PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot Yeni 208

Kapadokya
03-11-2015, 19:15
Öncelikle tüm ForumPeugeot üyelerine selamlar ve saygılar.
2 ay önce yeni Peugeot 208 aldım ve böyle bir forum sitesi olduğunu bilmiyordum.
Forum üyesi (askerlik) arkadaşım Bekir'in de Peugeot ya olan ilgisini bildiğim için, onunla konuştuğumuzda, onun tavsiyesi üzerine foruma üye oldum.
Yaklaşık 3 yıl kadar kullandığım Citroen C4 aracımdan memnundum. Peugeot ile kardeş marka olduklarını bildiğimden ve markanın kalitesine güvendiğimden 2 ay önce aldım aracımı. Araç henüz bir aylıkken ön kaputta 3 yerde en büyüğü avuç içi kadar vernik soyulması oluştu. Aldığım bayiye götürdüğümde bayinin genel müdürü boya ustasını çağırdı ve kaputu gösterdi. Neden olmuş olabileceğini sordu ustaya. Usta da bakar bakmaz "bu bölgeye boya atılırken yoğunluk oluşmuş bu nedenle de vernik soyulmuş" dedi. Müdür bey talimat verdi ve kaputun hasarlı bölgesinin resminin çekilerek, tutulacak tutanak ile merkeze gönderilmesini söyledi. Bana da "hafta içi biz sizi ararız" diyerek beni gönderdiler. Bugün Peugeot müşteri hizmetlerini aradım ve Mahperi isimli bir bayan ile görüştüm. Durumu anlattım. "Aldığınız bayii sizi bilgilendirecekti" dedi. Beni aramadıklarını söyledim. "Bize gelen tespit raporuna göre hasar dış etkenlerden oluşmuş. Bu durumda bizim yapabileceğimiz bir şey yok" dedi. Güya taş çarpması sonucu oluşmuş. "Gün içerisinde aldığınız bayii sizi arayacaktır" dedi ama henüz kimse aramadı. Bu konuda bana yardımcı olabillecek birisi var ise yardımlarını bekliyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol takip etmeliyim. Herkese iyi akşamlar.
http://i.hizliresim.com/B4NZOD.jpg (http://hizliresim.com/B4NZOD)
http://i.hizliresim.com/rRpg1V.jpg (http://hizliresim.com/rRpg1V)

coosmanli
03-11-2015, 19:34
abi kötü olmus öncelikle söyle belirteyim 0 araba alırken bile sıkıntılar olabiliyor cok yakın arkadaşım golf 7 1.6 tdi 110 hp full ledli aldı bir galerici arkadaşım arabayı gördügünde bu arabada boya var demesi üzerine makina ile boya testi yaptık ön kaput ve sag kapıda boya oldugu tespitine vardık dogus otoya gidip sölemelerine ragmen dogus oto hicbirşey yapmadı laflarla oyalamaya basladılar daha sonra arkadaşım dava actı ama sonuc nafile birşey degişmedi bu olay peugeottada olabilir onlar size 0 araba vermezler

Uludag
03-11-2015, 19:37
Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum.Bu boyutta bir açılma taşla maşla olmaz,bununla sıyıramazlar.Bastırın sayın hocam akıl mantık var nasıl bir taş ki bu şekilde vernik açacak ve sac hiç zarar görmeyecek.Ustanın ilk söylediği yorumdan yola çıkın bastırabildiğiniz kadar bastırın.Küçük taş çarpması olsa ufaktan vernik zarar görüp sonra açılma olmuş derlersede zarar veren taş boyayıda alır ordan.İnşallah kısa sürede sizi memnun edecek bir karar alırlar. :(

serdarhoca
03-11-2015, 19:53
Musteri hizmetleri sizi sallamis. Hicbir tas carpmasi boyle bir zarara neden olmaz. Kaldi ki 6 yasindaki aracimda 50 tas izi var kaputta ama hicbirinde vernik atmasi yok... Uste cikmaya calisirlarsa biraz bastirin,sert olun.Baska forumda denk gelmistim,bu sorun icin bir miktar para ve onarim teklif edebilirler...

mimit
03-11-2015, 19:54
Türkçe güzel bir şikayet dilekçesi hazırlayın 40 50 lira karşılığında fransızcaya çevirtin ve direk peugeot a gönderin, dilekçenin bir bölümüne sağlıklı iletişim kurabilmek adına yaptığınız masrafı da ayrıca belirtin, maili bir hafta arayla bir kaç defa gönderin peugeot Türkiye size geri dönecektir, başka bayilere de gidip mümkünse yazılı bir rapor alın elinizde dursun.Malesef Peugeot Türkiye ayağı satış sonrası müşteri memnuniyetinde oldukça zayıf. Farklı bir konuda benzer bir girişimde bulunduk, bir ay içinde olumlu bir geri dönüş oldu,sorun başka bir serviste giderildi, bazı indirimler ve ücretsiz uygulamalar cabası oldu.

