PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 icin chip taksak nasil olur

zıpıncı
28-10-2015, 02:09
iyi aksamlar arkadaslar 2007 407 exucitive midel arabam kalkislarda biraz hantal kaliyo daha dogrusu ilk 3 vites hantal diyelim bu sorunu chip takip 140 hp cikarsak yakit performans vs. olarak nasil bi verim alabiliriz.deneyen arkadaslar varsa cevap verirlerse sevinirim.birde maliyeti yaklasik ne kadardir.ecu fast c.kalede yapmayi dusunuyorum.

coosmanli
28-10-2015, 10:34
Gonul rahatligiyla yaptirin 140 hp diye bir olay yok yalniz dynoya cikarirsaniz gorursunuz yazilimdan sonra 126hp civari oluyor yani %20 performans artiyor , ecufast onermem pschiptuning e bakin . Neden ecufast onermem soz konusuna gelirsek facebook sayfasinda yazilim zararlarini yazmistim bir arkadas sormustu gitmisler engellemisler beni sayfadan anlicaginiz gercekleri kabullenmeyen firma daha dogrusu insanlarin akillarina soru isareti dusurmeden kandirarak yazilim attirmaya calisan agirligini genclere verip heryerine reklam yaptiran insan grubu

coosmanli
28-10-2015, 10:35
Performans %20 artar , performans yani dip gaz gezdiginizde yakit eskisine gore artar
Performans articagi icin yakittada basmassaniz eger tasarruf saglar 0.5 litre uzun yolda ise 90la 4.2 litre yakiyorsa yazilimdan sonra 90la 3.8 ggibi yakicakfir

mimit
28-10-2015, 12:03
aracın hantal kalmasının başka sebepleride olabilir ama, kasa ağırlığı motor gücü düşünüldüğünde 407 çok atik bir araç olmayabilir ama yani performans kaybı varsa ilk önce aracı olması gereken hale getirip sonrasında bu tip bir işlem yapmak daha doğru olacaktır bence, yakıt ve egzoz sistemi,kullanılan jant lastik ölçüleri, kullanılan yakıt bile performansı etkileyen faktörler.

Chip ile kaç beygir güç artışı olacağı da motor ile ilgili bir durumdur,Türkiye de bu konuda maalesef sağlıklı ölçüm yapabilen bir adres yok, 3 farklı yerden aynı araç ile aynı gün içinde 3 farklı sonuç aldık. Motor 110 hp den 140 hp ye çıktığında bunu lastiklere aktarmazsanız sonuç istediğiniz gibi olmayabilir.

Ömer Gedik
28-10-2015, 12:04
Çip, yazılım gibi performans ürünlerini önermiyorum. İlerisi için bir çok motor ve yan elemanlara zarar veriyor.

coosmanli
28-10-2015, 20:32
chipsiz araba fantezisiz kadına benzer gözümde saygılar :)

zıpıncı
29-10-2015, 00:39
aracın hantal kalmasının başka sebepleride olabilir ama, kasa ağırlığı motor gücü düşünüldüğünde 407 çok atik bir araç olmayabilir ama yani performans kaybı varsa ilk önce aracı olması gereken hale getirip sonrasında bu tip bir işlem yapmak daha doğru olacaktır bence, yakıt ve egzoz sistemi,kullanılan jant lastik ölçüleri, kullanılan yakıt bile performansı etkileyen faktörler.

