PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol önden gelen ses

S.keskin
29-10-2015, 16:52
Arkadaşlar aracım 2009 model 308 thp otomatik 74000 km de.29 Ekim cumhuriyet bayramı tatili vesilesi ile dün samsundan Ankara'ya geldim. Pazar günü döneceğim. Ankara'ya girdiğim esnada özellikle frene basıldığında ama normal esnemelerde de zaman zaman duyulan tıkırtı gıcırtı şeklinde ses geliyor. Balata sürtmesi gibi değil yalnız. Kafama takıldı rahat edemedim. Bugün öğleden sonra abc Peugeot servisine gösterdim fakat usta sese tanıdık olmadığını, söküp araştırılması gerektiğini söyledi ve oradan ayrıldım. Yarın da Fatih Peugeot servisine göstermeyi düşünüyorum Samsun daki servis el değiştirdiğinden 2 ay hizmet veremiyorlar. Bu sebeple ankaradayken sorun ne ise halletmek istiyorum. Fikir olması açısından tavsiyeniz ve önerilerinizi almak isterim. Sorun neden kaynaklanabilir yardımlarınızı bekliyorum . Şimdiden teşekkürler.

Sent from

mimit
29-10-2015, 18:15
lık lık şeklinde bir ses ise z rotlardan geliyor olabilir, gıcırtıya benziyorsa benim aracımda olan şekli ile salıncak burçlarından kaynaklıydı ve ozmn garanti kapsamında olduğu için burçlar garantiden değişmişti,birde önde ve arka tarafta gıcırdamaya müsait ne kadar parça varsa yağlanmıştı,bu işlemde fatih peugeotta yapılmıştı.

S.keskin
29-10-2015, 18:36
lık lık şeklinde bir ses ise z rotlardan geliyor olabilir, gıcırtıya benziyorsa benim aracımda olan şekli ile salıncak burçlarından kaynaklıydı ve ozmn garanti kapsamında olduğu için burçlar garantiden değişmişti,birde önde ve arka tarafta gıcırdamaya müsait ne kadar parça varsa yağlanmıştı,bu işlemde fatih peugeotta yapılmıştı.

Ses tıkırtı vede gıcırtı şeklinde bazen metal metale sürter gibi Bazende Kauçuk malzemelerin sürtmesi gibi. Yarın bende Fatih Peugeot a götüreceğim inşallah neden kaynaklandığını bulurlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zafer407
30-10-2015, 18:22
Arkadaşlar konuyu tekrardan hortlatayım dedim :)
Benim araçta da önden gelen lık lık diye ses geliyor yavaş giderken cukurlardan geçerken hızım arttınca ses gelmiyor. Z rotlarından suphelenmıstım fakat geçen serviste aracı lıfte kaldırıp baktı usta z rotlarını yokladı boşluk var mı ses yapıyor mu diye fakat ses gelmediğini söyledi daha sonra ben tam anlamadığını düşünüp daha sonra bakarız buna da dedim anlamadığı düşünüp :) neden böyle lık lik diye ses gelir tecrübesi olan var mı bu konuda?
Araç 2006 dizel 107 binde
Teşekkürler

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S.keskin
30-10-2015, 21:31
Arkadaşlar aracı bugün Fatih peugeot servisine götürdüm yoğunluktan dolayı Bayağı bekledikten sonra usta ile yol testine çıktık ve sesi ustada duydu fakat neden kaynaklandığı konusunda tahmini yoktu. Lifte kaldırdıktan sonra balataları ve ön takımla ilgili bütün parçaları kontrol etti hepsi sağlamdı bir terslik gözükmüyordu yine de Bağlantı cıvatalarını sıktı.tekrar test etti ses yine vardı.en son tekrar lifte kaldırdı yine Bayağı biyerleri kontrol etti tekerlek akis bağlantısında Bayağı Boşluk çıktı onu da sıktı en son ses kesildi üstüne 100-150 km Yaptım henüz ses gelmedi. Bu şekilde sesten kurtulmuş olduk. 1 saatten fazla araçla uğraştılar indirdiler kaldırdılar v.s ama herhangibir Ücret talep etmediler ben zorla bişeyler verdim. Beklemek dışında servisten ve çalışanlarından gayet memnun kaldım tavsiye edilir.

serdarhoca
31-10-2015, 09:10
Ustaya helal olsun diyorum. Usta ustaligini yapip usenmeden arizayi tespit edip-dizeltip ucret almamasi takdire sayan... Benim.eski araci bir ariza icin usta yan komsunun lifte kaldirdi sirf bunun icin komsusu benden 40 lira para istemisti....

S.keskin
31-10-2015, 10:01
Ustaya helal olsun diyorum. Usta ustaligini yapip usenmeden arizayi tespit edip-dizeltip ucret almamasi takdire sayan... Benim.eski araci bir ariza icin usta yan komsunun lifte kaldirdi sirf bunun icin komsusu benden 40 lira para istemisti....
Sağolsunlar ilgilendiler ücret istememelerine bende şaşırdım.