PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : katlanabilir yan aynalar sorunu

utku308
04-11-2015, 16:47
Bu sene katlanabilir aynalar kapanırken ve açılırken çok titreme yapmaya başladı. Arabayı bakıma götürdum ve bu olayı söyledim . tamam abi hallederiz felan dedi ama hala devam ediyor sizce bu sorun nedir ?
Şimdiden teşekkürler :) Peuget 308 2013

woonmalker
04-11-2015, 18:55
Ayni sorun bende de var :) aynalarin dip kismi kirlenmis yikattim iyice azalmisti ama tekrar basladi . kirden olabilir, orada yaglanan kisim var mi bilmiyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

utku308
04-11-2015, 19:04
[QUOTE=woonmalker;214391]Ayni sorun bende de var :) aynalarin dip kismi kirlenmis yikattim iyice azalmisti ama tekrar basladi . kirden olabilir, orada yaglanan kisim var mi bilmiyorum.

Tesekkurler yarin ilk isim onu denemek olcak

mimit
04-11-2015, 21:24
aynaların açılıp kapanmasını sağlayan dişliler,plastik,zamanla toz gire girere dişliler arasındaki yağa tutunuyor ve tabaka oluşturuyor,böyle çalışma esnasında da dişli yuvaları ve motor zorlanıyor,yuvalarda izler oluşuyor temizlenince bir süreliğine düzelecektir ama yuvalarda iz olduysa eskisi gibi olmuyor maalesef.sadece dişlilere değil motorları da kontrol ettirmek temizletmek ve yağlamak gerekir,genelde gres yağ kullanıldığı için maalesef toz tutma oranı da yüksek oluyor.

utku308
04-11-2015, 21:38
farları açılıp kapanmasını sağlayan dişliler,plastik,zamanla toz gire girere dişliler arasındaki yağa tutunuyor ve tabaka oluşturuyor,böyle çalışma esnasında da dişli yuvaları ve motor zorlanıyor,yuvalarda izler oluşuyor temizlenince bir süreliğine düzelecektir ama yuvalarda iz olduysa eskisi gibi olmuyor maalesef.sadece dişlilere değil motorları da kontrol ettirmek temizletmek ve yağlamak gerekir,genelde gres yağ kullanıldığı için maalesef toz tutma oranı da yüksek oluyor.

Peki bunu servisden baskasi takıp sökmesi bi sıkıntı yaratir mı ? Bu arada çok teşekkurler

mimit
04-11-2015, 21:58
yani kendiniz yapabilirseniz ne ala,kimse sizin kadar hassas davranmaz aracınıza, güzelce açılıp kapanırsa bir sorun olmaz,garanti anlamında konuşuyorsak,yani aynada ki herhangi bir şeyi de zaten garanti kapsamına sokacaklarını sanmam, başka bir model de başımıza geldi, ayana açılıp kapanmıyordu,dişli sıyırmış,dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece kırılmaz dediler garanti kapsamına almadılar, Bir de kış aylarında yaşadığınız yerde don gibi bir durum varsa kış aylarında bu özelliği kullanmayınız,dediğim gibi dişliler plastik,zorlanınca kırılabiliyor.

utku308
04-11-2015, 22:03
yani kendiniz yapabilirseniz ne ala,kimse sizin kadar hassas davranmaz aracınıza, güzelce açılıp kapanırsa bir sorun olmaz,garanti anlamında konuşuyorsak,yani aynada ki herhangi bir şeyi de zaten garanti kapsamına sokacaklarını sanmam, başka bir model de başımıza geldi, ayana açılıp kapanmıyordu,dişli sıyırmış,dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece kırılmaz dediler garanti kapsamına almadılar, Bir de kış aylarında yaşadığınız yerde don gibi bir durum varsa kış aylarında bu özelliği kullanmayınız,dediğim gibi dişliler plastik,zorlanınca kırılabiliyor.

Cok tesekkur ederim musait oldugum zaman servise götürüp yaptırmayı denicem tekrar tesekkurler