PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 bebek sahibi var mı?

GOXIN
07-10-2015, 21:03
Arkadaşlar sizlerden bilgi ve fikir almam gerekiyor. Aramizda 3 bebegi olan uyemiz var midir? Hangi araci kullaniyorsunuz? Şu anda peugeot da arka koltukta 3 tane isofix olan modeller hangisidir? Sanirim 5008 modelinde var. Bunun dışında 40-50 bin seviyesinde alternatif hangi araç var? Bilgi verirseniz sevinirim.

ANKA
07-10-2015, 22:33
Vallahi 3 bebek deyince tüylerim diken diken oldu birden benim minik prenses bana yetiyor :)
Öncelikle 3 çocuk olunca artı 2 kişi ile c sınıfı çoğu araca sığamazsınız, b sınıfını zaten hiç söylemeye gerek yok. Artık D sınıfı, SUV veya MPV tarzı bir şeye geçmek zaruri olur. Belirlediğiniz fiyat aralığı içinde 5008 en iyi alternatif olur gibi düşünüyorum. Picasso da aşağı kalır bir model değil. 5008'e gre az biraz daha uygun ve temizi bulunabilir.
İki site var sıralamış 3 isofixli modelleri bir bakın:
https://www.carwow.co.uk/blog/cars-3-isofix-child-seat-points-970
http://www.carbuyer.co.uk/reviews/recommended/best-cars-with-three-isofix-points

Anladığım kadarı ile sw modellerde de var bu opsiyon. 308 ve 508 sw'si olan arkadaşlar vardı onların yorumları da ufuk açıcı olacaktır.
Mesela şöyle birşey:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-temiz-citroen-c4-grand-picasso-7-kisilik-full-197337807/detay
5008'in amca oğlu gibi :)

Kolaylıklar diliyorum.

GOXIN
07-10-2015, 23:21
İlgi alakanız için teşekkür ederim. Arama yaparken bu bilginin tam olarak nerede gectigini bulamadım, genel olarak isofix var yok yazıyor. Öncelik tabii ki peugeot ama olmazsa diye başka markalara da bakılacak. Ford Cmax te varmı acaba? Citroen'e de bakım şimdi linkleri kontrol ediyorum.

ANKA
08-10-2015, 00:24
Üç isofix deyince ön koltukta olunca da dahil ediyorlar hesaba ama önemli olan arkada olması. Benim 2009 308'de önde vardı isofix yenisinde yok mesela. Cmax'te yok gibi okudum ama grand olanda olabilir. Bir de aklıma geldi orta koltuğa sonradan iki demir ilavesi yapılamaz mı acaba? İlla ki vardır bu isofix demirlerinden. En kötü biri isofix olmadan takılır diyeceğim ama 308'de arkada üç çocuk hayal ettim de çok sıkış tepiş olur. SW yi görmeden yorum yapmak zor ama aile büyüyünce sedan c sınıfı bile kesmez, ya sw ya d sınıfı. Güç yetse D sınıfı bir sw mükemmel olur. MPV olarak da 5008 ve picasso genel olarak çok başarılı yorumlar almış.

GOXIN
08-10-2015, 02:42
Dediginiz gibi şu an 308 için 3 koltuk imkansız. Bunun dışında şu anda cybex var 360 derece donenlerden hem yapı olarak büyük hem de döndüğü için dönüş çapından dolayi çok yer kaplıyor.picassonun gösterge paneli ve ön konsol çok itici geliyor. C max güzel duruyor 3008 de böyle bir şey yok sanırım? 5008 çok iyi ama o rakamlara 2011 model var onlarda biraz sıkıntılı gibi hem de km yüksek.

ANKA
08-10-2015, 07:26
Grand scenic lerde ortada isofix oluyormuş bakılabilir gayet fonksiyonlu bir model. Aslında hep orta koltukta isofix olsun istedim en güvenilir yer orası bebek için ama bizim araçlarda ve çoğu c sınıfında yok.
Grand scenic fiyat olarak da uygun. Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-renault-scenic-1.5dci-privilege-orjinal-boyasiz-230895073/detay

ayzinim
08-10-2015, 11:06
Grand scenic lerde ortada isofix oluyormuş bakılabilir gayet fonksiyonlu bir model. Aslında hep orta koltukta isofix olsun istedim en güvenilir yer orası bebek için ama bizim araçlarda ve çoğu c sınıfında yok.
Grand scenic fiyat olarak da uygun. Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-renault-scenic-1.5dci-privilege-orjinal-boyasiz-230895073/detay
Özgür, bu ilandaki grand değil ama. Yanlış açmışlar kaydı. Normal scenic bu.

