çıkardım kendim yapacağım minik rötuşları.
Yakında onları da paylaşırım...

converse10
20-03-2016, 22:50
Maşallah Özgür Hocam boya işinede el atmıştım merakla bekliyorum.

sessizgece
20-03-2016, 23:25
Hayırlı olsun özgür. Maşallah. Güzel işler çıkarıyorsun

ANKA
20-03-2016, 23:27
Sağolasın İsmail ben de ilk defa sprey boya bastırdım bakalım nasıl olacak :) gerçi plakanın altındaki lip takılan yer her türlü eskisinden iyi olacaktır. Sana sorum var plastiğe macun çekip zımpara da yaptıktan sonra astar atmadan boya atmak pek aklıma yatmadı plastik astar alsam mı ne dersin?

ayzinim
21-03-2016, 09:27
İyiden iyiye İsmail'e rakip oldun;) Emeğine sağlık Özgür.

ANKA
21-03-2016, 12:58
İyiden iyiye İsmail'e rakip oldun;) Emeğine sağlık Özgür.

Teşekkür ederim Cem suskun için de düşünüyorum birşeyler...
Ben açılır tavan yapayım diyorum cabrio coupe olsun mondi:)
Mondeo'yu İsmail'e veresim var sırf ne yapacağını merak ettiğim için:)

Bu arada 80bini devirdik mondi ile

ANKA
23-03-2016, 01:56
Bugün de sürekli gözümün iliştiği vites topuzunu söktüm, geçenlerde körüğü elden geçirmiştim boyayıp parlatıp deliği tamir edip takmıştım ama topuzdaki aşınma çok batmaya başlamıştı gözüme.
Neyse aldım topuzu elime deri boyası vardı evde boyadım 2-3 kat ama o çirkin aşınma görüntüsü kaybolmadı. Sonra hafif bir zımpara yaptım komple, zımparanın numarasını büyüterek yüzeyi pürüzsüz hale getirmeye çalıştım, ardından keçe ile parlatmaya çalıştım ama deri ya kalitesiz ya da suni deri olduğundan bir türlü istediğim gibi olmadı. Sonra biraz daha zorladım derisi bir köşeden attı, oraya yama yapayım falan derken sinirlenip numara kısmını çıkardım sonra derisini komple söktüm attım :)
Ne yapabilirim diye düşündüm evde eski cüzdan, çanta avına çıktım cüzdanın derisi orijinal ama çok yıpranmıştı o yüzden onu eledim. Bir kongrede verilen bir evrak çantası vardı askısız işe yaramaz bir şey, onun iç kısmından deri kestim ilk kestiğimi kısa kesmişim olmadı sonra onu kalıp yapıp daha büyük bir parça kesip yavaş yavaş yapıştırdım. Balli tarzı bir yapıştırıcı kullandım, topuzun üst kısmı oval olduğu için deriyi saç kurutma makinesi ile ısıtıp gerdim biraz hafif kırışıklık kaldı haliyle çünkü deri biraz kalındı. Sonra alt tarafı da yapıştırdım bekledim en son numara kısmını da takınca fena olmadı sanki. Daha iyi bir deri bulunca değiştiririm yine ama şimdilik bence gayet güzel oldu. Sizin de aşınmış topuzunuz varsa önce evde bir arama tarama yapın uygun bir deri bulamazsanız ayakkabıcı veya kumaşcıdan uygun bir deri alın. Kaliteli suni deri olsa ince yapılı bence gayet güzel olur.

Elde ettiğim sonuç bu:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203508_zps3qdgtlly.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203508_zps3qdgtlly.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203519_zpsmi4hwcsl.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203519_zpsmi4hwcsl.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203529_zpsng334cwo.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203529_zpsng334cwo.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203539_zpsbjfly7jk.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203539_zpsbjfly7jk.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203551_zps1oxfgaca.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203551_zps1oxfgaca.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203604_zpsocpr5lay.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203604_zpsocpr5lay.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203606_zpsky9gkzii.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160322_203606_zpsky9gkzii.jpg.html)

Topuz sanırım 80 lira imiş o da orijinal mi bilmiyorum. Hiç vermeye gerek yok 80 lirayla başka işler yapılır. Bunun maliyeti sıfır çünkü şuan :)

Yenilikleri paylaşmaya devam...

rocker307
23-03-2016, 08:00
Hem başka işler yapılır o ayrı hem de el becerisi gelişmiş tecrübe artmış olması başka avantaj:) eline sağlık hocam

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

kırmızı35
23-03-2016, 11:34
Maşallah hocam elinize sağlık güzel uygulamalar yapmışsınız
Hep böyle oluyor değilmi arabalarımızı keyfimize göre binbir uğraşla istediğimiz kıvama getiriyoruz adam ediyoruz sonra yapacak birşey bulamayınca sıkılıp değiştiriyoruz keyfini başkası sürüyor. İstermiziniz şimdi bir insignia denk gelsin :)

ayzinim
23-03-2016, 11:45
Emeğine sağlık Özgür. Tebrik ederim :alkis2 Çok başarılı olmuş.

