PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asr esp Arızası

grknicz
26-10-2015, 00:57
Arkadaslar merhaba henüz üye olduğum bu forum sitesine direkt olarak sorun yazıyor olmamdan dolayı umarım yanlış birşey yapmıyorumdur. 2013 model PEUGEOT 301 dizel aracım var. Gece vardiyasindan çıktım tam evimin önüne geldim ve park ettiğim anda Asr-Esp sistem arızası aracınızı tamir ettiriniz. Diye kayan bir yazı ekranda belirdi. Ve eş zamanlı Esp lambasıda yandı. Aracı stop ettim ve tekrar çalıştırdım yol bilgisayarı sorun yok dedi. En sevmediğim arıza türü elektronik şimdi git gel' ler başlayacak yok bilgisayara bağla yok bu gün git yine yaparsa yine gel yok oraya yok buraya. Neyse bana detaylı buna benzer durum yasayan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coosmanli
26-10-2015, 06:43
Ben yasadim abi , benim olay su sekilde oldu hizli gidiyordum yoldan cok sert sekilde dustum sonra esp asr isigi yandi bir kac kez stop edip calistirdim duzeldi , bizim beyinler akilli baya arizayi kendi bulup cozuyor eger kablolarda sorun yoksa sikinti olmaz kafaniz rahat olsun

grknicz
26-10-2015, 11:37
İnşallah dediğin gibi olur. Bir hafta izleyeceğim duruma göre hareket ederim. Çünkü aracimi sıfır aldım aracımı seviyorum.

CES
26-10-2015, 21:13
bizim beyinler akilli baya arizayi kendi bulup cozuyor eger kablolarda sorun yoksa sikinti olmaz kafaniz rahat olsun

Maalesef, araç yazılımınının sorun çözme gibi bir durumu yok:); bu arada beyin dediğinizde elinizdeki akıllı telefondan biraz daha hallice bir yazılım

grknicz
27-10-2015, 10:36
Arkadaslar bu gün itibarı ile araç yine ayni aynı arızayı verdi. Koşarak yetkili servise geldim aracı sıfır aldığımdan dolayı hep servise götürdüm. Dolayısı ile bu arıza için de koşarak servise geldim. Aracı stop etmedim arızayı görsünler diye. Teste çıkalım dedi usta ve ESP' yi devreden çıkardı ve tekrar devreye aldı. Arac arızayı kaldırdı. Bir reset gibi bişey oldu. Yola çıktığımız anda yine arıza verdi. "Çok şükür arıza verdi" dedim içimden Öyle bir şey ki birde yalancı durumuna düşebiliyor sunuz. Neyse bugün yoğun ve randevusuz gittiğim için herhangi bir şey yapılmadı. Randevu alıp bırakıcam bakalım ne çıkacak...

reisG
27-10-2015, 10:39
Yazdığınız gibi elektronik arızalar çok can sıkan arızalardır. Bazen hiçbir şey yoktur. bir sensör hatalı okur arıza var gibi alarmlar verir ışıklar yanar. Ancak birşey yoktur . Bazen de gerçekten bir arıza vardır. Umarım serviste bu işi bilen bir elemana rastlarsınız.

grknicz
27-10-2015, 11:30
Umuyorum...
Ama şundan eminim en azından hesap sorabilecegim. Sanayi ortaminda olsa şunu değiş bunu değiş olmadı. Şundan 'dir bu diyaloglara girmek istemiyorum. En azindan