ANKA
08-10-2015, 21:28
Doğrusun Cem gözümden kaçmış. Ama marka fanatikliği yapmadan grand scenic iyi bir seçim olur kanaatindeyim.

GOXIN
25-10-2015, 22:23
Tekrar Merhaba arkadaşlar. Evet yeni minikler netleşti Allahın izniyle tek yumurta ikizleri geliyor. Araç arayışı ciddi önem kazandı. Şu anda baskın olarak 5008 düşünüyorum ama 2012 modeller yüksek geliyor :( 11 modellerde sorunsuz bulabilir miyim bilemiyorum. 508 sw modellerinde 3 isofix var mıdır forumdan net bilgi veren olursa çok sevinirim. Bir de sormak istediğim b plani olarak mevcut araca 2 isofix bir tane de normal bağlantı yapılabilir mi? Hiç 3 çocuklu 308 sahibi üyemiz yok mu? Koltukları sigdirsam en kötü port bagaj ile yola devam edebilirim diye düşünüyorum. Gerçekten şu anki aracımı çok seviyorum ve Allaha Şükür sorunum yok, elden çıkarmak istemiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

ANKA
26-10-2015, 00:24
Çok sevindim inşallah sağlıcakla doğar yavrularınız, Allah analı babalı büyütür. Yani elinizde fazlaca nakit yoksa eldeki aracı da satmayı düşünmüyor iseniz 2 isofix bir emniyet kemerli şekilde bir kombinasyon olabilir. Yeni doğanların koltukları çok büyük olmadığı için çok sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Ortaya da kemerle bağlantı yaparsınız biraz sıkışık olur zor takarsınız ama olur. Yalnız ana kucağına 9. aydan itibaren sığmıyorlar genelde ve koltuk almak gerekiyor o zaman yan yana üç koltuk sığar mı denemek lazım. Hatta bir deneme yapın destek isteyin arkadaşlardan 3 koltuğu yan yana bir deneyin. Eğer oluyorsa kullanın bir süre daha baktınız sığmıyorsunuz o zaman 5008'e veya picassoya geçersiniz.

ayzinim
26-10-2015, 00:38
Allah tamamına erdirsin. Hayırlı ve sağlıklı olmalarını temenni ederim. Bence 308 sizin ihtiyaçlarınızı karşılaşmayabilir. 3 koltuğun yanyana sığmayacağını düşünüyorum.

ANKA
26-10-2015, 00:46
Cem iki anakucağı ve bir normal koltuk olarak düşündüm ben, gerçi ana kucaklarının çoğunda isofix yok zaten ben de öyle kullanmıştım bizim kızda. Yan yana üç emniyet kemerli model sığar gibi geliyor bana ama iki isofix bir büyük kemerli koltuk sığmayabilir tabi. Ama şöyle bir model olsa kesin sığar: Mondi aşkım depreşti bu ara:)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-temiz-sw-mondeo-230354334/detay

GOXIN
26-10-2015, 06:24
Iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, amin. 12 model 5008 için kredi cekmek gerekecek. Malum 3 çocuk maddi yönden çok zorlayacak o nedenle araç almadan devam edebilirsem çok iyi olur. Şu anda araçta cybex sirona modeli var. Biraz fazla yer kaplıyor ama ayni aracla devam edersem 360° özelliğini kullanmayacağım.yanına joie anchor isofixli model (bir nebze ince olduğu icin) bir de yine joie isofixsiz bir model yada ince bulabilirsem bir model almayi planlıyorum. Bunları deneme imkanım olsa iyi olur ama Nerede yapabilirim ki? Üyelerimizde bu modeller varsa en azından joie isofixli varsa fikir verebilir. Bu arada bunlar ilk doğumdan 4 yasa kadar olan modeller. Bebek araba işini de chicco ikiz almayi planlıyorum. Bagaj sorununu hallederim de koltuk sorun, arabayi satmadan bir çözüm bulabilirsem çok iyi olur.

MaLi
27-10-2015, 03:05
Allah tamamnı erdirsin.