ANKA
23-03-2016, 11:49
Maşallah hocam elinize sağlık güzel uygulamalar yapmışsınız
Hep böyle oluyor değilmi arabalarımızı keyfimize göre binbir uğraşla istediğimiz kıvama getiriyoruz adam ediyoruz sonra yapacak birşey bulamayınca sıkılıp değiştiriyoruz keyfini başkası sürüyor. İstermiziniz şimdi bir insignia denk gelsin :)

Mondeoyu satayım parasal durumlar da elverirse neden olmasın insignia ya hayır demem. Cem gibi çip de yapacağım suskunu kullanınca zehirlendim :) alt devirlerdeki güç hissi harika.

Emeğine sağlık Özgür. Tebrik ederim :alkis2 Çok başarılı olmuş.

Teşekkürler Cem deriye de el attım sonum hayrolsun :)

mimit
23-03-2016, 12:05
Bir takım Led sahibini bekliyor :)

ANKA
23-03-2016, 12:17
Doğru diyorsun Mehmet haftaya yapalım geç kalan mini detay buluşmasını.

mimit
23-03-2016, 12:23
Bende ön far,arka stop ve çamurluk sinyallerinin,arka kapı gergilerinin siparişini verdim hocam 28 29 u gibi elime geçer,onları takmadan önce şu akım olayını oktay ustaya gösterelim :) Yoksa led dayanmayacak bu araca :) Orijinal ön far da bulamadım zaten depo marka sipariş ettim ampulleri söküp takmak(park) orijinallerdeki kadar kolay olmayacak gibi.

ANKA
24-03-2016, 23:38
Topuzu taktım:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160323_170027_zpsq1fnf9vq.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160323_170027_zpsq1fnf9vq.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160323_170031_zpskoov9knv.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160323_170031_zpskoov9knv.jpg.html)

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/IMG_20160323_170035_zpsxzby5fst.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/IMG_20160323_170035_zpsxzby5fst.jpg.html)

Değişik oldu :) eskisinden keyifli bir dokunuşu var şimdi.

converse10
25-03-2016, 06:37
Güle güle kullan Özür Hocam

ilker22
25-03-2016, 09:20
Güle güle kullan hocam, marka model değişse de araca minik minik dokunuşlar yapmadan olmuyor di mi :)

ayzinim
25-03-2016, 09:50
Bence gayet şık ve güzel olmuş. Güle güle kullan. Aynı deriyle körüğü kaplama imkanın var mı? O zaman daha da gösterişli olur ;)

ANKA
25-03-2016, 10:21
Aynen ilker resmen dürtüyor insanı. Bakıp bakıp takıyorsun birşeyi kafaya.

Cem diyorsun ki dikiş nakış işine de gir :) gaz güzel ama gözüm kesmedi :)

mimit
25-03-2016, 10:58
Hocam dikiş işlerine falan başlayacaksanız konya sokağın biraz üst taraflarında ,vinlex,der,nubuk gibi şeylerde satılıyor,muhtemelen düşük ve orta kalite şeyleridr ama deneyebiliriz :)

ANKA
06-04-2016, 15:42
Herkese merhaba ani bir karar ile mondi ile son detay çalışmamı bugün tamamladım. Arkadaşlar sol dizimde menisküs başlangıcı olduğu için otomatik araba almam gerekiyor o yüzden istemeden olsa satıyorum mondiyi. Buyurun son detay resimlerimiz:
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/03_zpsq3jxijin.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/03_zpsq3jxijin.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160406_135241_zpscwo7gxzd.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160406_135241_zpscwo7gxzd.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/02_zpsa6kkviib.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/02_zpsa6kkviib.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/05_zpsb0cjihl6.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/05_zpsb0cjihl6.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/01_zpsapgdupjx.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/01_zpsapgdupjx.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/07_zpsg0zknvy7.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/07_zpsg0zknvy7.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160406_123301_zpsfp9mqfio.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160406_123301_zpsfp9mqfio.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160405_172339_zpshfwmklr9.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160405_172339_zpshfwmklr9.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/04_zpsnavgspxj.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/04_zpsnavgspxj.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160406_123250_zpsnlofae3k.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160406_123250_zpsnlofae3k.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160405_172421_zpsp0fqkbsn.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160405_172421_zpsp0fqkbsn.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160406_120123_zpsks96cyim.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160406_120123_zpsks96cyim.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/IMG_20160406_123102_zpssyvwvkon.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/IMG_20160406_123102_zpssyvwvkon.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/09_zpsaqcfh0oy.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/09_zpsaqcfh0oy.jpg.html)
İlgilenen olursa ilan numarası 289143235. Arabayı biliyorsunuz zaten gözüm gibi bakıyordum, bir sürü ekleme yaptım. Hayırlısı artık bakalım.

ayzinim
06-04-2016, 15:54
Öncelikle geçmiş olsun Özgür. Sağlık her şeyin önünde geliyor. Senin adına hayırlısı olsun. Daha tadını bile çıkaramadan satıyor olmana da üzüldüğümü belirtmek isterim. Bu arada gemiden inip şimdi takaya mı bineceksin:gül4:

ANKA
06-04-2016, 16:12
308 mi alsam diyorum ama onlar da uçmuş ucuz araba kalmadı. Varsa aklınızda bulunsun

tebukan
06-04-2016, 16:37
Hayırlısı olsun. Emekli olunca bende bir mondi alacağ

tsinanb
06-04-2016, 17:31
Hayırlısı olsun Özgür abi. Yine bir peugeot ile seni görmek isteriz.