icemy
03-11-2015, 20:41
Başka bir forumda aynı renk 208 kullanan arkadaştada aynı problem var.Hatta kırmızı renk 1 serisinde tamponda yaşayan başka bir arkadaş var.
Sorun tamamen üretim kaynaklı.Nasıl bir malzeme vermik vs. kullanmışlarsa ortaya çıkmış.Bu renkten uzak durmak gerek.Yıllarca araç kullanıyoruz.Hiç başımıza gelmedi.Bu renkte bu sorunu yaşayan bildiğim ikinci 208

canmühür
03-11-2015, 21:32
Bildigin ayipli mal satışı yapilmis. Taş gelmesi ile vernik atmasi olusan tek bir araba gormedim ben. Tasin geldigi yer ya sacı buker yada boyaya mutlak surette zarar verir zaten bunlari yapamayacak kadar kucuk tas carpmasida belli dahi olmaz. Kesinlikle türkçe ve fransizca olarak iki metin yazilip, peugeot turkiye ve peugeot fransaya gonderilmesi, yumusak bir dillede isteklerinizin karsilanmamasi durumunda bu işin sonucunun mahkemede tum haklarinizi arayacaginizi belirterek yollanmasi ve hatta peugeot turkiyeye ayni zamanda taahahutlu postayla gonderilmesi gereklidir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tsinanb
04-11-2015, 07:36
Böyle bir sorunu kırmızı bir yeni 308 De de görmüştüm onun bagaj kapağında vardı bu durum. Bence fransızca ve türkçe olarak metin yazılıp peugeot ya gönderilmeli. Peugeot türkiyeye bırakırsanız çok uğraştırırlar sizi. Fransa'ya ulaşırsanız dönüş alacağınızı umuyorum. Ayrıca ben de kıl oldum bugün arabanın her yerine bakacağım var mı böyle bir şey diye

Ömer Gedik
04-11-2015, 07:40
Kimyasal vb deseler anlayacağım da hangi taş böyle hasar oluşturabilir ki. Fabrika Boya Hatası gibi görünüyor. Bence de hakkınız arayın. Tüketici Hakem Heyetine de başvuru yapabilirsiniz ama öncelikle arkadaşların dediği gibi Peugeot Türkiye ve Peugeot Fransa ile kontak kurun.

Kapadokya
04-11-2015, 19:10
Yorum yapıp bana yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ben de bu işin peşini bırakacak değilim elbet. Araç alırken 2 nci el almadım ki vay boyalıymış, vay kazalıymış diye uğraşmak istemediğimden. Lakin gördüğünüz gibi, sıfır olarak aldığım araç 1 ay sonra böyle bir sorun oluşturdu. Kızdığım bir durum da şu ki, eski arabanızı bile sanayide basit bir boyacıya boyatsanız en az 1 sene garanti verir. Benim aldığım sıfır araca yetkililer "Bizim yapacağımız birşey yok" diyorlar. Dışardan etkenlerle 1 ay içinde araba bu hale geldiyse, bir yıl olmadan araba kabak gibi soyulacak demektir.

Bekir
04-11-2015, 21:41
Erkan cım aramıza hoş geldin ve tekrar geçmiş olsun inan bende çok üzüldüm. Arkadaşlarında dediği gibi kendi işimden biliyorum yurt dışına yazılan yazının etkisi çok daha büyük ve sonuca ulaşmak daha çabuk oluyor çözüm ne şekilde ne olur bilmiyorum ama umarım seni mutsuz etmeyecek bir şekilde sonuçlanır.

RcA
06-11-2015, 11:33
hızla gelecek taş iz yapması hafif ezmesi lazım. ki oda olsa taş böyle soymaz. yanlış cila , boya sökücü , yıkama hatası gibi ıvırzıvır bahaneler bulsalar daha mantıklı olurmuş. Araç fabrikada boyanırken kir kalmıştır. onlarda hata olabılır. Malesef Türkiye Peugeot servis sayısı iyice azaldı. çok ilgisiz davrandıkları oluyor. Geçmiş olsun.