Chip ile kaç beygir güç artışı olacağı da motor ile ilgili bir durumdur,Türkiye de bu konuda maalesef sağlıklı ölçüm yapabilen bir adres yok, 3 farklı yerden aynı araç ile aynı gün içinde 3 farklı sonuç aldık. Motor 110 hp den 140 hp ye çıktığında bunu lastiklere aktarmazsanız sonuç istediğiniz gibi olmayabilir.
aracin hantal kalmadi agirligindan ilk 3 vites tatmin edici degil araba servisten 3 ay once cikti tum bakimlari yapildi herhangibir sorunu yok cok sukur..3.cu vitesten sonra gayet guzel memnunum sehir icinde kullanista pek memnun degilim o yuzden chip taksak nasil olur merak ediyorum ilk 3 te performans olarak yeterli olurmu acaba.yoksa araba 200 yapsin diye bir amacim yok sadece biraz daha seri kalkis yapsa yeterli

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coosmanli
29-10-2015, 02:23
aracin hantal kalmadi agirligindan ilk 3 vites tatmin edici degil araba servisten 3 ay once cikti tum bakimlari yapildi herhangibir sorunu yok cok sukur..3.cu vitesten sonra gayet guzel memnunum sehir icinde kullanista pek memnun degilim o yuzden chip taksak nasil olur merak ediyorum ilk 3 te performans olarak yeterli olurmu acaba.yoksa araba 200 yapsin diye bir amacim yok sadece biraz daha seri kalkis yapsa yeterli

ankaradaysan abi tadına bir bak benim 308 in chipli hosuna gidecektir

mimit
29-10-2015, 11:56
ankaradaysan abi tadına bir bak benim 308 in chipli hosuna gidecektir

Aynı segmentte ki araçlar olmadığı için,bu karşılaştırma pek adil olmaz bence, kilo işin içine girince her şey değişiyor, cam tavanlı 207 rc düz tavanlı 207 rc araçtan daha yavaş kalıyor,çok büyük rakamlar değil ama değerlendirme hassas kullanıcılar için yanıltıcı olabilir.

mistercasp
29-10-2015, 12:15
407 nin yazılımsız halide gayet tatmin etmişti beni ama bende biraz daha güç için yazılım attırmıştım ve gerçekten memnun kalmıştım yaklaşık 20 bin km kadarda sorunsuz kullanıp sattım aracımı... yakıt tüketimi arkadaşlarında dediği gibi biraz düşüyor güç olarak ise şöyle bir örnek vereyim focus 2 lerin 1.6 dizelleri baya beğenilir serilik olarak 407 ile aynı motor olasına rağmen aktarma ve kasa ağırlık farkları nedeniyle focusları çok kişi över bu konuda... işte o focusu dopdolu bir bagaj ve arabamda üç kişi varken kalkışta geçtim yazılımlı hali ile gerisini siz hesabedin...

coosmanli
29-10-2015, 21:38
Aynı segmentte ki araçlar olmadığı için,bu karşılaştırma pek adil olmaz bence, kilo işin içine girince her şey değişiyor, cam tavanlı 207 rc düz tavanlı 207 rc araçtan daha yavaş kalıyor,çok büyük rakamlar değil ama değerlendirme hassas kullanıcılar için yanıltıcı olabilir.

1380 kg boş agırlık 50kgye yakın ekstra var toplam 1430 kiloya denk gelmiş olur eksik kg varsa ona görede doldururuz arabayı tam tadında verir

zıpıncı
29-10-2015, 23:42
407 nin yazılımsız halide gayet tatmin etmişti beni ama bende biraz daha güç için yazılım attırmıştım ve gerçekten memnun kalmıştım yaklaşık 20 bin km kadarda sorunsuz kullanıp sattım aracımı... yakıt tüketimi arkadaşlarında dediği gibi biraz düşüyor güç olarak ise şöyle bir örnek vereyim focus 2 lerin 1.6 dizelleri baya beğenilir serilik olarak 407 ile aynı motor olasına rağmen aktarma ve kasa ağırlık farkları nedeniyle focusları çok kişi över bu konuda... işte o focusu dopdolu bir bagaj ve arabamda üç kişi varken kalkışta geçtim yazılımlı hali ile gerisini siz hesabedin...
bu yorum benim icin cok iyi bir fikir olustirdi tesekkur ederim..peki maaliyet olarak kaca yaptirmistiniz ve nerede yaptirdinuz acaba