PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kireç lekelerini yok etmek ...

SAMET010
31-08-2010, 22:45
Arkadaşlar iyi günler bi sorunum var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ...

Ben kıbrısa yaz okuluna giderken aracımı dedemin yazlıgının oraya bırakmıstım , dedeme fırca degdirme yıkama demiştim oda degdirmemiş sadece sabahları falan bahceyi sularken aracın tozu gitsin diye su tutmuş :laugh: ve bunlar zamanla güneşle birike birike su lekeleri güneşle kireç tutmuş ilk zamanlar cok daha fenaydı şimdi cok göze batcak boyutta degil ama genede benim gibi titiz birini etkiliyor siyah camlarda falan aracımı sıcak sularlada yıkattım , sirke ilede sildirdim , cilada yaptırttım sadece azaldı :-\ başka napabiliriz makina ile kalın pasta atalım dediler karşı çıktım fikirleriniz ve yorumlarınız için şimdiden thx :D

Yasin CCK
31-08-2010, 22:57
Pasta çözüm olabilir, ben şeritleri söktükten sonra kalan izleri yıkatma ile geçiremedim, pasta-polish işi çözmüştü ;)

Ömer Gedik
31-08-2010, 23:05
İnce den başlayarak pasta denenebilir. Cila vb ürünler le çıkmayacaktır. Kireç lekeleri bekleme ile vernikte iyice yer edinebiliyor araç o şekilde çok beklediyse işlem zorlaşır.

MaLi
31-08-2010, 23:07
pasta çözmesi gerekirdi.
bence farklı bir yere uygulama yaptırın.

birde ilk bu ürünü deneyin.

http://image5.sahibinden.com/photos/62/17/37/big_24621737zgn.jpg

gideremesseniz pasta yaptırın.

Eren
01-09-2010, 00:58
pasta çözmesi gerekirdi.
bence farklı bir yere uygulama yaptırın.

birde ilk bu ürünü deneyin.

http://image5.sahibinden.com/photos/62/17/37/big_24621737zgn.jpg

gideremesseniz pasta yaptırın.

Kesinlikle muhteşem bir ürün AG SRP, sevgili Samet eger polisaj makinen varsa kolaylıkla bu ürünle birlikte o lekelerden kurtulursun, elle uygulama da da güzel sonuçlar alabilirsin.Arkadaşımda da aynı problem vardı uygulamayı bu ürünle ben yaptım.Lekelerden eser kalmadı.

reisG
01-09-2010, 08:13
Babamın Sebring'inde bir tarafında nereden bulaştığı belli olmayan kireç tabakası oluşmuştu. SRP ile olayı çözdük. Hatta makineye bile gerek kalmadı. Karate Kid'teki gibi (orj. versiyon tabii ki) kol gücü ile cilala parlat şeklinde halletmiştim. SRP güzel üründür.

Taylan43
01-09-2010, 10:06
Benim arabada da aynı sorun oldu, bende biraz önce arabayı pasta polish için sanayiye bıraktım, sonucu akşam göreceğim ;)

jonjon
02-05-2014, 14:09
Arkadaşlar aracımın tüm camları sitenin park sulama suyundan dolayı kreçli kaldı .. araştırdım sirke veya limon diyenler var ama onu kim yapacak engelliyim birini bulup yaptırmam lazım .. nette kuponlara baktım iç dış paketlere , aradım sordum cam yapmıyoruz ama isterseniz makineyle sileriz fiyatı 100 tl dedi .. olmuşken dışta olsun istiyorum, uygulama uzun süreceği için bırakacağım bi yer olmalı , ümitköy çayyolu taraflarında önerebileceğiniz yer var mı ? veya başka bi çözüm ?

