PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımdaki Rutubet Kokusu.

serdarhoca
27-10-2015, 15:56
İlk defa bu dönem ortaya çıkmaya başladı. İlk araca bindiğimde herhangi bir koku yok. Ancak hareket ettiğimde aracın içine klima-havalandırma açmasam bile ekşi bir rutubet kokusu geliyor.( Bez ıslak kalır ve uzun süre kurumaz ve havasız kalır aynen öyle bir koku). İlk iş olarak paspasların altını kontrol ettim. Islaklık veya bir nem yok. Polen filitresine baktım ondada bir ıslaklık ve nem yok ter temiz ama kokunun kaynağını bulamadım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

reisG
27-10-2015, 16:06
Araç çoğunlukla ağaç altında mı kalıyor. Eğer öyleyse ön cam ve kaput arasından boşluklara yaprak dolup zamanla çürüyüp koku yapabiliyor benim başıma gelmişti.temizleyince geçti.

serdarhoca
27-10-2015, 16:19
Cogunlukla olmasada zamanla kaldigi oldu. Araca binmeden hep temizlerim o zaman.Sorun on tarafta sanirim. On izgarayi temizlik icin kendim sokebilir miyim peki?

serdarhoca
08-11-2015, 09:39
Ilk olarak yagmurlarla gelmeye baslayan koku,dun cam suyu kullanmamla yine gelmeye basladi. Dun sanayide bir ustaya gosterdim. Usta olmus hayvan olabilir dusuncesiyle bakmadik yer birakmadi. Sorunun kaynagini bulamadi. Yogun olarak koku su giderlerinin ordan geliyordu. Baska bir komsu usta sagolsun ne ariyorsunuz sorusuyla teshisi o koydu. (Cam suyu) Zamanla bozuluyormus sanirim. Suyubosalttik.2-3 defa temiz su ile doldur bosalt yaptik. Temiz su koyup bu ara sik sik kullan,su kanali felan bi temizlensin,suyun gectugi yerlerde tortu-bakteri felan olusmustur dedi. Simdilik sanki biraz azaldi gibi bakalim ne olacak. Sizlerin bu konuda bir fikri var mi?

canmühür
08-11-2015, 09:59
Paspas altlarina dibine kadar elinizle kontrol yapin hatta iyice bastirarak yapın ki altina sizan bir su varmi yokmu anlasilsin. Eger rutubet veya islaklik hissederseniz buyuk ihtimalle yagmur kanallariniz tikanmis ve iceriye su sizdiriyordur arac. Fazla sizdirsa sanirim anlardiniz cok az sizdirip paspasin hafif hafif emmiş olmasida muhtemel.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdarhoca
08-11-2015, 10:02
Aracin icinde paspaslarda islaklik veya nem yoktu. Sadece yagmur yagdiginda ve cam suyu kullandigimda hareket halinde iken koku geliyordu. Yani yagmur yagmadiginda yada cam suyu kullanmadigimda sorun yok. Plastik izgarayi hep soktuk bir tikanikluk felan yoktu..

snlyldz
08-11-2015, 10:45
Polen filtrenizde ıslaklık var mı? Bir de ızgaralarınız temiz olabilir ama tahliye deliğini kontrol etmeyi unutmayın.

serdarhoca
08-11-2015, 11:31
Polen filitresi temiz. Ilk baktigim yer orasi olmustu. Usta tahliye deliginin oraya bakmisti ve temizdi.

zafer407
08-11-2015, 13:19
Polen filitresi temiz. Ilk baktigim yer orasi olmustu. Usta tahliye deliginin oraya bakmisti ve temizdi.
Bir sorun olup da çözüm bulamamak çok sinir bozucu bir durum. Umarım yakında sorunu çözersiniz ama anladığım kadarıyla drenaj kanalllarına daha detaylı bakmanız gerekiyor hafif de olsa bi su alma durumu olabilir.
Kolay gelsin

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdarhoca
08-11-2015, 13:36
Aynen oyle. Az once on camin oraya epey bi su doktum. Hafiftende olsa koku yine geliyor... Usta bol su kullan zamanla gecer dedi bakalim...

serdarhoca
08-11-2015, 13:38
Ancak arac icine su alma gibi bir proplem yok. Koku havanlandirmadan giriyor iceri....

serdarhoca
18-11-2015, 18:35
Evet arkadaslar,bu tip bir sorun yasayanlar olursa: sorun ustanin dedigi gibi cikti buyuk ihtimalle. Sorun cam suyu. Su bosaltildiktan sonra 4-5 defa depoya sadece su koyup bosallttim. On cama su giderlerinin oraya( oksit ve kuflenme olayi olabilecegi icin) 5-6 litrelik karbonatli su dokup-ardundan bol su temizlenmesini sagladim. Suanda koku felan kalmadi..

snlyldz
19-11-2015, 16:10
Evet arkadaslar,bu tip bir sorun yasayanlar olursa: sorun ustanin dedigi gibi cikti buyuk ihtimalle. Sorun cam suyu. Su bosaltildiktan sonra 4-5 defa depoya sadece su koyup bosallttim. On cama su giderlerinin oraya( oksit ve kuflenme olayi olabilecegi icin) 5-6 litrelik karbonatli su dokup-ardundan bol su temizlenmesini sagladim. Suanda koku felan kalmadi..
:D Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Geçmiş olsun