3 Koltuk ilave. Allah yarcımcın olsun.

Bende 308SW var. Arka sıra ve yan koltukta isofix var. 3.sıra koltuklarda isofix yok.
Ama kullandığım koltukta isofix yok. Kiddy nin Confort serisindne kullanıyoruz.
https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRxqFQoTCOrq1Ly54cgCFYJ-Ggodo38E6w&url=http%3A%2F%2Fcommunity.babycentre.co.uk%2Fpost %2Fa4867905%2Fkiddy_comfortpro_9mth-12yrs&psig=AFQjCNFtw2faylpLWVEKArCnJwQNq0G6YQ&ust=1445993973408713

Arka geniş olmasına rağmen yan yana 3 çocuk koltuğu sığma konusunda endişelerim var.
Hadi diyelim yan yana sığdı. Anne önde oturacak. Annede genelde bebeklerin yanında olmak ister.
Yada önde birini arkaya ikisini koydun arkaya ikisini. Kalan yere anne zor sığar.
5008 olsada 3 sıradan öne yada tersi müdehale de zor.

Bu dediklerim tabi uzun yolda sıkıntı olur. Sıklıkla durmak gerekir.

Kafamda tetris oynuyorum nasıl olur diye. Kendim için ikinciyi düşünürken 3.sırayı dahil ederek çözüm buldum. Ama 3 tane için devrelere yanacak. :)
Aklıma uzun yolda rahatlık için anca Caravel, Vito yada Grandvoyoger tarzı araç geliyor.

Bunlar da tamamnen farklı segment.

reisG
27-10-2015, 10:48
MaLi ve Anka çok detaylı bilgilendirme yapmışlar. Ben de arka da isofix olsa da olmasa da 3 tane yan yana çocuk koltuğunun sıkışarak bile sığmayacağını düşünüyorum. Ayrıca güvenlik açısından da çok sorun olacaktır. Orta da bulunan çocuğa ulaşmak sorun olacaktır. Araçta bir kargaşa da yaşanacaktır. Ayrıca Allah göstermesin eğer bir kaza olursa da araçtan kolay kaçış olmayacak özellikle orta da bulunan koltuk için. Bütçe 50.000 TLler civarındaysa MaLi'n de yazdığı gibi Chrysler Grand Voyager gibi tam boy büyük bir MPV sizin ihtiyacınızı tam olarak görecektir.Bunlar 7 koltukludur 2+2+3 olarak kombine edilmiştir. tüm aile ve bagajlar için bolca yer vardır. Örnek bir ilan
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-chrysler-ayhan-inal-oto-otomatik-2005-grand-voyager-2.8crdi-full-239251978/detay

ANKA
27-10-2015, 11:29
Voyager vergi olarak yorabilir sanki Reis abi 5008 veya grand Picasso olabilir gibi geliyo bana. Ya da denk gelse transporter olabilir aslında. İçini güzelce yaptırıp çoluk çocuk rahat bir yolculuk. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-opel-gercek-2011-c4-picasso-1.6-grand-75.000-km-de-hatasiz-239714064/detay

Veya d sınıfı bir sw şart gibi. Port bagajla falan zor. Çocukların arabaları hiçbir yere sığmıyor bizim çocuğun chicco var bagajı komple dolduruyor mesela. Hani bir süre kullanın 308i dedim ama epey zor gibi duruyor düşününce. Allah kolaylık versin çokmzor ama bir o kadar da güzel keyifli bir süreç sizi bekliyor.