Ömer Gedik
02-05-2014, 14:25
Bu tarz kireç lekeleri pasta ile çıkıyor aslında. Ancak uygulama yapacak yere özellikle belirtmelisiniz.

matara
02-05-2014, 15:09
TURTLE WAX alıyorsunuz eğer siz yapacak durumda değilim diyorsanız yıkamacıdaki arkadaşa 10-15 tl bahşiş veriyorsunuz süngerle uygulayarak sorunu gideriyorsunuz.

caglar06
02-05-2014, 15:20
Geçen hafta pasta cila ve boya koruma yaptırdım komple, camlarım inanılmaz rezil haldeydi kireç lekelerinden dolayı ... saolsunlar bütün camları, dış dikiz aynalarını tek tek uğraşıp hepsini pırıl pırıl yapmışlar ... arkadaşların da dediği gibi pasta cila ile halloluyor bu sorun ... benim araca uygulamayı yapan yer şaşmazda PC Otomotiv isimli bi iş yeri, isterseniz iletişim bilgilerini verebilirim... klasik olacak belki ama selamımı söylerseniz her konuda yardımcı olacaklardır ... :iyi

e_uludag
02-05-2014, 15:59
Hayırlı olsun, fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

mimit
02-05-2014, 16:13
Arkadaşlar aracımın tüm camları sitenin park sulama suyundan dolayı kreçli kaldı .. araştırdım sirke veya limon diyenler var ama onu kim yapacak engelliyim birini bulup yaptırmam lazım .. nette kuponlara baktım iç dış paketlere , aradım sordum cam yapmıyoruz ama isterseniz makineyle sileriz fiyatı 100 tl dedi .. olmuşken dışta olsun istiyorum, uygulama uzun süreceği için bırakacağım bi yer olmalı , ümitköy çayyolu taraflarında önerebileceğiniz yer var mı ? veya başka bi çözüm ?

bi ara haberleşelim ben yapayım,dostum sorun değil,sirkeli su en kolay en eski yöntemlerden, istersen pasta ilede çözeriz.

ANKA
03-05-2014, 08:25

Atas valer de işinizi görür, size yakın gordionun içinde vatoz var sahibi Murat'ı tanırım Özgür hoca yönlendirdi deyip bir ara durumu anlat belki aracı gelip alır yıkar teslim ederler. vatozun numarası burda var http://www.gordion-avm.com/stores/vatoz-oto-yikama.aspx yıkamacınız yoksa gidin tanışın murat perşembe günleri dükkanda oluyor.
Mehmet de destek olurum demiş Mehmet de en iyi şekilde çözer. bu hafta işim olmasaydı ben de gelirdim desteğe.

jonjon
03-05-2014, 11:24
Eyvallah sağolun arkadaşlar .. Özgür hocam görüştüm Murat beyle komple bi fiyat aldım fiyat uçuk .. Mehmet dostum havalar ısınsın biraz daha boş olduğun bi gün halledelim ben her zaman uygunum ;)

mimit
03-05-2014, 12:32
Eyvallah sağolun arkadaşlar .. Özgür hocam görüştüm Murat beyle komple bi fiyat aldım fiyat uçuk .. Mehmet dostum havalar ısınsın biraz daha boş olduğun bi gün halledelim ben her zaman uygunum ;)

Seve seve :)

caglar06
04-05-2014, 17:02
Hayırlı olsun, fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?

Geç cevabım için kusura bakmayın lütfen, komple pasta cila ve boya koruma 150 tlye yaptırdık, dost tarifesinden ... faydalanmak isteyen olur ise her zaman yardımcı olabilirim arkadaşlar ... keyifli forumlar ...

e_uludag
04-05-2014, 18:29
Fiyat gayet iyi peki bu pc otomotiv sadece bu işi mi yapıyor? Kullandığı ürünler kaliteli ise ben de bu işi halledeyim diyorum.

caglar06
05-05-2014, 08:40
e_uludag (http://www.forumpeugeot.com/member.php?1976-e_uludag) abicim sadece bu işi değil, peugeot ile ilgili her işi yapıyorlar ... mekanik, boya, kaporta, motor vs. 4 katlı bi işyeri şaşmaz'da ... kullandıkları malzemeyi sormadım ben açıkcası, fiyat uygun olunca :) iş yeri sahibinin adı fatih, telefon numarası da 0545 278 70 76 ... isterseniz kullandıkları malzemeleri felan telefon ile öğrenebilirsiniz ... numarayı benden aldığınızı da söylerseniz, her konuda yardımcı olacaktır ...

