PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadan Gelen Ses

exorciist
07-10-2015, 16:04
Arkadaşlar,

Ufak çukurlardan bile geçince arka kısımdan tüt diye ses geliyor, bu durum süspansiyonlarlamı alakalı ? Benzer sorun yaşayan yada çözüm hususunda yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim

uğur
30-10-2015, 22:40
Nasıl bir ses hocam,
bu araçlarda ses yapabilecek aksam oldukça fazla

oguzhang
10-12-2015, 21:10
Herkese selamlar. 3 gün önce 2011 model 65000 km' de 308 envy 1.6 hdi auto6r aldım. Bütüm bakımlarını ve kontrollerini farklı yerlere de olmak üzere yaptırdım. Araçtan şu an için f/p olarak çok memnunum. Benim en çok dikkatimi çeken sert süspansiyonlar oldu. Sürekli olarak bütün yolu olduğu gibi hissettirme ve tak, tuk şeklinde bütün çukurların aracın içinde duyulması problemi var. 3 gündür internette çözümü için araştırma yapıyorum fakat henüz bir sonuca ulaşamadım. Eski üyelerden konu ile ilgili bilgisi olup paylaşan olursa şimdiden teşekkür ederim.

hatan
11-12-2015, 08:50
308'de başıma gelmişti, arka koltuğun oturulan kısmının ayakları yerinden çıkmıştır, bu sesi yapar. Koltuk altına eğilip bakın ve koltuğu sallayın belli olur ayakları yerine tam oturtun hallolur. Onun dışında stepnenin ortasında bulunan kriko vs aletler gevşek de olabilir.

s_erkan16
11-12-2015, 10:43
abi süspansiyonla falan alakası yok o sesin 32 binde 2014 şubat çıkışlı araba aldım arasıra tuhaf sesler geliyor krikodan ve stepne ses yapıyormuş boşalttım arabayı Denedim sende bi ara boşalt arabayı komple öyle dene arabanı

cemee
11-12-2015, 17:17
Herkese selamlar. 3 gün önce 2011 model 65000 km' de 308 envy 1.6 hdi auto6r aldım. Bütüm bakımlarını ve kontrollerini farklı yerlere de olmak üzere yaptırdım. Araçtan şu an için f/p olarak çok memnunum. Benim en çok dikkatimi çeken sert süspansiyonlar oldu. Sürekli olarak bütün yolu olduğu gibi hissettirme ve tak, tuk şeklinde bütün çukurların aracın içinde duyulması problemi var. 3 gündür internette çözümü için araştırma yapıyorum fakat henüz bir sonuca ulaşamadım. Eski üyelerden konu ile ilgili bilgisi olup paylaşan olursa şimdiden teşekkür ederim.
3008 inde süspansiyonlari biraz sert. ilk aldigimda cok sert gelmisti sogumustum resmen, sonra lastik basinclarini kontrol ettim ki cok yüksekmis megerse. Orjinale indirdikten sonra baya bir yumusadi ama genel olarak yine de sert diyebilirim. Yol tutusuna etkisi iyi ama konfora etkisi kötü

oguzhang
28-12-2015, 14:40
lastikleri değiştirdim. eski lastikler 225/50/16 idi şimdi 215/55/16 aldım. Resmen arabaya konfor geldi, bütün sertlik ve sesler kayboldu. Problem lastiklerdeymiş.

YuHaN
03-04-2016, 13:38
Benmim aracımdada şıngır şıngır bir ses vardı uzun yolda fark ettim ve camı acınca duyuluyo balatadan dır diye düşünüyordum ama arka tampon un ortasında bir civata var o gevşemiş vee civatanın üstündeki pul o sesi cıkarıyormus aracı imkanın vars lifte al bak exzoust ta olabilir bi bakman lazım