Ömer Gedik
06-04-2016, 17:38
Peugeot ile dönüş olur umarım. Geçmiş olsun bu arada

ANKA
06-04-2016, 17:56
Sağolun, mondeo sonrası c sınıfı zor gelecek ama Geçiş sürecinde 308 c4 astra düşünüyorum bakalım. Aklınızda olsun düzgün uygun araba olursa haber edin

tsinanb
06-04-2016, 18:17
Sağolun, mondeo sonrası c sınıfı zor gelecek ama Geçiş sürecinde 308 c4 astra düşünüyorum bakalım. Aklınızda olsun düzgün uygun araba olursa haber edin
Abi 508 düşünmüyor musun

ANKA
06-04-2016, 18:28
Yok Sinan 508 kasayı komple yenilerse belki. Mondeodaki sportif sürüş zevkini insignia dışında veren olmadı. Superb 508 passat çok ağırkanlı geliyor bana. İnsignia alabilirsem zaten çipleyip 192 hp yapacağım. Artık daha sık görürsün Diclekent bulvarında :)

tsinanb
06-04-2016, 21:36
Yok Sinan 508 kasayı komple yenilerse belki. Mondeodaki sportif sürüş zevkini insignia dışında veren olmadı. Superb 508 passat çok ağırkanlı geliyor bana. İnsignia alabilirsem zaten çipleyip 192 hp yapacağım. Artık daha sık görürsün Diclekent bulvarında :)
Hayırlısı olsun abim :) arabayı yenileyince gelecek misin buraya? :)

ANKA
06-04-2016, 21:57
Yaza bir sorun olmazsa başlarım Diclede Sinan. Hayırlısı bakalım yaz gelsin :)

xweser
06-04-2016, 22:14
Geçmiş olsun. Hayırlı satışlar.

tsinanb
06-04-2016, 22:39
Yaza bir sorun olmazsa başlarım Diclede Sinan. Hayırlısı bakalım yaz gelsin :)
Memlekete dönüş var yani. Abi ben gitmeyi planlıyorum sen geliyorsun. :) geleceksen ramazandan sonra gel abi cehennem gibi oluyor bilirsin :)

ANKA
08-04-2016, 16:22
Biri mesaj atmış "Hocam son hızda devri kaç oluyor" diye. Ne kadar şuursuz var memlekette sanane diyecektim cevap bile vermedim. Araba satmak da zor almak da zor. Sıfır alıp sonra takasa verip yine sıfır almak lazım.

ayzinim
08-04-2016, 17:43
Bu iyi gene. İnek yada koyun takas öneren bile var :D Millet şaşırmış iyice.

tsinanb
08-04-2016, 20:07
Aynen abi rcz ye sütçü ineği takas teklif edeni gördük 😂😂

ANKA
09-04-2016, 15:01
Veee mondeo hikayesi de burda bitti. Yine bir arabayı daha adam edip veriyorum birine :)

Bir anlık kararla ağzımdan çıktı 52500e verdim mondimi. Abuk subuk arayan soranlardan sıkıldım. Adam ailecek gelmişti gerçek müşteri idi ben de verdim gitti. Alana da bana da hayırlı olsun. Az bi zarar ettim ama 6000 km bindim mondeo nun zevkini yaşadım bunlar yanıma kar kaldı. 6 aylık süreçte mondeoya yaptığım eklemeler için feyz aldığım herkese teşekkür ediyorum.
İlgili moderatör arkadaşımız konuyu kapatabilir.
Şimdilik hoşçakalın yakında yeni arabayla görüşürüz.

daschund
09-04-2016, 15:23
Özgür Hocam Hayırlısı Olsun ...
Yeni Aracını Merakla Bekliyoruz...

ayzinim
09-04-2016, 15:32
Alana da satana da hayırlı olsun Özgür. Umarım peugeot ile tekrar aramızda olursun.

tsinanb
09-04-2016, 15:57
Özgür abim hayırlı olsun. En kısa zamanda yeni bir macerayla aramıza dönmeni umuyorum arayı fazla uzatma :)

kırmızı35
09-04-2016, 19:26
Hayırlısı olsun..

converse10
09-04-2016, 20:25
Hayırlı olsun yeniden

ANKA
09-04-2016, 21:16
Sağolun arkadaşlar. 37 38 bine düzgün araba bakının bana. Dizel olması tercih sebebidir.

Ömer Gedik
09-04-2016, 21:16
Hayırlı uğurlu olsun

ANKA
11-04-2016, 22:30
Sağolun arkadaşlar bugün vedalaştık mondi ile nedendir bilmem ama envy kadar koymadı. Ona çok üzülmüştüm. Bakalım ne gelecek sürprizlere hazır olun :)

kırmızı35
11-04-2016, 23:30
Bi insignia yakışır