PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 packsport stop yardımmm

onur_46
05-10-2015, 14:34
merhabalar yaklasık ıkı ay once 2001 model pack sport aldım.aldıgımda motor arıza lambası yanıyordu cıhaza baglandı katalizor arızası gorunuyordu ..aldıgım adamı arayıp soyledım oda kendısının orjınalı ıle degıstırdıgını sıkıntı olmadıgını soyledı arac lpglı bu normalmıdır arıza lambası...ikinci bı sorumda arac son zamanlarda gıderken stop etme ... gec calısmagbı sorunlar verdı benzındede gazı hemen yemıyor agırdan alıyor sebebı ne olabılır ... teşekkurler sımdıden

mimit
05-10-2015, 20:06
Lpg marka ve model den tutunda montajını yapan ustaya kadar çok hassas bir konu,benim şuan kullandığım araçta da lpg var bu sebepten dolayı arıza lambası yanmıyor,katalizörün tıkanmış olması çekişten düşme aşırı yakıt tüketimi gibi sorunlara sebep oluyor,bunların yanı sıra bazı sensörlerin de bozulmasına neden olabiliyor, parçanın orijinali monifold kısımı ile birlikte satılıyor ve oldukça pahalı, orijinalinin takılmış olma ihtimali o yüzden bence düşük, ama tüv onaylı üniversal parçalar mevcut motor yapısına uygun bir model kullanıldığında sorun olmaması gerekiyor, stop etme geç çalışma gibi durumlarda ateşleme sisteminden kaynaklanıyor olabilir,bobinler, bujiler, bağlantı kabloları kontrol edilmeli, bilgisayara bağlayıp sistemleri tek tek taratmakta fayda var.

onur_46
06-10-2015, 08:20
egzoscuya gosterdım oda orjınalı takılmıs dedı..yakıtta ve cekıste bı sorun yasamıorum hatta yakıtı baya uygun aracın.. ve aldıgım kısı iki adet sensor varmıs onlarıda beraberınde değiştiğini söyledi... lpg sıstemım atıker . ıkı gundur ilk çalısma esnasında calısıyor gerı stop edıyor 3-4 defa bunu yaptıktan sonra normal calısıyor arac ama tupe gecmeden once benzınde gazı patırtılı sekılde yıyor kese kese

Bekir
06-10-2015, 10:14
LPG den kaynaklanıyor olabilir aracı bir süre aracı benzinde kullanırsan arıza lambası yanmaması gerekiyor. Benzinde kullanırken de yanıyor ise bir sorun var demektir.

onur_46
06-10-2015, 13:47
tahmını benzınde kac km yapmam gerek ortalama bellı etmesı ıcın

Bekir
06-10-2015, 13:50
tahmını benzınde kac km yapmam gerek ortalama bellı etmesı ıcın

Km önemli değil aracı doğrudan benzinle kullandığın süre içerisinde arıza yoksa motor ışığı yanmaması gerekiyor LPG ye alırsan tekrar yanar zaten.

onur_46
07-10-2015, 07:48
aracı lpg ustasına goturdum kalıbrasyon ayarlarını fılan yahptı tekrar ederse sorun enjektorlerın degısmesı gerektıgını soyledı... motor ustama sordum o da rolanti motoru değişecek dedı ben hangısıne ınanayım şimdi :( .. arac ılk çalışmada calısıyor stop edıyor ıkıncıdede yıne aynı 3. de ise stop etmıyor fakat arac gaz yemıyor bellı bı devırden sonra pat pat edıyor bujıde sorun var gibi adeta.. sonrasında da giderken kavsaga gırerken yavasladım gazdan ayagımı cekınce stop etttı..sizce enjektor mu rolanti motorumu... ilk calıstıgında benzınde de gaz yemıyor calısması sıkıntılı yanı yardımcı olursanız sevınırım

onur_46
25-11-2015, 15:08
motor arıza lambası genelde peugotlarda lpg kaynaklı imiş.yanlıs yakıt okuma sebeplı arıza lambası sonduruldu.. ara sıra yakıt az oldugunda yıne yanıyor ama basınc az oldugu ıcınmıs