PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FAR SARARMASI

ozan308
11-09-2010, 01:07
Slm arkadaşlar 2 yıldır 308 kullanıyorum.kıbrısta öğrenciyim aracımda kıbrısta olduğu ve kıbrısta sürekli güneşli bi memleket olduğu için aracımda kısa sürede far sararması meydana geldi.farlarımı söktürmeden eski parlaklığı nasıl kazandırabilirim önerilerinizi bekliyorum tşkler...

γuяdaeя
11-09-2010, 01:57
Slm arkadaşlar 2 yıldır 308 kullanıyorum.kıbrısta öğrenciyim aracımda kıbrısta olduğu ve kıbrısta sürekli güneşli bi memleket olduğu için aracımda kısa sürede far sararması meydana geldi.farlarımı söktürmeden eski parlaklığı nasıl kazandırabilirim önerilerinizi bekliyorum tşkler...

Su zımparası ve polish ile parlatılabiliyor.

reisG
11-09-2010, 08:34
Farın içerisindeki halojen bölümler mi sarardı yoksa dış yüzeydeki polikarbonat kısım mı, eğer halojen bölümlerde sararma varsa farın değişmesi gerekir diye düşünüyorum.

otmotvmhndsi
11-09-2010, 09:46

Sararan farlarınızın yakından çekilmiş değişik açı fotoğraflarını eklerseniz daha iyi yardımcı olabilirim...

Genelde sararmanın nedeni oksitlenen plastikten kaynaklanıyor... Çözümü ise oksitlenen tabakanın yüzeyden alınması ile çözülüyor. O tabakayı yüzeyden almak içinde ince SU zımparası, ardından cam gibi net bir yüzey elde etmek içinde makina ile orta + yün ped, sonra ince + finishing ped ile polisaj uygulanıyor...

SAMET010
11-09-2010, 10:36
kıbrısta nerede okuyorsun kardeşim bende girnede okuyorum

ozan308
12-09-2010, 00:04
yakın doğudayım kardeşim

Ömer Gedik
12-09-2010, 10:56
Kıbrısta bir buluşma olur mu acaba :D

γuяdaeя
12-09-2010, 14:09

2 kişilik mini buluşma neden olmasın :)
Kıbrıs'taki arkadaşların arabaları acaba sağdan direksiyonlu mu?

SAMET010
12-09-2010, 15:21

2 kişilik mini buluşma neden olmasın :)
Kıbrıs'taki arkadaşların arabaları acaba sağdan direksiyonlu mu?

kıbrıs plaka araclar sag ve sol olmak üzere her türlüsü var veya türkiyeden getirme sansımızda var kendi araclarımızı ama sag direksiyon tek seritli yollarda daha avantajlı