e_uludag
05-05-2014, 20:27
Çağlar kardeşim ayrıntılı bilgi için teşekkürler, şu havalar düzelsin bi götürelim parlatalım biz de aslanı.

caglar06
06-05-2014, 15:14
rica ederim abicim eyvallah ... aynen öyle yapmak lazım, pırıl pırıl binmek lazım ama pasta ciladan sonra son yıkamayı yaptıramadım bile ben daha, başkentteki yoğun yağmurlardan dolayı, ben de havaların düzelmesini bekliyorum bakalım ...

e_uludag
06-05-2014, 20:55
Havalar bu haftasonuna doğru düzelecekmiş bakalım, haftasonu sabahtan götürmek lazım herhalde uzun sürer.

caglar06
06-05-2014, 22:45
önceden arayıp yoğunluk durumunu sormak lazım, senin de dediğin gibi uzun süren bir işlem benimki 1,5 günde felan bitmişti ...

mimit
07-05-2014, 20:08
işinize karışmak gibi olmasın ama 150 liraya çok kalıcı bir şey ortaya çıkacağını sanmam :) bu fiyatın biraz üstüne direk uygulama merkezlerinde bir işlem yaptırsanız çok daha iyi olur, turttlewax ın fiyatları da genelde uygun olur ve kullanılan malzemenin en azından ne olduğunu bilirsiniz.

e_uludag
08-05-2014, 08:55
Önerebileceğiniz bir yer var mı? Konya yolu üzerinde bir yer var autowax veya sonax tam hatırlayamadım orayı çok överlerdi 2 3 sene önce.

Kansu_Genc
08-05-2014, 09:51
Egerki ankarada iseniz haberleselim benim aeacimi yilattigom yere goturelim hwm hesapli yapaar hem kaliteli Markalardan agizim yandi dokundurtmam kesinlikle isterseniz tabi hatta yazlik bakim ve cila islemlerini yaptiracagim dilerseniz beraber gideriz .

mimit
08-05-2014, 10:11
Sgk genel merkezinin arkasında balgat ın girişinde one way oto var, orası meguiars,sonax,turtle wax gibi markalrın ürünleriyle uygulama yapıyor, oraya aracı bir gösterin, boyanın durumuna göre kullanılacak ürün değişebilir,işlem kolaylaşır fiyat düşer yada artar, bestekar sokak ta meguiars var ama tuzlu olur orası, istanbul yolu carrefour un içinde de autowax var

Furkann
08-05-2014, 10:23
Mehmet abi camlardaki Kırec lekesi icin bende rahatsız edebilirim seni :)

mimit
08-05-2014, 10:51
Mehmet abi camlardaki Kırec lekesi icin bende rahatsız edebilirim seni :)

kardeşim kendinde halledebilirsin,sirke alacaksın,birde güzel yumuşak pamuklu bir bez, maskeleme bandı yada kapıt bant ama güneş altında olmaz kağıt bant, camı önce bir güzelce yıka sonra sirkeyi camda yukarında aşağı akacak şekilde yavaş yava sık, sonra yumuşak camı çizmeyecek bir bez ile aynı elle pasta yapıyormuş gibi sil, bitince bir daha yap aynı işlemi, sonra bol köpülkü bir su ile aynı şekilde camı sil,onuda duruladıktan sonra silecek lastiklerini kontrol et,iyice sil, sonrasında cama bir cila çek, en doğal çözüm bu,ciladan önce cam sil ilede tekrar bir kontrol yapabilirsin, illa kimyasal ile uğraşıcam dersen gene görüşelim :)

not : cam ebatında bir bez bulabilirsen onu komple sirkeleyip cama ser 5 10 dakika bekle kaldırıp farklı yumuak kuru bir bezle sil,sonrası aynı :)

e_uludag
08-05-2014, 12:18
Egerki ankarada iseniz haberleselim benim aeacimi yilattigom yere goturelim hwm hesapli yapaar hem kaliteli Markalardan agizim yandi dokundurtmam kesinlikle isterseniz tabi hatta yazlik bakim ve cila islemlerini yaptiracagim dilerseniz beraber gideriz .