selcukalti
08-11-2015, 21:22
Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten moral bozucu bir durum. İnşallah en kısa zamanda sonuca ulaşırsın. Bende (208 gt lıne 1.2 pure tech eat6 ) almak istiyorum, hatta girişimlere başladım ama araç hiçbir bayide yok. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarırlarsa çok sevinirim. Şanzıman nasıl motor uyumu yalıtım gibi değerler

tsinanb
08-11-2015, 23:11
Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten moral bozucu bir durum. İnşallah en kısa zamanda sonuca ulaşırsın. Bende (208 gt lıne 1.2 pure tech eat6 ) almak istiyorum, hatta girişimlere başladım ama araç hiçbir bayide yok. Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarırlarsa çok sevinirim. Şanzıman nasıl motor uyumu yalıtım gibi değerler
Forumda bildiğim kadarıyla bu aracı test eden yok. Bayilerdeki test araçları 1.2 82 hp veya 1.6 e-hdi 92 hp. 1.2 gt line çok yüksek bir fiyata geliyor belki de bayiler yüksek fiyat nedeniyle getirmiyor aracı sipariş bekliyorlar. Benim tavsiyem 110 beygirlik gt line a 70 bin lira vereceğinize 208 beygirlik 208 gti alın 78 bin liraya keyfini çıkarın

Ömer Gedik
09-11-2015, 06:40
Sinan aracın otm. Olduğunu kaçırdın sanırım.

Peugeot genel merkez basına test aracı verecek sanırım. Bu aracın detaylarını ve test yazılarını yakında internette görürüz.

selcukalti
09-11-2015, 09:48
Evet otomatik alacağım Allah kısmet ederse. Umarım en kısa zamanda test videosu yayınlanır

Ömer Gedik
09-11-2015, 10:06
Evet otomatik alacağım Allah kısmet ederse. Umarım en kısa zamanda test videosu yayınlanır

Aracı yakın zamanda basın testlerinde göreceğiz teyit aldım. Henüz kimseye verilmemiş.

selcukalti
09-11-2015, 11:41
Konuştuğum bayi ağına göre şu ana kadar 4 kişi almış GTLINE' ı. Tek merak ettiğim şanzıman bu araçta nasıl. sallantı gibi şeyler varmı?. Birde eat 6 biliyorsunuz 308 ve 508 lerde deri vites koluyla geliyor. Bunda da öyle mi? yoksa bu eski pıane black gibi gözüken şanzıman kolu mu acaba? çok meraktayım

selcukalti
09-11-2015, 11:53
Aracı sedefli beyaz olarak sipariş vericem Allah kısmet ederse. 4 tane Cam Rüzgarlıkları, Ön-Arka Paçalıklar, Bagaj Havuzu, Kırmızı Kenar çizgili İç Dikiz Ayna Kapağı, Kırmızı Kenar çizgili DIŞ Dikiz Ayna Kapağı ve Üst Spoyler ancak Spoyler'ı siyaha boyatmak istiyorum. Sizce nasıl olur. Başka fikirler varsa lütfen söyleyin.

tsinanb
09-11-2015, 16:36
Konuştuğum bayi ağına göre şu ana kadar 4 kişi almış GTLINE' ı. Tek merak ettiğim şanzıman bu araçta nasıl. sallantı gibi şeyler varmı?. Birde eat 6 biliyorsunuz 308 ve 508 lerde deri vites koluyla geliyor. Bunda da öyle mi? yoksa bu eski pıane black gibi gözüken şanzıman kolu mu acaba? çok meraktayım

Aracı sedefli beyaz olarak sipariş vericem Allah kısmet ederse. 4 tane Cam Rüzgarlıkları, Ön-Arka Paçalıklar, Bagaj Havuzu, Kırmızı Kenar çizgili İç Dikiz Ayna Kapağı, Kırmızı Kenar çizgili DIŞ Dikiz Ayna Kapağı ve Üst Spoyler ancak Spoyler'ı siyaha boyatmak istiyorum. Sizce nasıl olur. Başka fikirler varsa lütfen söyleyin.
Hayırlısı olsun arabayı alın gelsin de yapacak zaman var eminim güzel olacaktır. :) eat6 şanzımanı 308 de kullanıyorum herhangi bir sıkıntı vuruntu yok çok konforlu bir şanzıman içiniz rahat olsun. Vites topuzu hakkında bilgim yok malesef keşke bayiye sorsaydınız bunu

selcukalti
09-11-2015, 16:56
Bayiye sordum eski tip dediler ama kafama yatmadı. 308 ve 508 lerde deri kolçaklı eat 6 var. Benim arabamda neden yok:gül8:
şu anda kullandığım honda jazz arabamda kesinlikle vites geçileri , yokuşta kaydırma ve trafikte sarsıntı gibi durumlar yaşamıyorum. Sizin Aslan Parçası 308 EAT6 da bu şekilde mi?

tsinanb
09-11-2015, 18:52
Bayiye sordum eski tip dediler ama kafama yatmadı. 308 ve 508 lerde deri kolçaklı eat 6 var. Benim arabamda neden yok:gül8:
şu anda kullandığım honda jazz arabamda kesinlikle vites geçileri , yokuşta kaydırma ve trafikte sarsıntı gibi durumlar yaşamıyorum. Sizin Aslan Parçası 308 EAT6 da bu şekilde mi?

