PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 şanzıman yağı

Yeniçeri
30-09-2015, 16:22
merhabalar

aracımın debriyaj kiti ve volant komple değişecek
407 2.0 hdi 6 ileri manuel vites

servisten ekspere onaylatmadan önce döküm istedim, 75w80 yağ kullanılacak diye yazıyor.
nette aradım biraz ama sonuc bulamadım, bu benim aracım için iyi midir? total.in sitesinde yağlara baktım 75w90 diye bişey de var onda ise yüksek performans vs diyor
koyacakları bu yağ vasat birşey mi yoksa? başka yağ koymaları konusunda konuşsam mı?

teşekkürler

bu arada şu sorumu da ekleyeyim:
0532.X8 oynar volant var diye görünüyor aracımın parça kodunda fakat 0532.X7 sabit volant takmak istemişler
sabit ile oynarın farkları nelerdir? ucuz diye sabiti tak diyor netteki yorumlar, ama titreme ses vs yaparmış
bunun haricinde performans vs konusunda birşey değişir mi?
benim düz mantığım aracın fabrikadan çıkışında ne vardı ise aynı şekilde tamir edilip aynı parçaların takılmasından yana
ama bazen gereksiz takıntı da oluyor, acaba öyle gereksiz mi endişeleniyorum?

HamzaHakkı
30-09-2015, 18:33
Koyulacak yağ aracınız için uygundur. Mobil marka koydurmanızı öneririm. Aşağıdaki fotoğraftaki yağ

http://www.ozenticaret.com.tr/content_files/prd_images/MOB%C4%B0L75W80.jpg

Aracınızda fabrika çıkışı oynar volant bulunur bu volant kalkışlarda titreşim engeller fakat değişim yapılacağı zaman baskı balata ile birlikte değişir. Yani her değişimde ek masraf demektir. Sabit volant ise daha performanslı güç/tork dayanımı daha yüksektir. Ben servisin dediği gibi sabit volant takmanızı öneririm herhangi bir güç kaybı ya da çok rahatsız edici bir titreşim yaşamazsınız.

Yeniçeri
01-10-2015, 09:58
bu sabah aracı teslime gittiğimde konuyu açtım, neden orjinalinde olduğu gibi oynar takmıyorsunuz, sabite geçiyorsunuz (parça daha ucuz aslında) deyince cevap olarak fransaya zaten sizin araç için sipariş geçeceğiz, elimizde yok istanbulda da yok, fransızlar da sıkıntı yarattığından olsa gerek o parçanın yerine artık sabiti üretiyor sizin araç için, parça kodu değişti, ben eskisinden sipariş geçsem bile göndermeyecekler yenisininden siparişi gir diyecekler... dediler
yağ olarak da total kullanıyoruz başka kullanmıyoruz dediler

Ömer Gedik
01-10-2015, 11:42
Merhaba

75W80 aracınız için uygundur. Total veya Mobil kullanmanızda hatta başka marka kullanmanızda da pek sakınca yoktur. Sebebi sadece yağlama görevi gören ısınma vs yaşamayan bir bölgede çalışmaktadır.

Debriyaj -Volan işini şöyle anlatayım. Bende fabrikanın önergelerini dinlemekten yanayım. Sizin aracınız için çıkan 0532.X8'dir ancak fabrika bir bildiri yayınlamış ve Volan değişiminde 0532.X7 volan ve 1611271780 Debriyaj kullanımını önermiştir. Parçalarda elimde hazır olarak bulunmaktadır. Liste fiyatına nazaran oldukça uygun verebilirim.

caglar06
01-10-2015, 13:10
Ben de son değişimde sabit volan taktırmıştım, bi sorun yaşamadım sizin de yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü hissedilecek kadar fazla fark yok...

-Ömer bey, 1.6 HDI için de elinizde debriyaj ve volan parçaları mevcutsa ben fiyat alabilir miyim sizden?

Yeniçeri
02-10-2015, 10:24
@Ömer Gedik

teşekkürler, elimdeki listede dediğiniz kodda debriyaj kiti yazıyor. Dediğiniz gibi artık servise güveneceğiz.
adamlar fransaya siparişi geçtik dedi dün. kdv hariç 574,72tl + 445,99tl iki parça
sizde daha uygunsa ben bir konuşayım bugün servisle, siparişi iptal edip sizden de alabiliyorsak daha iyi olur.

407 exe.b.
02-10-2015, 11:00
Servisler dışarıdan gelen parçayı genelde kullanmazlar.Kullananlar da yaptıkları ise garanti vermez.

Ömer Gedik
02-10-2015, 11:08
Debriyaj 330+KDV Volan 500+KDV olarak gönderebilirim. Ürünler orjinaldir. Peugeot'un parça garantisi geçerlidir. Servisler dışarıdan parça kabul etmeyebiliyor.

Ömer Gedik
02-10-2015, 11:10
Ben de son değişimde sabit volan taktırmıştım, bi sorun yaşamadım sizin de yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü hissedilecek kadar fazla fark yok...

-Ömer bey, 1.6 HDI için de elinizde debriyaj ve volan parçaları mevcutsa ben fiyat alabilir miyim sizden?

Debriyaj 290+KDV
Çift kütleli volan 930+KDV

Bunlarda orjinal üründür.