Evet Ankara dayım, batıkentte oturuyorum. Siz ne zaman gitmeyi düşünüyorsunuz?

e_uludag
08-05-2014, 12:23
Sgk genel merkezinin arkasında balgat ın girişinde one way oto var, orası meguiars,sonax,turtle wax gibi markalrın ürünleriyle uygulama yapıyor, oraya aracı bir gösterin, boyanın durumuna göre kullanılacak ürün değişebilir,işlem kolaylaşır fiyat düşer yada artar, bestekar sokak ta meguiars var ama tuzlu olur orası, istanbul yolu carrefour un içinde de autowax var

One way i biliyorum, iç dış yıkamaya veriyorum bazen aracı dediğiniz gibi bi gösterilebilir. Sonuç güzel olur inşallah.

caglar06
08-05-2014, 14:05
işinize karışmak gibi olmasın ama 150 liraya çok kalıcı bir şey ortaya çıkacağını sanmam :) bu fiyatın biraz üstüne direk uygulama merkezlerinde bir işlem yaptırsanız çok daha iyi olur, turttlewax ın fiyatları da genelde uygun olur ve kullanılan malzemenin en azından ne olduğunu bilirsiniz.

mimit (http://www.forumpeugeot.com/member.php?499-mimit) kardeşim araca komple pasta cila, boya koruma ve camlardaki kireç izlerinin çıkarılması işlemi için bana gayet uygun geldi ama başkasına pahalı gelebilirr, senin dediğini tercih ederlerse arkadaşlar onu yaptırsınlar tabi ki ...

mimit
09-05-2014, 08:40
mimit (http://www.forumpeugeot.com/member.php?499-mimit)kardeşim araca komple pasta cila, boya koruma ve camlardaki kireç izlerinin çıkarılması işlemi için bana gayet uygun geldi ama başkasına pahalı gelebilirr, senin dediğini tercih ederlerse arkadaşlar onu yaptırsınlar tabi ki ...

hocam fiyat uygun ona kesinlikle bir şey demiyorum zaten,fiyatın uygun olmasını sağlayanda uygun fiyatlı malzeme kullanılması,turttlewax ı beğenmeyen çok kişi gördüm mesela ama çok güzel ürünleri var,teflon cilaları ve özellikle siyah araç bakım paketleri bence çok güzel ürünler, aracınıza yapılanlar bir maguiars ile yapılsa bu fiyata çıkmaz ama demek istediğim o,uygulama sonarası bakımda önemli kaliteli şampuan fırçasız yıkama falan dikkat edilmeli, mümkünse 1 galon meguiars m34 alın yaz aylarında gün aşırı bu ürün ve güzel bir bez ile silin aracınızı.hafta da bir yerine 15 günde bir yıkatırsınız yağışsız havalarda, gerçi ankarada park ve bahçeler müdürlükleri çimler yerine asfaltı suluyor ama napalım.

e_uludag
09-05-2014, 12:00
Gün aşırı araç silmek mi! Sizi takdir ediyorum üstadım:)

mimit
09-05-2014, 12:23
Gün aşırı araç silmek mi! Sizi takdir ediyorum üstadım:)

siyah araç olunca öyle oluyor maalesef :)

e_uludag
13-05-2014, 20:50
http://baskentfirsati.com/firsat-detay-1602-ilkim-otoda-detayli-oto-kuafor-paketi-61-indirimle-sadece-79-tl-veya-meguiars-nano-boya-koruma-uygulamasi-51-indirimle-sadece-99-tl-30052014-t

99 liraya meguiars ürünleri ile bakım kampanyası var, fiyat uygun gibi, bu tarz kampanyalar güvenilir olur mu bilgisi olan var mı?

rocker307
13-05-2014, 22:54
Meguiars ürünleri artık bauhausslarda da var. Hafta sonu waxlı şampuan aldım. Sonax veya meguiars ürünleri iş yapar. Ben yıkamacılara güvenmiyorum ve bırakmyorum aracımı. Yer müsaitse işi öğrenip kendiniz yapın bence..