GOXIN
27-10-2015, 12:35
Arkadaşlar paylaşımlarınız için çok çok teşekkür ederim. Evet gerçekten çok zor bir durum. Biz ikinciyi düşünüyorduk ama ikizler tam bir sürpriz oldu. İnanır mısınız 1-2 hafta aldırsak mı diye düşündük :( Hem bu sebepler hem de her birinin geleceği için çok düşündük çok zorlanacağız dedik ama hastaneye gitmemize rağmen kapısından döndük. Çünkü ceviz kadar bile büyük olmayan ama kalbi pıt pıt atan bir canlıya nasıl kıyabilirdik? Çok zor ama devam dedik. İki olsa tahmin edersiniz ki sorun değildi ama 3 her şeyi değiştiriyor. Araba konusuna gelirsek aslında hiç masraf yapmak istemiyorum ama mecburiyet var gibi. Mali dediğiniz kombinasyonları düşünüyorum ama bende işin içinden çıkamıyorum. O nedenle bazı şeylerden vazgeçiyorum. Mesela dediğiniz gibi annenin de yanlarında olma olasılığı maalesef olamayacak. Acaba 308 SW alıp iki yaşındaki kızımı ön koltuğa isofixle bağlasam arkaya da iki koltuk ve arasına eşim desem nasıl olur? Önde bebek düşündürüyor :( Arkaya sağlı sollu koltuk yapıp, ortaya eşimle o zaman 2 yaşında olacak kızımı koymayı düşündüm ama o da çok sıkıntılı oluyor. 3 tane isofixli koltuk için (5008) kenardakileri arkaya baktırıp, ortadakini öne baktırmayı düşündüm yanyana sıkışmamaları için en mantıklısı o geliyor. İnternette 5008e 3 koltuk sığdıranları gördüm onun için ona yöneldim ama dediğim gibi masraf yapmadan 308e nasıl sığarım onu halletmeye çalışıyorum. İki yaşında olacak kızımı koltuksuz ortaya kemerle bağlasam çok riskli olur. Ön yolcu koltuğunu dönen koltuk yapsalar on numara olurdu aslında (5008 için böyle bir şey yapılabilir mi?) Şu anda casual cadillac bebek arabamız var ve şu anda bagaja çok rahat sığıyor ve artı olarak bayağı poşet koyabiliyoruz. Bagaj konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Şimdi gelecek olan ikiz chicco koltuğu da rahatça sığdırırım diye hesaplıyorum. Artı bagaj için üste port bagaj alacağım. Koltukları sığdırabilsem bagaj sorun olmayacak benim için.
Reis abi güvenlik olarak bir sorun olacağını sanmıyorum aksine en güvenli yer orta koltuk ama diğer konuda haklısınız Allah korusun kaza anında bebeklere ulaşmak zor olabilir. Zaten doğumdan sonra uzun yol serüvenlerini hiç düşünmüyorum. Çocuklar iyice büyüyene kadar uzun yollar bizim için hayal. Şimdi aklıma geldi eşime ufak bir araç alıp, çocukları mı bölüşsek maliyet daha mı fazla olur?

ssgti
27-10-2015, 14:02
Sizin durumunuza benzer bir durum kardeşimde vardı. Onlarında ikizleri ve tek çocukları oldu. Haliyle büyük bir araç arayışına girdiler. Kararları 5008 den yana oldu. 3 çocuğu arka koltuğa koyarak yolculuk yapıyorlar. Araçlarından da çok memnunlar.

GOXIN
27-10-2015, 15:44
Hayırlı olsun. Acaba bebeklere müdahale ve özellikle ortadaki bebeğe ulaşmak ve indi bindi yaptırmak konusunda tecrübeleri nedir öğrenebilir misiniz?

reisG
27-10-2015, 16:01
Aslında seni iki yaşındaki kızın için koltuk derdinden kurtarabilirim. Öncelikle bir yükseltici alırsın . Sonrasında emniyet kemerlerini çocuklar için daraltan bir aparat var bende mevcut. onunla da Kızın yükseltici üzerine oturduktan sonra normal emniyet kemeri ile bağlarsın. hem çok güvenli olur hem de yer kazanırsın.sana özelden telefonumu gönderiyorum eğer ararsan sistemi anlatırım ve hatta bendeki evde bulursam gönderirim.

ssgti
27-10-2015, 16:36
Ortaya en ufağı koyuyorlar. En ufak 1 yaşını yeni geçti. Ortada olduğu için çocuğa rahatlıkla ulaşabiliyorlar. İkizler ise cam kenarlarında. İkizler 3 yaşında. İlk başlarda çocuklar bu şekilde yolculukta ağlamış ancak sonra alışmışlar. Tabii bu İstanbul için geçerli. İstanbul'dan Altınoluk'a Uzun yol yapacakları Zaman ise arka koltukları yatırıp düz zemine battaniyeler koyarak yolculuk yapıyorlar. Çünkü başka çare kalmıyor.

GOXIN
27-10-2015, 17:56
Reis abi emniyet kemeri tehlikeli geliyor çapraz olduğu için. Ama aparatı merak ettim. En kötü bu yöntem uygulanabilir. Resim varsa çok iyi olabilir. Peki aparatı siz mi yaptırdınız yoksa hazır olarak satılıyor mu?