PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atlatmış olduğum Trafik kazası (Maganda Kamyoncu içerir)

EuroAsia
31-10-2015, 10:29
Geçen hafta perşembe günü çok büyük bir trafik kazası atlattım.Sanırım verilmiş sadakam varmış,başka bir açıklama bulamıyorum.Ölüm ile burun buruna gelme duygusu çok acayip bir duyguymuş..

Bursa'lı arkadaşlar bilirler.Yunuseli Yeniceabat köyünden Şükrü Şankaya anadolu liseli tarafına doğru gidiyordum.İnanılmaz bir yağmur vardı insan önünü görmekte zorluk çekiyordu ve akşam olması da görüş açısını iyice düşürüyordu.
Tek gidiş tek geliş nispeten dar ama normal şartlarda iki kamyonun dahi rahatça geçebileceği genişlikte bir yol.Karşıdan kamyon geldiğini farkettim 40km civarı bir hızda ilerliyordum ama o karanlıkta büyüklüğünü,yolu ortaladığını son anda farkedebildim.Tamamen vücut kendisi refleks gösterdi direksiyonu biraz sağa kırdım sanırım hem kamyona sıfır geçtim hemde asfalttan dışarıya çıkmadım,tarlaya dalmadım.İsteyerek yapmadım,vücut o an birden refleks gösterdi.Kıl payı kurtuldum.. O refleksi vücut göstermeseydi muhtemelen benim olduğum sürücü tarafını alıp götürecekti.Köy yolu olduğundan dolayıda artık bir sonraki araç ne zaman gelirdi,ambulansı kim arardı yaşamsal fonksiyonlarımı yitirmiş mi olurdum bilmiyorum.Baştada söylediğim gibi sanırım verilmiş sadakam varmış..

O hava şartlarında plakasını göremedim.Kamerada ne kadar iyi de olsa o karanlıkta o hava şartlarında o hızda yakalayamamış plakasını ki yakalamasınıda açıkçası o ortamda bekleyemezdim.Eğer plakasını alma şansım olsaydı şahsi olarak bu işin peşini bırakmazdım.Herneyse,her işte bir hayır varmış dedikleri gibi.Video ve ekran görüntüleri aşağıdadır. Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip eylesin..

YouTube Video Linki :

https://www.youtube.com/watch?v=yuQWnBbhc34

Ekran Görüntüleri :
http://i.hizliresim.com/LEG5yJ.jpg
http://i.hizliresim.com/7PQ3Nm.jpg

ANKA
31-10-2015, 10:39
Kusura bakmayın ama kamyoncu tam bir hayvan. Bu ne arkadaş nasıl yaşıyoruz bu adamlarla aynı memlekette şaşıyorum.
Çok büyük kaza atlatmışsınız kesinlikle ölümcül olabilecek bir kaza olurdu. Böyle yollarda uzunları yakmak şart ve para olacak akıllı led farlı radarlı arabankullanılacak.
Neyseki allah korumuş gerçekten.

Uludag
31-10-2015, 11:12
Büyük geçmiş olsun hocam.

mstfkarsli
31-10-2015, 11:13
hocam geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Biz ne kadar dikkatli olursak olalım bizimle bitmiyor. maalesef.

woonmalker
31-10-2015, 11:14
Allah korumus gecmis olsun. Bu kamyoncuya hayvan derdim ama hayvanlara hakaret olur.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayzinim
31-10-2015, 11:16
Ucuz atlatmışsınız. Dediğiniz gibi verilmiş sadakanız varmış.

serdarhoca
31-10-2015, 11:25
Kamyoncuya ne desem hafif kalir.. Gecmis olsun. Ucuz atlatmissiniz...

tebukan
31-10-2015, 13:31
Çok geçmiş olsun. İşte bu yüzden alkollü araç kullanmak çok tehlikeli. Normalde gösterilen bu refleks, alkollü iken gösterilemez.

Gökay
31-10-2015, 13:39
Gecmis olsun.
Bu kamyoncuda kendi basini yesin insallah kimseye zarar vermeden!

tsinanb
31-10-2015, 15:04
Geçmiş olsun Allah korumuş

serdarhoca
31-10-2015, 17:30
Aksam haberde gosteriyordu. Bir tir soforu tiri ayagiyla kullaniyordu,koltuga uzanmis...

rocker307
31-10-2015, 21:04
Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Kamyonculardaki bu psikopatlık beni hep korkutmuştur..
Benzer bir olayı yıllar önce babam kullanırken biz de yaşamıştık.
Geçen yaz da ehliyet sınavında geçiş önceliği bizde olmasına rağmen kavşağı transit geçen bir kamyon bize çarpıyordu. Son anda benim tarafımdaki ikinci frene basıp sınav aracını durdurdum. Kamyon şoförü de pişmiş pişmiş gülüyordu. Direksiyonda aday olmasa peşinden giderdik sanırım:mad:

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

coosmanli
31-10-2015, 21:06
cok gecmiş olsun verilmiş sadakanız varmış

acemli68
31-10-2015, 21:13
Çok geçmiş olsun, o yolu çok iyi biliyorum.kesinlikle kullanmamayı tercih ediyorum onun yerine çevre yolu hem daha tasarruflu hemde daha çabuk bi okadarda güvenli çok büyük geçmiş olsun.

ebah17
31-10-2015, 21:24
çok geçmiş olsun

RTCH
31-10-2015, 22:25
çok geçmiş olsun rabbim beterinden korusun

ExCaLiBuR
01-11-2015, 01:53
Çok geçmiş olsun hocam. Benzer bir olay yazın Aksaray-Konya yolunda başıma geldi. Yol çalışması vardı. Ortaya duba koyup yolu gidiş geliş şeklinde bölmüşler. Kamyon kamyonu sollamaya çıktı. Defalarca selektör yaptığım halde solladı. Arkamda da 2 araç vardı frene asılıp mümkün olduğunca sağa geçtim. Son çare ortadaki kanala atmayı düşündüm. Solladığı kamyonda yavaşlayınca araya girdi kurtardık. Bu olayın aynısını geçen sene Sivas-Kayseri yolu Taşlıdere mevkinde yaşadım. Bu sefer otobüs otobüsü solladı.Tahmin edin hangi firmanın otobüsü? Neyse birebir aynısı olan iki kaza atlattık. Ortada ki dubalar da böyle kopuyor demek ki. Ağır vasıta kullanan bazı öküzler küçük araçları sallamıyor. Tecrübeyle sabittir.

EuroAsia
01-11-2015, 19:54
İyi dilekte bulunan herkesten Allah razı olsun teşekkür ederim.