PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Helix Ses sistemi hakkında

Cem B
17-11-2015, 22:19
merhabalar,

Daha önce kullandıgım DLS ve İnfinity markaları dısında bu markayı malesef geç fark etmiş bulunmaktayım. Çok ciddi olarak bu uygulamayı kompenant +amfi + sub ile yapmayı düsünüyorm.Ortalama maliyeti 4000 L civarında olacak. Sizden ricam ise bu marka ile ilgili fikirleriniz düsünceleriniz ve deneyimleriniz.

Şimdiden teşekkürler.

rocker307
18-11-2015, 00:50
Konu açmışsın zaten sonradan gördüm:)

Helix kaliteli bir alman markasıdır. Bende şu anda h1000 mono amfisi var. Tonlu ve yumuşak çaldırıyor tam istediğim gibi..

Model bilgisi verirsen daha ayrıntılı yorum yapabilirim..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

Cem B
18-11-2015, 01:55
Dostum şimdi şöyle çok bir bilgiye sahip değilim. sadece marka üzerinden konuştuk. senin özellikle önerebilecegin hatta tutarı da aşşagı çekebilecegimiz bir durum vrmı mesela :)

rocker307
18-11-2015, 10:02
İkinci ele girecek misin ve tam olarak nasıl bir sistem düşünüyorsun? Bass ağırlıklı mı olsun yoksa ses kalitesi mi iyi olsun veya gür ses olsun ortalık mı inlesin? Başka markalar da önerebilirim..

rocker307
18-11-2015, 10:11
Eğer hepsinin tek marka olma zorunluluğu yoksa subwoofer olarak re audio markasını incelemeni isterim. 2 tane Rex 8d4 veya tek sex 10d4 takılabilir.

Orjinal teyp değişmesin dersen de audison bit ten işlemci; önlere hertz space 6 gibi güçlü bir mid veya helix rs 6.2; amfi olarak helix marka 4kanal ve mono ayarladık mı canavar gibi bir sistem olur..

Teyp değişebilir dersen 3yol aktif bir clarion veya pioneer alırız bit ten işlemciye gerek kalmaz..

Bu kadar para vermem ucuz bir şey olsun dersen sandart bir şeyler de önerebilirim..

Cem B
18-11-2015, 19:23
Baris teyp degismeyecek.mumkunse sistem helix olacak. Kapilar degisecek ve bass olacak.ikinci el dusunmedim hic arastirmalar bitince uygun birseyler bulursak
İkinci el icin neden olmasin diyebiliriz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

rocker307
18-11-2015, 23:14
helix ürünlerini kadıköyde berk hifi satıyor ama fiyatlar ucuz değildir pek. fiyat aldığın setin modellerini yazarsan daha sağlıklı yorum yapabilirim.

Cem B
18-11-2015, 23:26
Bir iki gun icinde detayli olarak yapilacaklar modeller vs hepsini bende ogrenecegim.henuz karar vermedim ama.farkli seyler de olabilir :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Pars
19-11-2015, 00:26
tesisat mı dedi biri yorum yazmadan olmaz .helix verdiyi ses e göre parasının karşılını veremıyor
Anfiler Alpine /// kullanmalısın daha az gürültü daha az enerji tüketimi daha net ses kalitesi... yeterki anfilerin kaliteli ses göndersin gerisi gelir zaten
midleride JL Audio gayet başarılı sub bas bu senın nasıl bas sesi istediyine kalmış
ALPİNE PDX-4.100 AMFİ ALPİNE PDX-1.600 ANFİ JL Audio C5-650 16 CM mid

mimit
19-11-2015, 10:18
Bende bir şeyler yazmak istedim, hoparlör amfi evet kaliteli olmalı ama sistemin damarları da yani kablolar da çok önemli, helix güzel bir marka ama biraz bence de tam olarak o paralara değmez, küçük farklarla audison focal gibi markalar da temin edilebiliyor, ayrıca en güzel amfiyi de ve hoparlörleri de alsanız kablolarda ki veri kaybı ürünlerin performansını olumsuz etkiler, bunun içinde kablolar ve işçilik çok önemli.

Gürültülü bir şey mi istiyorsunuz yoksa tatminkar seviyede kaliteli müzik mi? çift bass çok ses çıkarır ama doğru bileşenleri olmazsa gürüntüden öteye gitmez olay ama kaliteli müzik dinlemek için 20 cm lik bir bass bile vay be demek için yeterli olabilir.

Cem B
20-11-2015, 01:39
Size şöyle söyleyeyim ben en iyisi. Benim eski aracımda infinity 100 rms lik iki takım compenant Jbl 5 kanal amfi özelliklerini hatırlamıyorum. 400 rms lik kenwood sub vardı. Ben çok memnundum sesinden .bilenler bilir aracımı. Fkat bu helix i dinleme fırsatım oldu ve eski sistemi sorgulamaya başlattı bana.Şuan ki aracımda da orjinal denon ses sistemi var. sesten anlamayanlar için çok yeterli gelse de bana gelmiyor. firmadan takılacak parçaların listesini ve özelliklerini istedim yarın bende olurlar daha detaylı konuşmuş oluruz :)