Keşke 308 vites topuzu gibi olsaydı bence böyle daha şık. Vites yollarının açıkta kalıp görünmesinden hiç hoşlanmıyorum. Yokuşta kaydırma kesinlikle yok zaten Hill holder var 3 sn boyunca aracı tutuyor 3 sn sonrasında freni bıraktığında da şanzıman kaydırmıyor arabayı. Sakin kullanımda da spor modunda da sarsıntı vuruntu yaşamadım çok memnunum. tek dezavantajı tork Konvertörlü olduğu için yakıt tüketiminin şehir içinde manuele göre biraz fazla olması ama performansı etkilemiyor ivmelenme çok iyi

selcukalti
09-11-2015, 20:16
MaşAllah güle güle kazasız sıkıntısız kullanın inşallah. Evet bende o vites koluna taktım açıkçası. Hayırlısı artık acaba 2016 modelleride öylemi olacak valla öyleyse beklerim. Şehir içinde ne kadar yakıyor sizin arabanız.

tsinanb
09-11-2015, 21:57
MaşAllah güle güle kazasız sıkıntısız kullanın inşallah. Evet bende o vites koluna taktım açıkçası. Hayırlısı artık acaba 2016 modelleride öylemi olacak valla öyleyse beklerim. Şehir içinde ne kadar yakıyor sizin arabanız.
Teşekkür ederim :) umarım siz de istediğiniz aslana en kısa sürede kavuşursunuz :) vites kolunu değiştireceklerini sanmam :( benim araba 1.6 BlueHDI 120 hp Şehir içinde en sakin halimle 6 litre gördüm daha altına indiremedim şu an 6.5-6.7 arası değişiyor. normal kullanımda 6.5-7 litre arası tüketimi benim için. Bir önceki arabamıza göre 1 litre daha fazla ama güç de 28 hp daha fazla ve otomatik vites farkı.

Ömer Gedik
10-11-2015, 10:02
208 EAT6 iç mekan vites Topuzu

Fuarda tarafımızdan çekilmişti.

http://i1110.photobucket.com/albums/h451/omerg308/Autoshow2015/IMG_5830.jpg (http://s1110.photobucket.com/user/omerg308/media/Autoshow2015/IMG_5830.jpg.html)

http://i1110.photobucket.com/albums/h451/omerg308/Autoshow2015/IMG_5831.jpg (http://s1110.photobucket.com/user/omerg308/media/Autoshow2015/IMG_5831.jpg.html)

İlgili Konu
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?8649-AutoShow-2015-(240-Foto%F0raf)&highlight=autoshow

tsinanb
10-11-2015, 12:27
Bu haliyle biraz daha şık duruyor vites topuzu

selcukalti
10-11-2015, 12:32
Hadi hayırlısı, fotoğraflar için teşekkürler. Umarım en kısa zamanda sonuçlandıracağım

mechanix
10-11-2015, 13:33
Hayırlısı olsun. Güzel araba.

Bekir
11-01-2016, 13:55
Konu başlığında boyanın cila atma sorunu olan arkadaşım tesadüfen nette gördüğü bir peugeot ceo suna öylesine bir twit atmış üç gün sonra arkadaşımı peugeot tan arayarak kaputu tamamen değiştireceklerini söylemişler ve kaputu değiştirerek sorunu çözmüşler.

raikkonen
23-04-2017, 21:55
Konu başlığında boyanın cila atma sorunu olan arkadaşım tesadüfen nette gördüğü bir peugeot ceo suna öylesine bir twit atmış üç gün sonra arkadaşımı peugeot tan arayarak kaputu tamamen değiştireceklerini söylemişler ve kaputu değiştirerek sorunu çözmüşler.

Birebir aynı sorun kırmızı 208'imde var ve 14 aylıkken karşılaştım. Ve çevremdeki nerdeyse tüm kırmızı 208'kerde KAPUT bölgesinde vernik atıyor. Servis müdürü bile bu nedenle boyanan aynı renk ve model araçlar olduğunu bizzat söyledi. Peugeot bariz asli kusurlu. Acaba kaputun değişmesini sağlayan tweet nerde? Bende görmek istiyorum.

https://mobile.donanimhaber.com/14-aylik-yeni-peugeot-aracta-vernik-atmasi-ustatlar-iceri-resimler-guncellendi--106750555

Peugeot, bu saatten sonra asla alınmaz. Mahkemelik ve malının arkasında durmayan basit bir firma benim gözümde malesef.

Maxim Picat, Carlos Tavares görün bunları.