PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor sesi

bartinli67
01-10-2015, 13:42
Selam arkadaşlar 301 kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım 2015 model Allure aldım
Yeni aldıgım aracımda 80km hızla giderken sanki camlar kapılar acıkcasına rüzgar sesi almakta iceride ön hoparlör tarafından ince bi ötme sesi geliyo normal mi anlayamadim ayrıca debriyaja basınca motor sesi yok oluyo debriyajdan ayagımı cekince motor sesli çalısıyo bide vites geçişleri inanilmaz sert böyle sorunlar yaşayan arkadaşlar varmı varsa cözüme ulaşan oldumu ricaetsem bilgi verebilirmisiniz?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acemli68
04-10-2015, 19:28
Aramıza hoşgeldiniz

Biİm araçlarımızla rüzgar sesi malesef oluyor. Ön hoparlordeki sesi cozebilmeniz için. Hoparlordeki kapağını sökün oradaki vidayı lokma yardımı ile iyice sıkın sorununuz hallolacaktir.debriyaja basınca kesilen ses ise priz direk bilyasından geliyor.servise kontrol ettirin isterseniz.

ssgti
04-10-2015, 20:30
Aynalar büyük olduğu için rüzgar sesine benzer ses gelebiliyor. Ancak benim aracıma 120 den sonra rüzgar sesi giriyor. Bu arada antendende ses geliyor. Vites geçişleri dişliler bir birine alıştıkça rahatlıyor 20 bin km ler civarı iyice rahatlamış oluyor. Debriyajı bastığında ses kesilmesi priz direk bilyasında soruna işarettir. Tabii ses Az ise normal grup dişli sesidir. Çok ise sorun olabilir

HarunHoca
05-10-2015, 07:13
Benim 301active hdi, 57 bin küsurda, debriyaj balatasının durumunun iyi olmadığı ve fren balatalarının bitik olduğu usta tarafından söylendi. Açıkçası vites geçişlerinde veya kavramada bir sertlik yok. Ancak debriyaj pedalı oldukça sert ve akıcı bir şekilde kendini bırakmadığını hissediyorum. Frenler ise durma anında gıcır gıcır ötüyor. Yol veya rüzgar sesi beni rahatsız etmedi. 170 km hıza çıkmama rağmen ummadığım kadar bana güven verdi şaşırdım. (aracı iki hafta önce aldığım için izlenimlerim çok yeni) Araca alışmaya çalışıyorum. 60 bin bakımı ile debriyaj baskı balata ve fren balatalarının değiştirip, yağ ve mazot filtreleri değiştikten sonra aracın gidişatı nasıl olur göreceğiz. Ancak araç sola çekiyor, rotta da sorun olsa gerek. Sırf bu gibi nedenlerden dolayı ikinci el araç almayı sevmiyorum ama sıfır olsa da sorun çıkacaksa çıkıyor.

bartinli67
05-10-2015, 10:29
Aramıza hoşgeldiniz

Biİm araçlarımızla rüzgar sesi malesef oluyor. Ön hoparlordeki sesi cozebilmeniz için. Hoparlordeki kapağını sökün oradaki vidayı lokma yardımı ile iyice sıkın sorununuz hallolacaktir.debriyaja basınca kesilen ses ise priz direk bilyasından geliyor.servise kontrol ettirin isterseniz.
Swrvise gittim rüzgar sesi icin fitil değisimi yapacaklar sipariş verildi ön hoparlorden gelen ince ötme sesininde yağ pompası sesi oldugunu söylediler bana garip geldi

bartinli67
05-10-2015, 10:30
Aynalar büyük olduğu için rüzgar sesine benzer ses gelebiliyor. Ancak benim aracıma 120 den sonra rüzgar sesi giriyor. Bu arada antendende ses geliyor. Vites geçişleri dişliler bir birine alıştıkça rahatlıyor 20 bin km ler civarı iyice rahatlamış oluyor. Debriyajı bastığında ses kesilmesi priz direk bilyasında soruna işarettir. Tabii ses Az ise normal grup dişli sesidir. Çok ise sorun olabilir
Bilgiler icin tesekkürederim
Bu sorunlar icin servise gittim tüm 301 lerde bu ses var ve normal olduğunu söylediler inşallah normaldir rüzgar sesi icinde fitil degisimi yapacaklar bakalım sonuç ne olcak

bartinli67
05-10-2015, 10:32
Swrvise gittim rüzgar sesi icin fitil değisimi yapacaklar sipariş verildi ön hoparlorden gelen ince ötme sesininde yağ pompası sesi oldugunu söylediler bana garip geldi

Bu arada hoşbulduk demeyi unuttum kusura bakma😃

ssgti
05-10-2015, 10:36
57 bin km debriyaj bitmesi için çok erken. Sizden önceki sürücünün araç kullanmayı bilmediği ortaya çıkıyor. Bu arada 301 lerin debriyajları orta sertlikte. Yani çok yumuşak olarak düşünmeyin. Bu arada 301 dizeller hidrolik debriyaj sistemine sahipler. Çok fazla sertse hidrolik sistemde de arıza olabilir. Debriyajın ise Normalinde 150 binden önce bitmemesi gerekir. Bu arada 301 ler yerden yüksek ve geniş yan yüzeylere sahip araçlar olduğundan ötürü rüzgar tutabiliyor. Özellikle rüzgarın sert estiği Zaman'larda yandan gelen rüzgarlardan 140 tan sonra etkileyebiliyor. Bu nedenle rüzgarlı havalarda 140 km üstüne çıkmamakta fayda var. Rüzgarsın havalarda adeta ray üzerinde gidermiş gibi yüksek süratlerde stabil gidiyor.

ExCaLiBuR
31-10-2015, 00:15
Bilgiler icin tesekkürederim
Bu sorunlar icin servise gittim tüm 301 lerde bu ses var ve normal olduğunu söylediler inşallah normaldir rüzgar sesi icinde fitil degisimi yapacaklar bakalım sonuç ne olcak

Hocam servisin sorunlar için 2 standart cümlesi var. Bu araçlarda normal. Sesi ben duymuyorum. 2 Farklı servise gittim ikisi de birebir aynı cümleleri kullandı. Bu ses benim araçtada var.

bartinli67
31-10-2015, 22:50
Valla bende aynı 3 farklı servise gittik ama sonuç aynı rüzgar sesi normal debriyaj sesi hepsinde var inşallah ilerde bi sıkıntı cıkarmaz