Sony Xperia S ile kısaca yazıldı.

mimit
15-05-2014, 07:56
Meguiars ürünleri artık bauhausslarda da var. Hafta sonu waxlı şampuan aldım. Sonax veya meguiars ürünleri iş yapar. Ben yıkamacılara güvenmiyorum ve bırakmyorum aracımı. Yer müsaitse işi öğrenip kendiniz yapın bence..

hipermarketlerde satılan ürünler amatör kullanıcı ürünleri olarak geçer, birde profosyonel seri leri vardır markaların,bunları genelde bayilerin kullandığı ürünlerdir ama, bu tarz ürünleride çeşitli ölçülerde satan yerler var.

rocker307
15-05-2014, 08:04
Araştırınca hepsi bulunuyor:) perpada erdem boyaya bakılabilir. Ayrıca sanalpazarda da var birkaç bildiğim kişi. Sıradan bir yıkamacıdan iyi iş çıkarabiliyorsun kendi başına da.. Mesela ben farları zımparalayıp matlığını almıştım. Dediğim gibi imkan varsa eğer araştırıp kendimizin yapması güvenli ve hesaplı oluyor..

mimit
15-05-2014, 08:16
Açık satılan hiç birşeye tam güvenmeyin hocam, bizde bir ara ordan alışveriş yaptık ama ürünlerin çok orjinal olmadığını gördük,içine bir katkı maddesi eklenmiş, iyi ürünler ile elbette sıradan bir yıkamacıdan iyi iş çıkarılır ama iyi malzeme iyi hizmet herzaman için iyi para tutuyor maalesef.

rocker307
15-05-2014, 17:42
Alım yaptığım kişiler hep forumlardan arkadaşlar ama gene de dikkat etmek lazım tabii ki.. Forumları takip edip denenmiş ürünler alıyorum genelde. Bu arada yanlış anlaşılmasın işini hakkıyla yapan yerler tabii ki karşılığını alacaklar.. Ama bazı yerler gerçekten kalitesiz iş yapıyorlar. Dilim yandı birkaç kere..

e_uludag
15-05-2014, 20:13
Pasta cila işine iyiden iyiye heveslenmiştim ama bu kalitesiz işçiliğe hiç tahammülüm yok, kendimde uğraşamam ne zaman var ne mekan, vazgeçtim.

cengiz_rcz
25-05-2014, 01:37
Aracımı bir benzincide yıkattıktan sonra sag ve sol krom kısımlarda kireç lekesi benzeri lekeler oluştu.Pasta cila yaptırdım ancak geçmedi.Bu lekeleri nasıl ve neyle temizleyebilirim acaba?Teşekkurler simdiden

gonsales
25-05-2014, 02:32
merhaba öncelikle aramıza hoşgeldiniz, bu tür lekeleri çıkarmak için sirke kullanılabiliyor , lakin pasta cila uygulaması sonrası yüzeyde oluşan film tabakası sonrası işe yararmı ? bilmiyorum

rocker307
25-05-2014, 13:48
Elma sirkesi miydi iyi gelen, öyle bir konu okumuştum hatırlıyorum. Acaba sonax genel temizleyici veya atas plak 2 de iyi gelir mi diye düşünüyorum..

gonsales
25-05-2014, 18:37
dostum elma olabilir lakin doğal asidik bir sirke olması yeterli gelecektir.
önemli olan pasta ve cila uygulaması sonrası ne kadar tehsirli olur ona bakmak lazım,
hayırlı kandiller